LETA/Edijs Pālēns

Pirmdiena, 23. Janvāris: atkusnis turpināsies, daudzviet smidzinās lietus

Pirmdienas rītā neliels sals valda tikai Latgalē, kur temperatūra 0..-1 grāds, pārējā valstī temperatūra mazliet virs nulles, un siltākais laiks līdz +2 grādiem ir piekrastē. Debesis apmākušās, daudzviet līst smalks lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Arī dienā debesis klās mākoņi, brīžiem smidzinās lietus, vietām Vidzemē un Latgalē gaidāms arī slapjš sniegs un apledojums. Pūtīs dienvidrietumu, rietumu vējš, ...

Intervijas

23 janvāris

Vārda dienas:
Grieta, Strauta

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

Nedēļas sākumā būs grūti koncentrēties darbam, domas klīdīs tālēs zilajās. Varbūt sapņosi par atpūtu siltajās zemēs kopā ar mīļoto cilvēku. Labprāt pavadīsi laiku vienatnē vai divvientulībā, bet skaļa burzma nebūs priekš tevis. Sākot no ceturtdienas tavs prāts vairāk nesīsies uz izklaidi, daži vērši gatavosies ķīniešu Jaunā gada svinībām, kas notiks 28. janvārī. Patiks uzņemt viesus, gatavot eksotiskus ēdienus un veikt dažādus svētku rituālus.

Pirmdiena
Nakts
-1 .. 1 C
Rīts
.. -2 C
Diena
-1 .. 1 C
Vakars
-1 .. 1 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Kā Jūs veidojat svētku noskaņojumu savās mājās?

 

Jaunumi

Pasaulē 23. janvāris 2017 | 09:51

Tramps kļuvis par 45. ASV prezidentu

Pēc svinīgā zvēresta par 45. ASV prezidentu piektdien kļuvis Donalds Tramps, kurš apņēmies uzsāk jaunu kursu Amerikas Savienoto Valstu politikā pēc astoņus gadus ilgās Baraka Obamas prezidentūras. Trampa zvērestu pieņēma Augstākās tiesas priekšsēdētājs Džons Robertss, ziņo LETA.

Kultūra 20. janvāris 2017 | 20:56

Brīvdienās Daugavpils Olimpiskais centrs uzņems 1 300 suņu

21.un 22.janvārī Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks vērienīga dzīvnieku izstāde ZOOEKSPO „Latgale 2017”, ko organizē Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs. 2 dienu garumā, no plkst.10:00 līdz 17:00, apmeklētāju uzmanību gaidīs suņi, kaķi, baloži, fretkas, čūskas, kāmji, truši.

Sports 20. janvāris 2017 | 20:54

"Sporta Karaliene" turās ierindās

17. un 18. janvārī notika Daugavpils čempionāts vieglatlētikā sešās disciplīnās. “Sporta Karaliene” pie esošajiem tehniskās bāzes materiāliem vēl elpo un turas uz treneru entuziasma un puišu vēlmes, kuri atnāk uz treniņiem manēžā.

Sabiedrība 20. janvāris 2017 | 18:18

Uz laiku slēgs Latgales Centrālās bibliotēkas abonementu un lasītavu

Sakarā ar krājuma pārkārtošanu no 23. līdz 28. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas abonements un lasītava būs slēgti un lasītājus neapkalpos.

Latvija 20. janvāris 2017 | 17:54

Višķi muzikāli ieskandināja jauno gadu

Biedrība “Lauku studija” sadarbībā ar Višķu pagasta pārvaldi 14. janvārī aicināja gan pagasta iedzīvotājus, gan tālākus viesus, visus mūzikas mīļotājus, uz šī gada pirmo skanīgo pasākumu Višķos.

Latvija 20. janvāris 2017 | 17:52

Sporta un deju diena pulcināja 11 kolektīvus

Pa baltiem sniega pēļiem, pa tuviem un tāliem ceļiem brienot, skrienot un braucot, 14. janvāra rītā Sventē ieradās 11 kolektīvi, lai piedalītos Daugavpils apriņķa tautas deju kolektīvu sporta un deju dienā “Ziemas prieki 2017”. Ziemas sadanča dalībniekus Sventes vidusskolā uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska, novēlot dalībniekiem sportisku garu un raitu dejas soli.

Latvija 20. janvāris 2017 | 17:47

Maļinovā notika vakarēšana

19.janvāra pēcpusdienā Maļinovas pagasta saieta namā noritēja Vecā Jaunā gada vakarēšana. Pasākuma dalībnieki atcerējās senās svētku svinēšanas tradīcijas, minēja mīklas un zīlēja sveču gaismā. Turpinājumā noklausījās gada horoskopu pareģojumus, kā arī ņēma dalību pasaku improvizācijā.

Latvija 20. janvāris 2017 | 17:13

Krāslavā notika Kunga Kristīšanas svētki

19. janvārī Krāslavas pareizticīgie un vecticībnieki svinēja Kunga Kristīšanas svētkus. Kunga Kristīšanas svētkos visos Latvijas pareizticīgo dievnamos tiek kalpota svētku Dievišķā liturģija, pēc kuras notiek Lielā ūdens iesvētīšanas kārta. Noklausījušies svētku Dievišķo liturģiju, Krāslavas ticīgie devās uz Persteņa ezeru, un tēvs Rostislavs veica Lielo ūdens iesvētīšanu, kuras noslēgumā slacināja ticīgos ar iesvētīto ūdeni.

Sabiedrība 20. janvāris 2017 | 16:49

Latgale piedalījās Nīderlandes lielākajā starptautiskajā tūrisma izstādē “Vaktiebeurs”

No 10. līdz 15.janvārīm Utrehtā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “Vaktiebeurs” - viena no vadošākajā izstādēm Eiropā un lielākā Nīderlandē, kurā jau vairākus gadus tiek popularizēta arī Latgale. Šogad gaumīgajā un profesionāli veidotajā Latvijas nacionālajā stendā nīderlandiešus Latgales vārdā uzrunāja Līga Kondrāte (Ludzas TIC) un Inese Martinkus Preiļu novada TIC, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji Māris Čačka un Inita Paegle.

Sabiedrība 20. janvāris 2017 | 15:09

Daugavpili darba vizītē apmeklēja Kultūras ministrijas delegācija

Savu darba vizīti Latgalē Kultūras ministrijas delegācija ministres Daces Melbārdes vadībā uzsāka Daugavpilī. Daugavpils pilsētas domē valdības pārstāvji tikās ar pilsētās mēru Jāni Lāčplēsi. Tika pārrunāti jautājumi par pašreizējo sadarbību starp pašvaldību un ministriju, kultūras iestāžu infrastruktūras attīstību, Latvijas simtgadei veltīto pasākumu organizēšanu.

Tautas balss

Park Hotel Latgola | 18. janvāris 2017 | 13:52

20., 21., 27. un 28. janvārī dzīvā mūzika ar grupu "LARDO!"

Restorāns "PLAZA" aicina baudīt dzīvās mūzikas vakarus ar grupu "LARDO!" 20., 21., 27. un 28. janvārī no plkst. 21:00 līdz 01:00 baudiet mūziku un lielisku Daugavpils pilsētas panorāmu restorānā "PLAZA"!

Park Hotel Latgola | 3. janvāris 2017 | 16:27

6. un 7. janvārī dzīvā mūzika restorānā "PLAZA!"

Arī jaunajā 2017.gadā restorāns "PLAZA" aicina baudīt dzīvās mūzikas vakarus ar grupu "LARDO!"

Park Hotel Latgola | 27. decembris 2016 | 16:31

30.decembrī dzīvā mūzika restorānā "PLAZA!"

Pēdējais dzīvās mūzikas vakars ar grupu "LARDO" restorānā "PLAZA" šogad!

Park Hotel Latgola | 16. decembris 2016 | 16:27

23., 24. un 25. decembrī dzīvā mūzika restorānā "PLAZA!"

Restorāns "PLAZA" arī svētkos - 23., 24. un 25. decembrī - aicina baudīt dzīvās mūzikas vakarus kopā ar grupu "LARDO" no plkst. 21:00 līdz 01:00!

Aleksandrs Baziļevs | 5. decembris 2016 | 19:58

СТАРТ СО ВКУСОМ

Начало декабря в Резекне ознаменовалось открытием нового, современного бара-кафе "Restart" которое находится в комплексе гостиницы "Restart" по адресу Стацияс 30 Б. Вечер проведенный в новом кафе порадовал живой музыкой в исполнении ансамбля „Excelsus”, под руководством Зане Лудборже.

Blogi

Māra Nizinska | 16. aprīlis 2016 | 00:39

Māra Nizinska: "Par Glavlitu un preses brīvību"

Sen, sen, padomju laikos, redaktors, iedams atvaļinājumā, izņēma no seifa nelielu grāmatiņu un stingri piekodināja: ja par kaut ko šaubies, ņem un palasi, tur viss pateikts, ko nedrīkst rakstīt.

Māra Nizinska | 29. februāris 2016 | 18:01

Ir valdība, ir deklarācija...

Pēc vētrām Latvijas Saeimas un valdības namos tauta nu var atgūties un nomierināties. Mums atkal ir valdība. Neteiksim, ka jauna: tie paši vēži no tās pašas kules. Arī valdības deklarācija (labo apņemšanos un darāmo darbu saraksts) maz atšķiras no iepriekšējās valdības deklarācijas. Ja nu vienīgi ar apjomu — Kučinska deklarācija ir drusciņ īsāka par to, ko bija sarakstījis Laimdotas Ministru kabinets. Tomēr pietiekami apjomīga.

Juris Viļums | 5. februāris 2016 | 08:21

“Separātisma rēgs” pār Latgali, jeb ko BBC neparādīja?

Plašu sabiedrības rezonansi, sevišķi latgaliešu vidū ir izraisījusi ziņa, ka telekanāls BBC nācis klajā ar jaunu raidījumu WorldWarThree: InsideTheWarRoom, kurā „spēlējas” ar scenāriju modelēšanu Krievijas vai tai lojālo spēku iebrukuma gadījumā. Pamatā raidījumā tiek analizēta iespējamā Lielbritānijas reakcija (to pavadošās diskusijas, amatpersonu argumentācija gatavībai rīkoties atbilstoši NATO 5. pantam līdz pat atomieroču pielietošanai).

Māra Nizinska | 25. janvāris 2016 | 08:05

Kas palīdzēs bezpajumtniekam Antonam?

Antonam (nosauksim viņu tā) dzīvē nepaveicās: bērnībā kļuva par bāreni un internātskolu, kur zēnu ievietoja padomju vara, viņš pabeidza jau brīvajā Latvijā. Bet brīvā Latvija bērniem bāreņiem izrādījās ļauna pamāte: nespēja bērnunama audzēknis ar dokumentiem pierādīt, ka viņa senči šeit dzīvojuši līdz 1940. gadam, un viņa pasē iespieda zīmogu “nepilsonis”. Ar visām no tā izrietošajām sekām… {2}

Juris Viļums | 11. decembris 2015 | 18:52

Godīga prostitūcija vai godīga politika – kurš no šiem vārdu salikumiem ir ticamāks?

Gadiem sabiedrības uzticēšanās Saeimai un valdībai ir kritusi. Kā to mainīt? Vispirms, ar pamatotiem un skaidriem lēmumiem. Būt godīgam – to māca gan visas baznīcas un skolas (jā, arī pasakas), tikai bieži viss piemirstas, kad tikts pie varas.