Meteolapa.lv

Brīvdienās atgriezīsies ziema; gaidāms sniegs

Šīs nedēļas nogalē, 10-11.decembrī, Latvijā sāks ieplūst aukstāks gaiss, dienvidrietumu novados gaidāms lietus un sniegs, prognozē «Global Forecast System», ziņo LETA. Valsts ziemeļaustrumos jau sestdienas rītā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -2..-4 grādiem, citviet vēl turpināsies atkusnis, savukārt svētdien gaisa temperatūra Latvijā būs 0..-5 grādi. Vidzemē un Latgalē caur mākoņiem uzspīdēs saule, bet daudzviet Kurzemē un arī vietām Zemgalē gaidāms lietus, kas ...

Intervijas

9 decembris

Vārda dienas:
Sarmīte, Tabita

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Veiksme uzsmaidīs tiem, kas nodarbojas ar radošām lietām. Pat, ja paveiktais tūlīt neradīs naudu, vismaz būs gandarījums, ka seko savam aicinājumam... un gan jau nāks arī atlīdzība. Attiecībā uz praktisku lietu veikšanu būs mazliet grūtāk, labāk uztici tās kādam citam. Kāds centīsies tevi aizskart, aizvainot, tomēr nereaģē, centies būt diplomātisks. Iespējams, pastiprināti piesaistīsi pretējā dzimuma uzmanību, pastāv labas iepazīšanās iespējas.

Piektdiena
Nakts
5 .. 7 C
Rīts
3 .. 5 C
Diena
4 .. 6 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Ar ko jūs svinēsiet Ziemassvētkus?

 

Jaunumi

Notikumi 9. decembris 2016 | 21:27

Muita atklāj vairāk nekā 1,8 miljonus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 1 820 200 cigarešu kontrabandu, informēja VID.

Ekonomika 9. decembris 2016 | 11:17

Daugavpilī meklē tramvaja līnijas pagarinājuma būvniekus

Trešā tramvaja līnija Daugavpilī jau pašlaik ir visgarākā, bet nu to plānots pagarināt vēl par 2,4 kilometriem, tādējādi tramvaju darot pieejamāku plašākam iedzīvotāju lokam. Jaunā līnija uzlabos piekļuvi arī reģionālajai slimnīcai un Neredzīgo biedrības mikrorajonam. Būvniecība iecerēta ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu. Pašvaldībā cer arī iegādāties tramvaju parkam vēl 12 jaunus vagonus.

Kultūra 9. decembris 2016 | 10:44

Atklāsim mūsu novadnieka Arika Krupa vārdu

Sestdien, 2016.gada 17.decembrī , plkst. 15.00 Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks autordziesmu vakars “Arika Krupa ceļiem”, organizēts sadarbībā ar Minskas izglītojošo projektu “Zinātniskie ceļojumi”. Atklāsim sev dzejnieka, bardu dziesmu klasiķa Arika Krupa vārdu, kurš ir dzimis Daugavpilī, dzīvoja un darbojās Minskā, bet gāja bojā Austrumu Sajānos.

Kultūra 9. decembris 2016 | 09:36

Muzejā skatāma H.Silovam veltīta izstāde “Dzīve sporta ritmā”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā kopš decembra sākuma ir skatāma goda daugavpilieša, leģendārā sportista, sporta trenera un pasniedzēja Henriha Silova 80 gadu jubilejai veltīta mini izstāde “Dzīve sporta ritmā”.

Notikumi 9. decembris 2016 | 09:25

Autobraucēji novadā uzbrauc gājējiem

8. decembrī policijas darbinieki saņēma divus izsaukumus Daugavpils novadā, kur autovadītāji uzbrauca gājējiem, cietušie nogādāti medicīnas iestādē, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība 9. decembris 2016 | 08:46

Futbola centrs meklē vislielāko patriotu

BFC "Daugavpils" meklē 2016. gada vislielāko futbola patriotu! Uzvarētāja noteikšanai izsludinām foto konkursu "Es un futbols". Uzvarētājs tiks paziņots 19. decembra sezonas noslēguma vakarā, informē Nauris Mackevičs.

Sports 9. decembris 2016 | 08:42

Futbola spēlētāji Rīgā uzvar, Lietuvā guva labu pieredzi

BFC "Daugavpils" jaunie talanti aizvadītajā nedēļas nogalē piedalījās turnīros Rīgā un Viļņā. Rīgā tika izcīnīta pirmā un trešā vieta, savukārt Lietuvā iegūta vērtīga pieredze nākotnes darba, ziņo futbola centrs Daugavpils.

Sports 9. decembris 2016 | 08:27

Daugavpilī notiks «Jaunie Rīgas sargi» fināla spēle

9. decembrī Daugavpils cietoksnī norisināsies šī gada pēdējā piedzīvojumu un izaicinājumu spēle skolu jaunatnei «Jaunie Rīgas sargi». Uz to ieradīsies skolēni no Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm. Jaunieši visas dienas garumā sacentīsies par ātrākās, spēcīgākās un saliedētākās komandas titulu, informē Jaunsardzes un informācijas centrs.

Kultūra 9. decembris 2016 | 08:21

Anastasija Sazankova dalījās ar plašās baltkrievu dvēseles mantojumu

2016.gada 2.decembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika literāri muzikālais vakars, veltīts Daugavpilī pazīstamas dzejnieces un mākslinieces, Daugavpils pilsētas domes goda raksta un sudraba zīmes “Gada balva-2014” īpašnieces Anastasijas Sazankovas 7.krājuma “Спадчына” (“mantojums”) prezentācijai.

Sabiedrība 8. decembris 2016 | 11:53

Daugavpils pašvaldība saņēma “Zaļās izcilības balvu”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova 7.decembrī, godinot Latvijas zaļākos uzņēmumus un pašvaldības, pasniedza “Zaļās izcilības balvu”. Daugavpilij piešķirto balvu saņēma Daugavpils Domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe.

Tautas balss

Aleksandrs Baziļevs | 5. decembris 2016 | 19:58

СТАРТ СО ВКУСОМ

Начало декабря в Резекне ознаменовалось открытием нового, современного бара-кафе "Restart" которое находится в комплексе гостиницы "Restart" по адресу Стацияс 30 Б. Вечер проведенный в новом кафе порадовал живой музыкой в исполнении ансамбля „Excelsus”, под руководством Зане Лудборже.

ViestursL | 5. decembris 2016 | 14:28

Ieva un Vineta Vaivodes: ar savu uzņēmējdarbību vēlamies sekmēt Latgales reģionālo attīstību

Uzņēmējdarbības veidošana ir viens no pamatnosacījumiem reģionālās attīstības sekmēšanā. Biznesa uzsākšana nozīmē jaunu darba vietu radīšanu, finansiālo līdzekļu plūsmas un investoru piesaisti attiecīgajam reģionam. Tomēr – uzņēmuma izveidošana un biznesa attīstīšana ir sarežģīts process, kur nereti jāsastopas ar lieliem izaicinājumiem. Jaunie uzņēmēji, kuri ar savu darbu veicina reģionālo attīstību, ir piemēri visiem – gan jau esošajiem uzņēmējiem, gan topošajiem.

Park Hotel Latgola | 30. novembris 2016 | 18:05

2. un 10. decembrī dzīvā mūzika restorānā "PLAZA!"

Restorāns "PLAZA" 2. un 12. decembrī aicina baudīt dzīvās mūzikas vakarus kopā ar grupu "LARDO" no plkst. 21:00 līdz 01:00!

Park Hotel Latgola | 15. novembris 2016 | 12:44

18., 19., 25. un 26. novembrī dzīvā mūzika restorānā "PLAZA!"

Restorāns "PLAZA" 18., 19., 25. un 26. novembrī aicina baudīt dzīvās mūzikas vakarus kopā ar grupu "LARDO" no plkst. 21:00 līdz 01:00!

Park Hotel Latgola | 3. novembris 2016 | 15:42

5. un 11. novembrī dzīvā mūzika restorānā "PLAZA!"

Restorāns "PLAZA" 5. un 11. novembrī aicina baudīt dzīvās mūzikas vakarus kopā ar grupu "LARDO" no plkst. 21:00 līdz 01:00!

Blogi

Māra Nizinska | 16. aprīlis 2016 | 00:39

Māra Nizinska: "Par Glavlitu un preses brīvību"

Sen, sen, padomju laikos, redaktors, iedams atvaļinājumā, izņēma no seifa nelielu grāmatiņu un stingri piekodināja: ja par kaut ko šaubies, ņem un palasi, tur viss pateikts, ko nedrīkst rakstīt.

Māra Nizinska | 29. februāris 2016 | 18:01

Ir valdība, ir deklarācija...

Pēc vētrām Latvijas Saeimas un valdības namos tauta nu var atgūties un nomierināties. Mums atkal ir valdība. Neteiksim, ka jauna: tie paši vēži no tās pašas kules. Arī valdības deklarācija (labo apņemšanos un darāmo darbu saraksts) maz atšķiras no iepriekšējās valdības deklarācijas. Ja nu vienīgi ar apjomu — Kučinska deklarācija ir drusciņ īsāka par to, ko bija sarakstījis Laimdotas Ministru kabinets. Tomēr pietiekami apjomīga.

Juris Viļums | 5. februāris 2016 | 08:21

“Separātisma rēgs” pār Latgali, jeb ko BBC neparādīja?

Plašu sabiedrības rezonansi, sevišķi latgaliešu vidū ir izraisījusi ziņa, ka telekanāls BBC nācis klajā ar jaunu raidījumu WorldWarThree: InsideTheWarRoom, kurā „spēlējas” ar scenāriju modelēšanu Krievijas vai tai lojālo spēku iebrukuma gadījumā. Pamatā raidījumā tiek analizēta iespējamā Lielbritānijas reakcija (to pavadošās diskusijas, amatpersonu argumentācija gatavībai rīkoties atbilstoši NATO 5. pantam līdz pat atomieroču pielietošanai).

Māra Nizinska | 25. janvāris 2016 | 08:05

Kas palīdzēs bezpajumtniekam Antonam?

Antonam (nosauksim viņu tā) dzīvē nepaveicās: bērnībā kļuva par bāreni un internātskolu, kur zēnu ievietoja padomju vara, viņš pabeidza jau brīvajā Latvijā. Bet brīvā Latvija bērniem bāreņiem izrādījās ļauna pamāte: nespēja bērnunama audzēknis ar dokumentiem pierādīt, ka viņa senči šeit dzīvojuši līdz 1940. gadam, un viņa pasē iespieda zīmogu “nepilsonis”. Ar visām no tā izrietošajām sekām… {2}

Juris Viļums | 11. decembris 2015 | 18:52

Godīga prostitūcija vai godīga politika – kurš no šiem vārdu salikumiem ir ticamāks?

Gadiem sabiedrības uzticēšanās Saeimai un valdībai ir kritusi. Kā to mainīt? Vispirms, ar pamatotiem un skaidriem lēmumiem. Būt godīgam – to māca gan visas baznīcas un skolas (jā, arī pasakas), tikai bieži viss piemirstas, kad tikts pie varas.