Большая политика

Партийные списки получили номера на муниципальных выборах-2021

12 апреля 2021 года в Даугавпилсе прошла жеребьевка партийных списков канди ...

В Даугавпилсе конкуренция на выборах 10 кандидатов на мандат, в районе - 5

В 2021 году по сравнению с муниципальными выборами 2017 года снизился интер ...

15 апреля

Именины:
Аэлита, Гастонс / Григорий, Савва

Гороскоп на день

Водолей
21 января
- 18 февраля

Сегодня, горя желанием все изменить, вы можете основательно наломать дров. Вспомните правило бритвы Оккама "Не стоит приумножать сущности сверх необходимости".

четверг
День
7 .. 9 C
Вечер
6 .. 8 C
Ветер
5 .. 7 м/с
пятница
Ночь
4 .. 6 C
Утро
6 .. 8 C
Ветер
4 .. 6 м/с

Источник: gismeteo.ru

Опрос

Какие темы вы обсуждаете с близкими?

 

 

 

Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība | 4 февраля 2019 | 13:22

Laba izglītība ir veids kā cilvēkam kā savā dzīvē "kāpt uz augšu"

Svētdien, 21.oktobrī, radiostacijas "Alise Plus" ēterā izskanēja kārtējais cikla "Pārdomu mentori" raidījums, kurā kā pieaicinātais mentors piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks, Eiropas Savienības ekonomikas pārvaldības procesa – Eiropas Semestra – referents Mārtiņš Zemītis. Projektu "Pārdomu mentori" ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu īsteno "Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība".

Mārtiņš Zemītis dzimis un audzis skolotājas un pasniedzēja ģimenē. Vēl 90.gados mācoties Rīgā vidusskolā viņam šķita, ka pasaule ir liela un skaista un ir jāmēģina iegūt iespējami kvalitatīvāka izglītība no tobrīd pieejamajām. "Vēl mācoties 11.klasē man izdevās aizbraukt uz ASV, Kolorado štatu un apmaiņas programmā kā skolēnam vienu gadu nomācīties privātā amerikāņu vidusskolā, iegūstot stipendiju," atceras Zemītis.

Piecpadsmit - sešpadsmit gadi cilvēka dzīvē ir svarīgs laiks, kad veidojas tā personība. "Veselu gadu būt projām no vecākiem, visa ierastā, tas savā ziņā bija grūt. Bet šis gads arī daudz ko iemācīja, būt patstāvīgam, pastāvēt pašam par sevi, noformulēt savu viedokli, iejusties citā sabiedrībā," norāda mentors.

Pēc tam Zemītis saņēma piedāvājumu turpināt mācības augstskolā un tam piekrita, aizsūtot dokumentus 20 labākajām ASV augstskolām, no kurām kādās desmit arī tika uzņemts. "Tā bija liela privilēģija izvēlēties augstskolu. Es izvēlējos Silīcija ielejā atrodošos, pasaules augstskolu top trijniekā esošo Stenfordas universitāti. Šī universitāte aukstā kara gados izglītoja arī padomju studiju speciālistus un kodol fiziķus. Mani tobrīd interesēja starptautiskās lietas, politika, ekonomika, vēsture, padomju studijas un Eiropa savienība," stāsta Zemītis.

Mentors atzīst, ka studijas Stenfordas Universitātē, kur viņš ieguvis bakalaura grādu, bijusi fantastiska pieredze. Tā kā Latvija tobrīd bija ceļā uz Eiropas Savienību, Zemītis nolēma atgriezties Eiropā, jo pēc viņa domām labi izglītotiem cilvēkiem, tādiem kā viņš šeit būs daudz lielisku iespēju.

"Un es nekļūdījos, kad Latvija 2004.gadā iestājās ES, es biju pirmajā grupā, kas aizbrauca strādāt uz Eiropas parlamentu kā deputāta palīgs. Tā bija interesanta politiskā pieredze. Pēc tam sāku strādāt Eiropas Komisijā. Esmu strādājis arī vairākās institūcijās Latvijā. Patlaban esmu "eiro birokrāts", kurš pārstāv Eiropas Savienību Latvijā," skaidro Zemītis.

Šogad Nobela prēmiju ekonomikā saņēma pasniedzējs, kurš pierādīja, ka ātrāk kļūst bagātas tās valstis, kas iegulda līdzekļus izglītībā, zinātnē, inovācijās un tehnoloģijās. Laba izglītība pēc mentora domām ir viens no veidiem, kā cilvēkam savā dzīvē "kāpt uz augšu", pārejot no viena sabiedrības sociālā slāņa uz citu.

Raksturojot ASV izglītības sistēmu, Zemītis atzina, ka tai ir raksturīgs praktiskumus. "Ja augstākajā izglītībā Latvijā dominē diezgan daudz teorijas, ASV izglītība vairāk ir orientēta uz to, ko tu ar to pēc tam vari izdarīt. Tāpat izglītība lielā mērā ir orientēta arī uz studentu pašu iesaisti izglītības procesā, tā ir reti pasīva. Salīdzinājumā ar Latviju, kur špikošana nav nekas svešs, ASV tās praktiski nav," norādīja mentors.. Pilnu interviju ar Mārtiņu Zemīti klausieties šeit:

https://kiralv2017.wixsite.com/kira/pardomas

Комментарии:

10 марта 2021 14:52 - Alisa

❤️ ︍С­E­­­K­С З­­­н­а­­к­o­м­c­т­в­­a: Бe­­­с­­пл­­aт­но, Ан­­oн­­им­­­нo, б­­ез Ш­­­лю­­x и cо­­дe­­­ржа­нoк, все фo­тк­­­и рeа­­­льн­­ые, а дeвки Б­­­eзо­­тк­­aзн­­­ые. Вo­т сa­й­т —­ W­­W­­W­.­­­L­­­V­­­1­­­7­­.­­C­­L­U­B

Добавить комментарий {6}