Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

18 aprīlis

Vārda dienas:
Jadviga, Laura

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Sestdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
10 .. 12 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
8 .. 10 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība | 4. februāris 2019 | 13:22

Laba izglītība ir veids kā cilvēkam kā savā dzīvē "kāpt uz augšu"

Svētdien, 21.oktobrī, radiostacijas "Alise Plus" ēterā izskanēja kārtējais cikla "Pārdomu mentori" raidījums, kurā kā pieaicinātais mentors piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks, Eiropas Savienības ekonomikas pārvaldības procesa – Eiropas Semestra – referents Mārtiņš Zemītis. Projektu "Pārdomu mentori" ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu īsteno "Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība".

Mārtiņš Zemītis dzimis un audzis skolotājas un pasniedzēja ģimenē. Vēl 90.gados mācoties Rīgā vidusskolā viņam šķita, ka pasaule ir liela un skaista un ir jāmēģina iegūt iespējami kvalitatīvāka izglītība no tobrīd pieejamajām. "Vēl mācoties 11.klasē man izdevās aizbraukt uz ASV, Kolorado štatu un apmaiņas programmā kā skolēnam vienu gadu nomācīties privātā amerikāņu vidusskolā, iegūstot stipendiju," atceras Zemītis.

Piecpadsmit - sešpadsmit gadi cilvēka dzīvē ir svarīgs laiks, kad veidojas tā personība. "Veselu gadu būt projām no vecākiem, visa ierastā, tas savā ziņā bija grūt. Bet šis gads arī daudz ko iemācīja, būt patstāvīgam, pastāvēt pašam par sevi, noformulēt savu viedokli, iejusties citā sabiedrībā," norāda mentors.

Pēc tam Zemītis saņēma piedāvājumu turpināt mācības augstskolā un tam piekrita, aizsūtot dokumentus 20 labākajām ASV augstskolām, no kurām kādās desmit arī tika uzņemts. "Tā bija liela privilēģija izvēlēties augstskolu. Es izvēlējos Silīcija ielejā atrodošos, pasaules augstskolu top trijniekā esošo Stenfordas universitāti. Šī universitāte aukstā kara gados izglītoja arī padomju studiju speciālistus un kodol fiziķus. Mani tobrīd interesēja starptautiskās lietas, politika, ekonomika, vēsture, padomju studijas un Eiropa savienība," stāsta Zemītis.

Mentors atzīst, ka studijas Stenfordas Universitātē, kur viņš ieguvis bakalaura grādu, bijusi fantastiska pieredze. Tā kā Latvija tobrīd bija ceļā uz Eiropas Savienību, Zemītis nolēma atgriezties Eiropā, jo pēc viņa domām labi izglītotiem cilvēkiem, tādiem kā viņš šeit būs daudz lielisku iespēju.

"Un es nekļūdījos, kad Latvija 2004.gadā iestājās ES, es biju pirmajā grupā, kas aizbrauca strādāt uz Eiropas parlamentu kā deputāta palīgs. Tā bija interesanta politiskā pieredze. Pēc tam sāku strādāt Eiropas Komisijā. Esmu strādājis arī vairākās institūcijās Latvijā. Patlaban esmu "eiro birokrāts", kurš pārstāv Eiropas Savienību Latvijā," skaidro Zemītis.

Šogad Nobela prēmiju ekonomikā saņēma pasniedzējs, kurš pierādīja, ka ātrāk kļūst bagātas tās valstis, kas iegulda līdzekļus izglītībā, zinātnē, inovācijās un tehnoloģijās. Laba izglītība pēc mentora domām ir viens no veidiem, kā cilvēkam savā dzīvē "kāpt uz augšu", pārejot no viena sabiedrības sociālā slāņa uz citu.

Raksturojot ASV izglītības sistēmu, Zemītis atzina, ka tai ir raksturīgs praktiskumus. "Ja augstākajā izglītībā Latvijā dominē diezgan daudz teorijas, ASV izglītība vairāk ir orientēta uz to, ko tu ar to pēc tam vari izdarīt. Tāpat izglītība lielā mērā ir orientēta arī uz studentu pašu iesaisti izglītības procesā, tā ir reti pasīva. Salīdzinājumā ar Latviju, kur špikošana nav nekas svešs, ASV tās praktiski nav," norādīja mentors.. Pilnu interviju ar Mārtiņu Zemīti klausieties šeit:

https://kiralv2017.wixsite.com/kira/pardomas

Komentāri:

10. marts 2021 14:52 - Alisa

❤️ ︍С­E­­­K­С З­­­н­а­­к­o­м­c­т­в­­a: Бe­­­с­­пл­­aт­но, Ан­­oн­­им­­­нo, б­­ез Ш­­­лю­­x и cо­­дe­­­ржа­нoк, все фo­тк­­­и рeа­­­льн­­ые, а дeвки Б­­­eзо­­тк­­aзн­­­ые. Вo­т сa­й­т —­ W­­W­­W­.­­­L­­­V­­­1­­­7­­.­­C­­L­U­B

Pievienot komentāru {6}