Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

23 aprīlis

Vārda dienas:
Georgs, Jurģis, Juris

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Ceturtdiena
Diena
10 .. 12 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība | 4. februāris 2019 | 13:12

Ināra Ostrovska: Latgali var glābt tikai paši latgalieši

Svētdien, 26.augustā, radiostacijas "Alise Plus" ēterā izskanēja kārtējais cikla "Pārdomu mentori" raidījums, kurā kā pieaicinātais mentors piedalījās "Saules skolas" veidotāja un pirmā vadītāja, pašreizējā Daugavpils būvniecības tehnikuma direktore, cilvēks, kura dzīve balstās uz trim vaļiem - izglītību, mākslu un sabiedrisko darbību - Ināra Ostrovska. Projektu "Pārdomu mentori" ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu īsteno "Kultūras iniciatīvu un realizāciju apvienība".

Tuvojoties kārtējām Saeimas vēlēšanām, kārtējo reizi ir parādījušies dažādi darboņi arī no citiem reģioniem, kas solās glābt Latgali. Protams viņi to nedarīs, ir pārliecināta Ostrovska. Viņi te nāk, lai, piesedzoties ar Latgales vārdu, mēģinātu iegūt naivo latgaliešu balsis un tikt Saeimā.

Latgali pēc mentores domām var glābt tikai paši latgalieši. "Šim nolūkam Latgalei ir nepieciešami stipri līderi un katrās vēlēšanās tādi arī ir. Vienīgā problēma ir tā, ka mēs neesam vienoti. Katrs no šiem līderiem grib kaut ko panākt savam reģionam, rezultātā veidojas kopienas un nav vienota Latgales attīstības redzējuma," skaidro Ostrovska.

Tuvojoties šīm vēlēšanām, mentore aicina iedzīvotājus padomāt par tiem cilvēkiem, kas reāli varētu atnest Latgalei labumu. "Vajag mazāk klausīties solījumos, bet vairāk skatīties uz padarītajiem darbiem," uzsver Ostrovska.

Ostrovska dzimusi un līdz 16 gadiem dzīvojusi Ludzā, pēc tam kopā ar ģimeni pārcēlās uz Rēzekni, kur turpināja izglītoties Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā interjera dekoratora specialitātē. Pēc studijām Ostrovska kā jaunais speciālists tika uzaicināta uz Līvāniem, kur sāka strādāt par skolotāju Līvānu 1.vidusskolā. Paralēli viņa strādāja arī Līvānu stikla fabrikā, kur nodarbojos ar uzņēmuma mārketingu, veidoja un vadīja stikla muzeju.

Līvānus, kur aizvadīti pirmie 16 darba gadi, Ostrovska sauc par savu jaunības pilsētu un tie viņai palikuši atmiņā arī ar ledus iešanu. "Līdz tam nekad dzīvē nebiju redzējusi ledus iešanu. Tas bija iespaidīgs skats un liels emocionāls pārdzīvojums," par savu pirmo piedzīvoto ledus iešanu dalās atmiņās Ostrovska.

Pēc mentores domām Līvānu stikla fabrika (LSF) būtu varējusi izdzīvot arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, ja privatizācijas rezultātā uzņēmums nebūtu nonācis to personu rokās, kas bija ieinteresētas nevis uzņēmuma attīstībā, bet gan konkurentu novākšanā. "LSF bija viens no izcilākajiem uzņēmumiem un būtu konkurētspējīga arī Eiropas Savienībā. Tajā ražotais baltais stikls bija viens no labākajiem, caurspīdīguma ziņā tas bija viens no tīrākajiem. LSF savu produkciju savulaik par valūtu pārdeva 17 pasaules valstīs," stāsta Ostrovska.

Līdz ar LSF likvidāciju Latvija ir zaudējusi gan šo peļņas objektu, gan arī pasaulē konkurētspējīgus speciālistus. Līdzīgs liktenis, diemžēl, ir piemeklējis arī Rīgas porcelāna fabriku. Patlaban tā ir noslaucīta no zemes virsas un tās vietā ir uzbūvēts supermārkets.

1992.gadā Ostrovskai nāca jauns izaicinājums - viņai tika izteikts piedāvājumu atjaunot Daugavpilī Saules skolas darbību. Pilnu interviju ar Ināru Ostrovsku, kurā bez jau minētajām tēmām tiek diskutēts arī par mākslas izglītību un kultūru Latgalē un daudziem citiem interesantiem jautājumiem, var klausieties šeit:

https://kiralv2017.wixsite.com/kira/pardomas

Komentāri:

10. marts 2021 14:53 - Alisa

❤️ ︍С­­­E­­K­­С З­н­­­а­­­к­o­м­­c­­­т­в­­a: Бe­с­­­пл­aт­­но, Ан­­oн­­им­нo, б­ез Ш­­­лю­­­x и cо­­дe­­ржа­­­нoк, все фo­­­тк­и рeа­льн­ые, а дeвки Б­­eзо­­­тк­aзн­ые. Вo­­­т сa­­й­­­т —­ W­­­W­­W­­.­L­­­V­­1­­­7­.­C­L­U­­B

Pievienot komentāru {1}