Intervijas

5 marts

Vārda dienas:
Aurora, Austra

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Ceturtdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 16. septembris 2015 | 10:44

Labākie pedagogi saņem Nikodema Rancāna balvu

RA

13. septembrī Rēzeknes Augstskolā norisinājās konkursa „Nikodema Rancāna balva Latgales izcilākajiem pedagogiem” noslēguma pasākums, kurā godināja nominantus un visus konkursa dalībniekus. Konkursam bija pieteikti 28 dalībnieki.

Nikodems Rancāns bija viens no Latgales pirmās atmodas redzamākajiem darbiniekiem. Viņa darbības dažādās jomas ir uzsvērtas arī metaforiskajos apzīmējumos, ko sabiedrība plaši lietoja N. Rancāna dzīves laikā, arī pēc viņa aiziešanas: jaunatnes un Māras zemes draugs, Latgales skolu tēvs, garīdznieks, pedagogs, sabiedriskais darbinieks.

Pasākums aizsākās ar svinīgu piemiņas brīdi pie 2002.gadā uzstādītā N. Rancāna pieminekļa. To vadīja Rēzeknes Latgaliešu kultūras biedrības (RLKB) vadītāja Līvija Plavinska, uzrunas teica RA rektors, Romas Katoļu baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, arī Rancānu uzvārda nesēja, dzejniece Anna Rancāne. A. Rancāne savā runā, stāstot par trim cilvēku kategorijām: politiķiem, dzejniekiem un tēviem, norādīja, ka „N. Rancāns ir vienkārši tēvs, šā vārda dziļākajā un plašākajā nozīmē. Tēvs aiz sevis atstāj iestādītu ābeļdārzu. Rancāns prata mācīt neapvainojot, darīja to caur saviem stāstiem.” Tieši viņa stāsta „varoņi” Miķelis un Kristops Brems (Baltinas teātra kopas „Palādas” aktieriJāzeps Jermacāns un Imants Slišāns) turpinājumā vadīja balvas pasniegšanu izcilākajiem pedagogiem. Īpaši šim pasākumam ir izgatavota balvasudraba pakavsakta (autors Rihards Ciblis), kas simbolizē soli uz priekšu, ir laimes un svētības zīme.

Pasākuma laikā ikviens varēja pārliecināties, cik mūsu mazajā Latgalē ir lieliski pedagogi, cik gaiši par viņiem izteicās viņu kolēģi un audzēkņi. Pasākums ritēja pozitīvi latgaliskā gaisotnē. To vēl dzīvīgāku padarīja Daugavpils Būvniecības tehnikuma nominētais pedagogs Aleksandrs Boginskis, kurš uz ermoņikām nospēlēja latgaliešu tautasdziesmu „Auga, auga rūžeņa.” Par muzikālo noskaņu parūpējās arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas stīgu instrumentu nodaļas audzēknes un Rēzeknes vīru koris „Graidi”.

Nominētie pedagogi bija patīkami pārsteigti par apbalvojumu.
Balvu par inovācijām izglītības procesā saņēma Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolotāja Olga Grišāne, kura uzsvēra: „Apbalvojums ir visam ģimnāzijas kolektīvam. Ja nebūtu to cilvēku, kuri ir spējīgi īstenot tādas idejas, tās paliktu tikai ideju līmenī. Šajā gadījumā ir laimīgā sakritība, ka skolotāji ir atsaucīgi, viņi ideju pieņem, strādā, īsteno un realizē, līdz ar to tas nes gandarījumu. Skolēniem ir prieks, ka viņi iemācās ko tādu, kas atšķir mūsu ģimnāziju no visām citām Latvijas skolām.”

Šogad Nikodema Rancāna balva kopā pasniegta 9 pedagogiem:
„Par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novadmācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolas/augstākās izglītības iestādes mācību/ studiju vidē”:
Lidija Leikuma (LU), Imants Slišāns (Baltinavas vidusskola), Veronika Dundure un Anita Žogota (Nautrēnu vidusskola).
„Par inovācijām izglītības procesā”:
Olga Grišāne (Daugavpils Valsts ģimnāzija), Felicija Leščinska (Viļānu vidusskola).
„Par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darbaudzināšanai un amatu apmācībai”:
Aleksandrs Boginskis (Daugavpils Būvniecības tehnikums) un Iveta Gabrāne (Baltinavas vidusskola, Baltinavas Mūzikas un mākslas skola).
„Par veiksmīgāko pedagoga debiju”:
Guntra Kuzmina (Nautrēnu vidusskolas Bērzgales pamatskola).

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” redaktore, RA absolvente Daiga Kļanska pasniedza laikraksta abonementu Imantam Slišānam, Aleksandram Boginskim, Inārai Žukovskai (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un Venerandai Spriņģei (Rudzātu vidusskola). atzina žūrija, pieteiktie nominanti pārsteidza ar savu veikumu un talantiem, ko atklāja pieteikumu anketas. RLKB to grib veidot ikgadēju skolotāju godināšanas pasākumu.

Pasākumu organizēja RLKB sadarbībā ar RA, finansiāli atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija, atsevišķas Latgales pašvaldības, laikraksts „Izglītība un Kultūra”.

Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļa

Pievienot komentāru