Intervijas

21 maijs

Vārda dienas:
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Pateicoties tavām analītiskajām spējām un saskarsmes mākslai, gūsi atzinību, novērtējumu priekšniecības acīs. Zīmīga nedēļa Dvīņiem, kuri pūlas tirdzniecības jomā, pedagoģijā un žurnālistikā. Notikumi var tevi savest kopā ar ļoti erudītiem, interesantiem cilvēkiem. Tu pratīsi smelties iedvesmu, jaunas idejas no apkārtējiem. Arī pats labprāt dalīsies ar savu dzīves pieredzi, zināšanām. Romantiskajā plānā nedēļa nesola īpašas pārmaiņas, taču tas nenozīmē, ka slīgsi garlaicībā. Tu vienmēr esi pratis rast iespējas atsvaidzināt attiecības.

Pirmdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Ekonomika | 27. jūlijs 2015 | 14:48

Natālija Petrova: “Jaunajiem tramvajiem jābūt lētākiem”

Publicitātes foto

2015.gada 28.jūlijā beidzas uzņēmumu komercpiedāvājumu iesniegšanas termiņš jaunu tramvaju piegādē Daugavpilij, pēc tam Daugavpils pilsētas domes iepirkumu komisija arī izvēlēsies uzvarētāju, no kura nopirks jaunu ritošo sastāvu. Darījuma apjoms iespaidīgs – 12 vagoni par miljoniem EUR. Pirmais tramvaju iepirkums izvērtās par sūdzību, tiesu iesniegumu izskatīšanas un skandālu rindu, noildzinot tramvaju piegādes termiņus un ne labākajā veidā ietekmējot municipālās varas imidžu. Vai speciālisti ņems vērā iepriekšējās kļūdas? Pamēģināsim izprast situāciju.

Atgādināšu, ka pirmo tramvaju partiju (astoņus 4-asu u n četrus 6-asu) Daugavpils iegādājās Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Tramvaju transporta infrastruktūras renovācija Daugavpils pilsētā” ietvaros. Par konkursa uzvarētāju, kas beidzot noslēdzās 2014.gada jūnijā, kļuva atklātā akcionāru sabiedrība “Nacionālā kontraktu korporācija” ar juridisko adresi Maskavā. Uzvarētājs tika izvēlēts par pašu zemāko cenu. Kopējā kontrakta summa - 6 496 000 EUR (bez PVN). Daugavpils pilsētas dome riskēja atdot tenderu Krievijas starpnieku firmai, nebaidoties tās negatīvo pieredzi tramvaju piegādē Sankt-Pēterburgai; un partneris uzticēšanos attaisnoja – 12 Ustj-Katavas rūpnīcas tramvaji Daugavpilī pienāca laikā. Vai jaunie vagoni attaisnoja pasūtītāja (domes) cerības un, galvenais, lietotāju, var spriest daugavpilieši, kuri regulāri izmanto šī sabiedriskā transporta veida pakalpojumus. Savukārt, no pilsētas budžeta vēl ilgi būs jāmaksā sava kredīta daļa tramvaju iepirkumā pēc Eiropas projekta.

Kas mums ir šodienas situācijā? Pasaules ekonomiskā krīze. Sankciju “karš”. Krievijas rubļa devalvācija. Municipālā uzņēmuma “Daugavpils satiksme” jaunais konkurss tramvaju iepirkuma projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstība Daugavpils pilsētā” ietvaros pagaidām nav piesaistīts nevienai Eiropas programmai.

Ja 2014.gadā pats zemākais cenu piedāvājums bija Krievijas, tad pilnīgi loģiski, ka šodienas ekonomiskajā situācijā tieši Krievijas tramvaji būs paši pieņemamākie cenas ziņā. Pēc manām domām, šo novirzienu var redzēt konkursa nolikumā, kura noteikumus pārlasot rodas jautājumi. Piemēram, 2014.gada konkursa nolikumā vagonā bija jābūt “ne mazāk kā 3 durvis”; šā gada konkursa nolikumā – jau “ne mazāk kā 4 durvis”. Kāpēc pie pasažieru plūsmas krituma gadu no gada Daugavpilī jābūt tramvaji principiāli ar četrām durvīm, kā ir, piemēram, Ustj-Katavas tramvajiem, bet ne ar standarta trim durvīm, kā, piemēram, Čehijas, Polijas vai Baltkrievijas ražotājiem? Cits piemērs. Ratiņu un piekares tehniskās specifikācijas punkts jaunajā konkursa nolikumā atšķiras no iepriekšējā nolikuma tikai ar vienu piedāvājumu – papildus ierakstīts noteikums, ka vilces ratiņiem jābūt bez pārvada caur kardānu. Tas ir pagājušais gadsimts! Šodien ražotāji izmanto kardāna tipa ratiņus (ar piedziņu caur kardānu), kas nodrošina gludāku ritēšanu, ir vieglāki un lētāki ekspluatācijā. Tikai šie divi manis pieminētie nolikuma punkti, izmainīti no iepriekšējā konkursa, automātiski samazina dalībnieku (pretendentu) skaitu tenderā par jaunu tramvaju piegādi Daugavpilij.

Piekritīšu: Daugavpilij ir izdevīgi, ka tramvaji ir no viena ražotāja, par cik to apkalpošanas izmaksas tad ir lētākas: ir rezerves daļu komplekti, ir apkalpošanas pieredze, ir testa iekārtas, vagonu vadītāju pieredze, kuri var apmācīt uz vietas citus vadītājus utt. Bet ...

Pārliecinošākie ir cipari. Izskatīsim jau Daugavpilī nopirkto tramvaju izmaksas, ņemot vērā Krievijas rubķa devalvāciju. 2014.gada 6.maijā (konkursa iesnieguma padošanas brīdī) Krievijas rubļa kurss pret EUR bija 49.7361. Viens četru asu tramvajs izmaksāja 312 000 EUR (bez PVN), viens sešu asu tramvajs – 1 miljonu EUR (bez PVN). Šobrīd (2015.gada 27.jūlijā), kad atklāts jauns konkurss, Krievijas rubļa kurss pret EUR ir 63.6090. Tātad, viens četru asu tramvajs maksā 243954 (bez PVN), viens sešu asu tramvajs 781904 (bez PVN), bet kopējā kontrakta summa - 5 178 000 EUR (bez PVN). Starpība - 27% vai 1,4 miljoni EUR. Tādā veidā, divu konkursu starpība prognozējama būtiska, pat ņemot vērā inflāciju. Par šo ietaupīto naudu braukšanas maksu tramvajā varētu ieviest bezmaksas visiem daugavpiliešiem, ne tikai sociāli neaizsargātiem Daugavpils iedzīvotājiem. Starp citu, tā būtu laba motivācija citu pašvaldību iedzīvotājiem - deklarēt dzīvesvietu Daugavpilī strādājošiem un tiem, kas mācās, jo ietekmēs papildus nodokļu ieņēmumu pieaugumu pilsētas budžetā.

Tādā veidā, ja Daugavpils pilsētas dome pieņems ekonomisku risinājumu, tad 12 jaunu tramvaju iepirkuma izmaksām jābūt lētākām nekā tādā pašā tenderī gadu atpakaļ. Ja Daugavpils pilsētas dome pieņems politisku lēmumu, tad 12 jauni tramvaji maksās dārgāk par iepriekšējiem, kas palielinās nodokļu maksu no pilsētas budžeta.
 

Daugavpils pilsētas domes deputāte Natālija Petrova

Komentāri:

26. februāris 2017 05:32 - Blanca Payne

Laba diena visiem šajā mājas lapā varētu liecināt, kā es kļuvu glābšanas Mr Sergejs Shikunov Kad es biju noārdīt. Es esmu kundze, Blanca Payne pēc nosaukuma. Es dzīvoju ASV, es vēlos izmantot šo mediju, lai brīdinātu visus aizdevumu pretendentiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo ​​ir izkrāpšanu pirms visur mēnešiem man bija finansiāli saspringtas, un jo mans izmisums man bija cheated ar vairākiem tiešsaistes aizdevējiem. Man bija gandrīz zaudējis cerību, kamēr mans draugs minēti mani ļoti uzticamu aizdevējs sauc Mr Sergey Shikunov kas man aizdot aizdevumu $ 100,000 8hrs bez stresa. Ja Jums ir nepieciešama jebkāda veida aizdevumu, vienkārši sazināties ar viņu pa e-pastu: (sergeyshikunov@yahoo.com), kas ir iemesls, kāpēc es esmu, izmantojot šo vidēja brīdināt visus kredītvēsturi, jo ellē es pagājis rokās šo krāpniecisko aizdevējiem. un kā es biju glābšana vīriešu, SERGEY SHIKUNOV. Un es negribu no jums iziet cauri šādai elli, ka es devos rokās šo viltus tiešsaistes aizdevējiem, es arī gribu, lai jūs man palīdzēt nodot šo informāciju cilvēkiem, kas ir nepieciešama aizdevuma, kad tev savu aizdevums Mrs Blanca Payne, es lūdzu, lai Dievs dod viņam. dzīve Dievs svētī viņu mūžīgi labā viņš ir paveicis manā dzīvē. Kundze, Blanca Payne

12. oktobris 2015 21:58 - AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

reklama censored

1. septembris 2015 17:46 - daugavpilietis

ar to Krieviju ir tā ka nekad neko nevar zināt 100%, vienu dienu viņiem mūsu apakšbiksītes ir ok, citā atkal nav un aizliedz ievest, tas jau bija regulāri vēl pirms sankcijām. Ar tramvajiem līdzīgi - kādu cenu noteiks tāda un būs un tur nekāds valūtas kurss nebūs noteicējs. kad akcijas pērk vai pārdod tad var paspēlēties uz valūtas kursa. vispār jau pa šo naudu varēja vietējos uzņēmumus sapiķot, lai samontē tos tramvajus, būtu un darbs un nauda uz vietas paliek.

Pievienot komentāru {41}