Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

29 februāris

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Piektdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 20. maijs 2014 | 14:44

Pierobežu sadarbības projekts B2B startēja Daugavpilī

D-fakti

16.maijā Daugavpilī norisinājās biznesa forums, ko organizēja Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā, Reģionālās attīstības un vides ministriju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latgales plānošanas reģionu un Daugavpils Universitāti. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera īsteno Lietuvas-Latvijas-Baltkrievijas pierobežu sadarbības projektu, un šis pasākums kļuva par pirmo forumu Eiropas projekta „B2B” ietvaros.

Kopā ar Daugavpils domi dalībai forumā un darbam kontaktu biržā tika piesaistīti uzņēmēji no dažādām valstīm, „B2B” projekta ietvarosbaltkrievu un lietuviešu uzņēmēji.

pastāstīja ziņu portālam D-fakti.lv projekta B2B koordinatore Sanita Puncule, caur projektu dalībai forumā organizatori aicināja uzņēmējus no Lietuvas un Baltkrievijas. B2B (Business to Business ) – ir lietuviešu-latviešu-baltkrievu sadarbības projekts. To par 90% finansē Eiropas Savienība,  un līdzekļi ir paredzēti uzņēmējdarbības vides attīstībai starp Latviju, Lietuvu un Baltkrieviju, lai savestu savā starpā konkrētas nozares pārstāvošos biznesmeņus. Interešu zona šajā projektā iekļauj šādas nozares: tūrisms, loģistika, būvniecība, inženierdarbi, visu nozaru inovācijas, pārtikas produkti.

Brauciena laikā tiks sarīkoti pieci forumi: trīs Latvijā (Daugavpilī, Rīgā un Rēzeknē); viens Lietuvas Panevežā un viensBaltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Šajos forumos uzņēmēji varēs iemācīties eksportēt savu produkciju uz Baltkrieviju un Lietuvu.

Bet, pats galvenais, uzsvēra S.Puncule, projekta „B2B” ietvaros tiek izstrādāta elektroniskā platformainterneta vietnear kuras palīdzību tiks ievākta informācija un meklēti biznesa partneri Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā. Šobrīd tiek koriģēta tehniskā struktūra, un potenciālie partneri jau ievāc to uzņēmēju kontaktus, ar kuriem varētu sadarboties. Šo informāciju sniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Lietuvas un Baltkrievijas TRK. Šeit ir izveidota datubāze un uzkrāta informācija par eksporta jautājumiem, kas palīdz atrast partneri.

Projekta termiņš ir 1 gads, no 2013.gada decembra līdz 2014.gada decembrim. Uzņēmēji varēs sekot līdzi informācijai Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas TRK interneta vietnēs. Un, pat ja uzņēmējam ir tikai nodoms eksportēt preci uz Lietuvas vai Baltkrievijas tirgu, viņš var vērsties pēc kontaktiem.

Papildus forumiem Latvijā, tiks rīkota konference un semināri trijās valstīs. Projekta ietvaros ieplānots piesaistīt 800 uzņēmējus.

D-fakti.lv

Komentāri:

17. jūlijs 2014 15:59 - Albern Crispin

reklama censored

Pievienot komentāru {1}