Intervijas

14 augusts

Vārda dienas:
Virma, Zelma, Zemgus

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Piektdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Sestdiena
Nakts
16 .. 18 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Personības | 24. janvāris 2014 | 16:53

Tatjana Lapkovska: “Ja palīdzība ir vajadzīga divām ģimenēm, tad divas arī atbalstīsim!”

Daugavpiliete Tatjana Lapkovska jau ceturto gadu pēc kārtas organizē pilsētā austrumu deju, strip-plastikas un citu deju izpildītāju labdarības koncertus. Visa no biļešu pārdošanas nopelnītā nauda tiek nodota konkrētām ģimenēm slimo bērnu ārstēšanai. Kā deju kluba atskaites koncerti dod izmisušajiem vecākiem iespēju uzsākt bērnu ārstēšanu, un kas mainījās Tatjanas aizbildināmo likteņos pateicoties savlaicīgajam finansiālam atbalstam – portāla D-fakti.lv stāstā.

- Es dejoju kopš bērnības, 16. skolā bija deju pulciņš, - stāsta Tatjana. - Bet jaunībā savu dzīvi ar dejām nesaistīju, drīzāk, tas bija hobijs. Pēc skolas iestājos universitātē krievu filoloģijas programmā, kaut plānos bija studēt vācu valodu. Reiz nejauši ieskrēju ar draudzeni DU, lai netiktu zem lietus, bet tobrīd tur notika uzņemšana deju katedrā. Atnācu, iestājos un sāku dejot, bet pēc četriem gadiem saņēmu diplomu. Un skolā sāku strādāt tieši par deju skolotāju.

2000. gadā Daugavpilī tika organizēts sieviešu deju klubs “Juventa” ar “austrumu deju” virzienu. Tatjana to sauc par sieviešu atpūtas klubu: ir iespēja daugavpilietēm pēc darba  parunāties un padejot savam priekam. Diez vai var atrast daudz vietu, kur komfortabli jūtas vienlaikus gan skolnieces, gan pensionāres. Nav robežu arī sociālajā statusā. Studijas dalībnieces pašas izdomā un šuj oriģinālus tērpus, piedalās festivālos un iegūst godalgotās vietas deju konkursos.

- Lai kļūt par profesionāli jebkurā jomā, vajag nepārtraukti mācīties, - ir pārliecināta Tatjana. - Es regulāri piedalos dažādos deju kongresos, kas notiek dažādās pasaules malās, redzu, kādi austrumu deju virzieni ir prioritāri katrā valstī. Piemēram, Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā dominē Bellydance stilu sajaukums. Šajās valstīs austrumu deju izpildītāju uzstāšanās ir sports, sacensība. Bet Eiropā otrādi, neviens ne ar ko nesacenšas, bet bauda deju.

Iepazīšanās ar kolēģiem, kurus aizrauj viena kaisle – austrumu dejas, dod lielisku iespēju aicināt pilsētas un valsts deju studijas un pazīstamus izpildītājus no citām valstīm uz koncertiem Daugavpilī. Ideja pārvērst austrumu deju studijas atskaites koncertu par labdarības akciju bija spontāna:

- Mēs esam amatieri, un mūsu atskaites koncerts nevar būt ienesīgs, - stāsta Tatjana. -  Lai piesaistītu skatītājus ar spilgto šovu, mēs paaicinājām dalībai šajā pasākumā gan mūsu deju studijas, gan pasaulslavenos profesionālos izpildītājus. “Zvaigznes” labprāt piekrīt piedalīties bez maksas, viņām tikai jāapmaksā ceļa un uzturēšanās izdevumi. Mūsu deju studijas darbojas uz entuziasma pamata. Nopelnīto naudu mēs atdodam konkrētajai ģimenei, kuru mums iesaka sociālas palīdzības dienesta darbinieki. Uzskatu, ka vispirms pašai jāiepazīstas ar cilvēku, jāuzzina, kam tiks iztērēta nauda. Katrai šādai ģimenei ir savs sarežģīts dzīvesstāsts, viņi ir ļoti pieticīgi, nestāsta par savu bēdu, un pat skolās ne vienmēr zina, cik ļoti viņiem ir nepieciešama nauda. Un protams, nauda kā jau nauda, bet šiem bērniem un viņu vecākiem ir ārkārtīgi svarīgi izjust atbalstu, tad viņiem rodas  interese par dzīvi.

Pašā pirmajā koncertā, kur uzstājās poļu dejotāja Suraija un ēģiptietis Mansurs Ibrahims, naudas līdzekļi tika vākti meitenītei ratiņkrēslā Janai Ķapsnai. Tad tika savākti 400 Ls. Tatjana sauc to par nelielu summu, taču šī nauda bija ļoti savlaicīgs atbalsts: ārsti pateica, ka meitene drīz varēs celties kājās, taču ir vajadzīgas maksas reabilitācijas procedūras. Pēc koncerta Jana apņēmīgi pateica: “Es piecelšos, es iešu”. Un nu jau viņa var celties kājās un pārvietoties ar staiguļu palīdzību. Tatjana ar lepnumu par aizbildināmo norāda, ka jauniete pati ļoti cenšas, viņa grib pierādīt, ka labu darbu viņai izdarīja ne veltīgi. Viņa jau sen raksta dzeju. Bet pēc koncerta uzdrīkstējās tos publicēt internetā, sāka saņemt atbildes, sarunāties ar vienaudžiem, un jaunie draugi uzrakstīja dziesmu ar viņas dzeju. Tagad Jana studē Daugavpils Universitātē.

2012. gadā ar vēderdeju skatītājus nobūra kaislīgā gruzīniete Elēna. Tad visi nopelnītie naudas līdzekļi tika nodoti Sņežanai Šemakovskai un viņas mammai retas ģenētiskās slimības ārstēšanai, kas bija padarījusi nekustīgas meitenītes kājas. Latvijā Sņežanai palīdzēt nevarēja, visas cerības bija uz Sanktpēterburgas ārstiem. Tatjanu priecē, ka Sņežanas māte aktīvi nodarbojas ar meitas ārstēšanu.

2013.gadā atbalstītās ģimenes stāsts rada atsaucību praktiski visā Daugavpilī. Slimā Vitālija Možžuhina mamma Marina visiem spēkiem viena pati uzturēja ģimeni, kurā ir trīs invalīdi, dzīvoja ģimene no pabalstiem. Marina pat nezināja, ka var prasīt palīdzību.

- Mammas arī gadās dažādas, - skaidro Tatjana. - Ir aktīvas, kuras zina, kas viņām pienākas un kur jāvēršas. Bet reizēm māmiņa ir bēdu nomākta, noslēgusies, neko neprasa un pat nezina, ka to drīkst. Vitālijam Možžuhinam koncertā ar ukrainietes Nevenas Bogačovas dalību tika savākta rekordliela naudas summa – vairāk par 1000 latiem. Par pārskaitīto naudu bērnam izoperēja abas kājiņas. Vel pirms koncerta jau bija skaidrs, ka ar vienu operāciju nebūs pietiekami. Šobrīd bērna kājās ir ievietotas skavas, bet viņa organisms aug un vasarā būs jāveic vēl viena operācija. Ārsts iedvesa cerību, ka bērnam ir izredzes piecelties kājās un sākt staigāt ar staiguļu vai kruķu palīdzību.

Tatjana stāsta, ka daudzi daugavpilieši pēc koncerta pārskaitījuši naudu Vitālijam uz māmiņas personīgo kontu, un Marina ir sirsnīgi pateicīga ikvienam, kurš iesaistījās viņas un viņas dēla likteņos.

- Labdarības koncerta “Dejas spēks 2014” ietvaros mēs atbalstām divu mazo daugavpiliešu – Artūra Valaiņa un Aleksandra Briča – ģimenes, - turpina Tatjana. - Šiem zēniem ir ļoti atšķirīgas slimības, tomēr šo slimību iemesls abiem ir vienāds– mātes slimība grūtniecības laikā un sarežģītas dzemdības. Kad man piedāvāja izvēlēties no diviem stāstiem, es nodomāju: nevar vienam iedot, bet otram – nē. Un, ja reiz piedāvāja divas ģimenes, abām arī palīdzēsim, ja spēsim savākt vismaz kaut tikpat ziedojumu, kā pērn. Artūram steidzami ir nepieciešama rehabilitācija Jaunķemeros. Uzreiz pēc bērniņa piedzimšanas netika noteikta sirds mazspēja, tikai pēc trim mēnešiem Rīgā mamma Natālija uzzināja diagnozi. Operācija bija veiksmīga un tagad mazulim ir vieglāk elpot! Tomēr skābekļa bads smadzenēs izraisīja komplikācijas: attīstījās epilepsija, hiperaktivitāte, nemierīgums. Bez sirds operācijas Artūriņam ir arī cita problēma – cirkšņa trūce. Bet pagājušajā ziemā desmitgadīgais zēns pārslimoja ar gripu un viņa stāvoklis pasliktinājās.

Aleksam Bricim ir savs stāsts. Mammas Silvijas dzemdības bija smagas, un  skābekļa bada dēļ bērniņš piedzima kurls. Daugavpilieši jau palīdzēja savākt naudu, lai palīdzētu Aleksam. Zēnam ielika implantu, viņš sāka dzirdēt! Tagad ir cita problēma – viņš nesaprot, kā jārunā, viņam nepieciešamas nodarbības ar speciālistiem logopēdiem, bet šīs nodarbības ir maksas. Mēs gribam palīdzēt Natālijai un Silvijai viņu rutīnas, ikdienas darbā, kas ir vērsts uz viņu dēlu veselības un spēku atjaunošanu. Ienākumi no šī koncerta tiks sadalīti uz pusēm un pārskaitīti šīm divām ģimenēm.

Labdarības koncerts “Dejas spēks 2014” notiks 1.martā Kultūras pilī plkst.17.00. Koncerts ir spilgts, neparasts – zaigojoša pasaka no ziemas nogurušiem daugavpiliešiem. Latvijas un Lietuvas deju studijas piedāvās skatītāju uzmanībai šova numurus ar akrobātiskiem elementiem, austrumu, sporta-balles, indiešu, čigānu, folkloras dejas un daudzu jo daudzu citu virzienu numurus. Uzstāsies arī vokālisti. Par šī gada šova “rozīnīti” kļūs pasaules deju čempionāta “WADF 2013”  uzvarētāja, profesionālā dejotāja no Čehijas – Daila. 
Biļetes maksa – 5 EUR.

- Man liekas, ka dāvāt savu mīlestību un rūpes citiem cilvēkiem ir ļoti patīkami. Cik tu atdod – tikpat pie tevis arī atgriezīsies, - ir pārliecināta Tatjana. – Iedomājieties sevi cita cilvēka vietā, un viss jums kļūs skaidrs un saprotams. Ja vari būt noderīgs, kaut drusciņ, tiem, kuriem ir grūti, nāc un palīdzi!

 

Foto no T.Lapkovskas arhīva

Gaļina Ivanova, D-fakti.lv

Komentāri:

5. jūlijs 2017 01:36 - Ben

reklāma

27. septembris 2015 14:46 - Anderson Morris

reklama censored

3. augusts 2015 18:48 - Mrs. Clara

reklama censored

20. janvāris 2015 01:48 - Daniel Bryan

reklama censored

9. oktobris 2014 01:40 - Mr Gerrad

reklama censored

30. septembris 2014 12:42 - ruth

reklama censored

26. janvāris 2014 02:18 - Iveta K

Папа Артура Янис, бросивший больного ребенка! Не стыдно??? Не минималку зарабатываешь! А Татьяне и девочкам ее группы - спасибо, молодцы, и творческих успехов! И маме Артура - выдержки! Наташа, держись!

Pievienot komentāru {7}