Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Personības | 11. decembris 2013 | 12:53

Jurijs Vasiļjevs: „Policija strādā aktīvi – ierosināto lietu skaits pieaug”

D-fakti.lv

Par godu Valsts policijas 95.gadadienai Latvijā norisinājās svētku pasākumi. Valsts policijas Latgales reģionālā pārvalde šos svētkus nosvinēja Rēzeknē, GORS koncertzālē, kur LRP policistiem apbalvojumus pasniedza Viestura ordeņa kavalieris, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks, pulkvežleitnants Jurijs Vasiļjevs. Viestura ordeni par darba nopelniem Latvijas labā Jurijs Vasiļjevs saņēma no Valsts prezidenta rokām.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas biroja priekšnieka  pulkvežleitnanta Jurija Vasiļjeva apbalvojumu kolekcijā par profesionālismu un augstiem panākumiem noziegumu atklāšanā jau ir Lāčplēša fonda „Bronzas Goda zīme”, 2.pakāpes „Kriminālpolicijas Goda zīme”, arī Goda zīme par ieguldījumu Valsts Robežsardzes attīstībā. 4.pakāpes Viestura Ordenis ir pirmais nopietnais valsts apbalvojums, un pasniegšana, kuras laikā prezidents novēlēja panākumus turpmākajā dienestā, deva pozitīvu emocionālo impulsu ikdienas darbam.

Daugavpils policista Jurija Vasiļjeva saknes meklējamas Preiļos. Tur viņš uzauga, pabeidza vidusskolu, no turienes tika iesaukts armijā. Armijas gaitas aizveda uz Sevastopoli, kur viņš dienēja jūras kājnieku specvienībā. Pēc dienesta armijā iestājās tikko nodibinātajā Latvijas policijas akadēmijā. Pēc viņa paša vārdiem, sākotnēji saistīt dzīvi ar kriminālistiku negrasījās. Mērķis bija jurista diploms. Tomēr, pēc bakalaura grāda iegūšanas, Jurijs Vasiļjevs turpināja studijas maģistrantūrā, un 1996.gadā veiksmīgi aizstāvēja maģistra darbu „Recidīvista personības psiholoģiskie aspekti”.

Iezīmējot sava profesionālā ceļa posmus, Jurijs Vasiļjevs, neizplūstot garās runās, atceras, ka pēc studijām sāka strādāt Kriminālpolicijas Galvenās pārvades Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē. 2009.gadā viņam piedāvāja Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatu Latgalē.

-  Šāds lēmums nosaka dzīves ceļu vairākus gadus uz priekšu. Vai bija šaubas par saņemto piedāvājumu?

- Protams, šaubas bija, jo tobrīd tika reformēta Valsts policija, līdz 2009.gadam reģionālo pārvalžu nebija. bija jauna struktūra, jauns amats – ne tāds, kur viss ir zināms un skaidrs, bet sava veida izaicinājums: varēšu vai . Bija azarts, bija intereseizdosies, vai… Uzskatu, ka izdevās.
-  Cik cilvēku šobrīd ir jūsu pakļautībā un kādi ir viņu darba rezultāti?

- 40 darbinieku, izmeklētāji un operatīvie darbinieki. Visi Biroja darbinieki ir savā vietā, varu atbildēt par katru. Un vēlos piebilst, ka visa reģiona apakšvienību priekšnieki, kas strukturāli pakļaujas man, ir profesionāļi, ar darba pieredzi, kas labi izprot savus uzdevumus. Tieši pateicoties viņu darbam mūsu reģionā ir pozitīvi, vieni no republikā labākajiem, noziegumu atklāšanas un iepriekšējās izmeklēšanas rezultāti. Rezultāti ir skaidri, ja skatās uz „gaišo” (vainīgā persona jau ir noteikta, tai tiek izvirzītas apsūdzības un lieta tiek nodota prokuratūrā) un „tumšo” (nevarēja noteikt vainīgo vai arī nevarēja pierādīt viņa līdzdalību konkrēta nozieguma pastrādāšanā) procesu samēru.

Procentu izteiksmē šā gada 9 mēnešos atklāto noziegumu īpatsvars ir vairāk par 40% no visiem noziegumiem. Daudzās lietās nozīmētas ekspertīzes, tās neveicam mēs, bet gan Rīgas eksperti. Konkrētus skaitļus varēšu pateikt gada beigās, bet kopumā tas jau ir viens no augstākajiem procentiem Latvijā.

Kas attiecas uz smagajiem noziegumiem, šogad mūsu reģionā ir atklātas visas slepkavības. Novērojams smagu miesas bojājumu neliels pieaugums un praktiski visu mantisko noziegumu pozīciju procentuāls samazinājumspaveikts mazāk sīko zādzību un zādzību no dzīvokļiem, jau otro gadu pēc kārtas novērojams autozādzību un zādzību no auto skaita sarukums. To es saistu tikai ar policijas auglīgo darbuvainīgās grupas tiek aizturētas un, attiecīgi, pārstāj darboties. Trešajā ceturksnī līdz ar aukstā laika iestāšanos nebūtiski pieauga ielu uzbrukumu skaits Daugavpilī, reģiona centrā. Pieauga arī krāpšanas gadījumu skaits. Tas attiecas uz saucamo ātro kredītu noformēšanu, un lielākā daļa jau ir atklāta.

- Policija regulāri atsavina nelegālās akcīzes preces. Cik cigarešu, degvielas, alkohola 2013.gadā jau uzgāja policisti?

- Par akcīzes precēm varu teikt, ka šogad mums ir pieaugums visās pozīcijās, salīdzinot ar pērnā gada analoģisko periodu. Par akcīzes preču nelegālu apgrozību ierosināto krimināllietu skaits reģionā kopumā pieauga par 36 procesiem. Turklāt, tie visi ir „gaišie” procesi ar akcīzes preču atsavināšanu. Attiecīgi, pieauga arī izņemto akcīzes preču skaitsjau vairāk par 10 mlj.400 tūkstošiem cigarešu (tas ir divreiz vairāk nekā pērn), vairāk nekā 18 tonnas nelegālā alkohola (par 6 tonnām vairāk nekā pērn) un vairāk nekā 61,5 tonnas nelegālo naftas produktu (par 15 tonnām vairāk). Tas ir būtisks pieaugums, un es to saistu tikai ar mūsu efektīvām darba metodēm. Turklāt, mums ir anonīms uzticības tālrunis, uz kuru pilsētnieki var zvanīt un nodot viņiem zināmo informāciju.

Par narkotikām – par glabāšanu, realizēšanu un pārvadāšanu esam ierosinājuši par 17 procesiem vairāk. Un iemesls ir tikai policijas struktūrvienību aktīvā darba uzlabošana, mūsu faktiskā darba rezultāts. Policija sāka strādāt labāk.

- jūs vērtējat pašreizējo iedzīvotāju uzticības līmeni policijai?

-Mums jau ir beidzies krīzes periods, kad pirms dažiem gadiem sistēma ļodzījās, un šobrīd policistu darbs drīzāk pelna komplimentus, nevis kritiku. Mūsu reģionā ir praktiski nokomplektēts štats, ministrija par mums rūpējas, atbalsta ar materiāltehnisko nodrošinājumu. Un iedzīvotāju uzticības līmenis ir ļoti augsts, par to liecina arī neatkarīgās socioloģiskās aptaujas. Un šis līmenis arvien pieaug, kas liecina par veiksmīgu darbu.

Gaļina Ivanova, D-fakti.lv

Komentāri:

22. februāris 2020 17:59 - Ērika zile

man jau draudēja ja es raksīšu būs slikti. Tas nozīmē ka rakstu taisnību par miliciju.MIlicijā strādā Arzajevs brālis Sardika vot viņs un strādā brāli aizstāvot. Milicijā vispār tādi likumi radinieks milicija daru ko gribu atmažit.

22. februāris 2020 17:52 - ghjktyui

Jaunbūvē vispār milicija nestrādā man jau dēls nomira parto ka milicija nestrādā jo nekāda labuma no milicijas nav ,kād jaunbūvē piekāva dēlu pat milicija uz slimnīcu neatbrauca skaidrs ka jaunais kaimiņš pastereējas. jo vajadzēja mājas dz2.Beidzot noindēja un tajā tockā visi milici aizstāv.20 gadus stradā un visus indē.Un viņš pārdot milicijai benzīnu(vai par velti benzins tu man es tev]Vispār kā milicijā var nopirkt pa pārs gādiem dz īvokli un pēc pārs gadiem 4 istabu.Paskaidrojiet parastajiem iedīvotājiem . Man jau bļāva daudz rakstīsi nez kas ar tevi būs.

17. februāris 2020 21:56 - Ērika zile

Vai Dzaudzstāvu dzīvokļos kāpņu telpās var smēķēt? ja nevar kāpēc milicija nereaģē. Daugavpilī Zelinska 3 es dzivoju kā smēķēja tā un smēķē kas smēķē skaidrs visiem ja kam patīk lai ielūdz savā dzīvoklī. Dēls jau nomira jo milicija nereāģeja pat neapmaksāja slimnīcu mazie nekauņas un pat tagad vis notiek jaunbūvē tā raksta ziņās kad tas bija vajadzīgs rakstu tāpēc ka iznāca uz ekrāna bijusi ziņa Tātad policija nestrādā. Policija strādā tikai savās interesēs .Milicijā strādā Arzajevs brālis Sardika un visulaiku tiek brīvībā skaidrs brālis milicijā. Tādi likumi Latvijā.

29. janvāris 2016 13:05 - ghjktyui

Narod milicija ne zascescajet. na novastroiki (Daugavpils) izbili maloletki ludzei i v balnicu milicija ne prisla paka neprisla rodzvennica v miliciju, ani zdali paka izbitij pamrot. i naverna tak i tixa dzela zakrojet..

Pievienot komentāru {4}