Intervijas

22 jūlijs

Vārda dienas:
Marija, Marika, Marina

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Pirmdiena
Nakts
18 .. 20 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Personības | 8. oktobris 2012 | 10:47

Andžejs Ļebedevs: „Ikviens sacīkšu braucējs sapņo kļūt par pasaules čempionu”

D-fakti.lv

Daugavpils spīdvejisti Andžejs Ļebedevs un Ķastass Puodžuks ieguva sudraba medaļu Eiropas Čempionāta pāru sacīkstēs. Latvija iepriekš vēl nav kāpusi tik augstu šāda līmeņa sacensībās. Daugavpils pilsētas domes deputāti nolēma apbalvot sportistus un viņu treneri Nikolaju Kokinu ar naudas prēmijām – pa 700 Ls katram. Kā kļūst par čempioniem? Uz šo jautājumu portālam „D-fakti.lv” atbildēja 17 gadu vecs sacīkšu braucējs Andžejs Ļebedevs, Latvijas čempions 2011.un 2012.gados.

- Kurš bija tas, kas ieveda tevi motociklu sacīkšu pasaulē?

- Daugavpilī spīdvejs ir nacionālais sporta veids. Sacīkšu laikā stadions ir līdzjutēju pārpilns. Un reiz uz tādam sacīkstēm mani atveda vecākā māsa. Sporta svētku, sacensību atmosfēra, braucēju cīņas spars izraisīja emociju vētru. Mājās par to vien runāju. Un mamma izveda mani uz spīdveja klubu „Lokomotīve”, uz kura bāzes darbojas bērnu skola uz uzstājas Latvijas spīdveja izlase. Man tad bija 9 gadi. Mani neuzņēma, teica, ka esmu pārāk maziņš, jāpaaugas. Bet uz stadionu sāka laist. Es vēroju treniņus, pasniedzu uzgriežņatslēgas, mazgāju motociklus, mācījos remontēt. Caurām dienām es atrados stadionā. Sadraudzējos ar komandu. Un vēlme kļūt par sacīkšu braucēju tikai pieauga. No 11 gadiem sāku trenēties. Es esmu ļoti pateicīgs mehāniķim Sergejam Mikulovam, kurš iemācīja man daudzas noderīgas lietas, lika skraidīt, peldēt, pievilkties un stieņiem, cītīgi trenēties.

- Ar kādiem saviem sporta sasniegumiem tu lepojies?

- Nu jau divus gadus esmu kluba „Lokomotīve” un Latvijas spīdveja izlases sastāvā. Divreiz kļuvu par Latvijas čempionu junioru grupā. Visaugstākais rezultāts bija ceturtā vieta kopā ar Ķastasu Puodžuku Eiropas čempionāta pāru braucienos, bet šogad mēs paņēmām „sudrabu”.

- Bet kāds ir maksimālais mērķis, ko tu izvirzi?

- Droši vien, tāpat kā jebkurš sacīkšu braucējs – kļūt par pasaules čempionu, iekļūt Grand Prix sērijā.

- Kāda ir medaļas otrā puse, kad tev aplaudē viss stadions, smaida meitenes, puiši lūdz autogrāfu?

- Daudz jāstrādā. Un vēl spīdvejs ir ļoti riskants sporta veids. Pat ja tu proti pareizi krist ar motociklu, tas vel nepasargā no traumām. Abu roku, pirkstu, kājas lūzumi, apakšstilba apdegums – tas ir jāpārcieš, jārehabilitējas, lai turpinātu sacīkstes.

- Kā tu iztērēji savu pirmo honorāru?
- Nopirku mammai dāvanu, viņa taču viena pati mūs četrus uzaudzināja. Nopirku sev kaut ko no drēbēm. Vārdu sakot, kā jau jebkurš pusaudzis, atradu, kur iztērēt naudu.

- Ar ko plāno nodarboties, kad būsi beidzis skolu?

- Šobrīd esmu pārgājis Daugavpils 3.vidusskolas 11.klas. domāju par studijām augstskolā, lai būtu izglītība un diploms. Bet spīdvejs man nav tikai aizraušanās, bet arī darbs, ar ko es plānoju nodarboties ilgi.

- Kādas vēl ir tavas aizraušanās?

- Ziemā – motokross. Man patīk skatīties komēdijas un zinātniski vēsturiskas filmas, sazināties sociālajos tīklos, braukt ar velosipēdu, zīmēt. Dažreiz gatavoju ēst.

- Kāds ir tavs ieteikums vienaudžiem, kā var gūt panākumus?

- Katrs cilvēks ir talantīgs kaut kāda jomā. Bet talantu var attīstīt, tikai ieguldot lielu darbu. Vēl jābūt vēlmei darīt iecienītāko darbu, jābūt mērķtiecībai un neatlaidībai.
 

Žanna Romanovska, D-fakti.lv

Pievienot komentāru