Intervijas

16 septembris

Vārda dienas:
Asja, Asnate, Dāgs

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Pirmdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
12 .. 14 C
Diena
15 .. 17 C
Vakars
10 .. 12 C
Vējš
6 .. 8 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Personības | 20. jūnijs 2012 | 12:21

Neredzīgais tenors aizstāvēja mūzikas diplomu

Autora foto

Valsts izlaiduma vokāla eksāmenā augstu apbalvojumu – devītnieku – savā pamatspecialitātē saņēma Daugavpils mūzikas skolas neredzīgais absolvents, 26 gadus vecais Dmitrijs Gavrilovs. Tas paver viņam ceļu uz Mūzikas akadēmiju.

Bet nelielā Latgales Dubnas ciema iedzīvotājs, kurš priekšroku dod estrādes dziesmai un ar to sev pelna iztiku, Rīgā jau iegūst masiera specialitāti. Uz Daugavpili atbrauc tikai kārtot eksāmenus.

-Kad uzzināju par iespēju piedalīties pusotra gada Eiropas programmā, kura paredzēta neredzīgajiem, lai tie varētu kļūt par augsti kvalificētiem masieriem, nolēmu to izmantot, - ziņu portālam D-fakti.lv pastāstīja Dmitrijs. - Biju parliecināts, ka ar eksāmenu problēmu nebūs, jo mūzikas skolas mācību gadu laikā man izveidojies stiprs pamats, tika attīstītas manas spējas, par savām sekmēm saņēmu divas stipendijas: Eiropas un Latvijas. Tur ir liels manas pedagoģes Viktorijas Cīrules nopelns, kura pirmo reizi pusgadsimta garās skolas vēstures laikā uzdrīkstējās paņemt vokāla studijām īpašu audzēkni. Skolā iestājos, kad man bija 22 gadi. Man praktiski nebija nekādu priekšzināšanu, tikai tās, kuras ieguvu pašadrbības estrādes grupās.

Izlaidumā Dimas vecākiem tika pasniegts Pateicības raksts par dēla audzināšanu. Viņi atzina, ka par Dimu ļoti priecājas. Tagad vienkāršā ģimenē, kur visiem patīk dziedāt, ir cilvēks ar mūzikālo izglītību.

Visus šos četrus gadus Dima dzīvoja skolas kopmītnē. No turienes ar draugu palīdzību viņš gāja uz nodarbībām.

-Man vienmēr bija ne tikai spieķis, bet arī pavadoņi, jo ar visiem izveidojās draudzīgas attiecības, - stāsta Dima. Pec nodarbībām atgrizos kopmetnē, mazliet pagulēju, un tad līdz astoņiem, deviņiem vakarā mācījos. Ja pārnācu agrāk, sēdos pie portatīvā datora un klausījos mūzikas mācību programmas. Ar šo programmu palīdzību arī notis iemācījos.

Dima pateica, ka nevēlas vecākiem būt par nastu. Tie jau tāpat darīja visu, lai dēlam atgrieztu redzi, kura bērnībā slimības dēļ tika zaudēta. Solists, kura repertuārā ir mūsdienu un tautas dziesmas, ir populārs Latgalē. Viņš kopā ar draugu, kurš ir arī skaņas režisors, dzied kāzās un ballēs.

Autora foto: Dmitrijs Gavrilovs (no kreisās) dzied izlaidumā ar vokālās nodaļas studentu Maksimu Krilovu.


 

Arkadijs Arkovs, D-fakti.lv

Komentāri:

8. augusts 2012 20:45 - RainForest

***** =piecas zvaigznes

8. augusts 2012 17:36 - Serega - Sharik

жареные гвозди

8. augusts 2012 17:35 - Serega - Sharik

как у нашем у лесу я поймаю стрекозу

20. jūnijs 2012 14:01 - KP

Sirsnīgi apsveicu! :-)

Pievienot komentāru {4}