Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Personības | 20. jūnijs 2012 | 12:21

Neredzīgais tenors aizstāvēja mūzikas diplomu

Autora foto

Valsts izlaiduma vokāla eksāmenā augstu apbalvojumu – devītnieku – savā pamatspecialitātē saņēma Daugavpils mūzikas skolas neredzīgais absolvents, 26 gadus vecais Dmitrijs Gavrilovs. Tas paver viņam ceļu uz Mūzikas akadēmiju.

Bet nelielā Latgales Dubnas ciema iedzīvotājs, kurš priekšroku dod estrādes dziesmai un ar to sev pelna iztiku, Rīgā jau iegūst masiera specialitāti. Uz Daugavpili atbrauc tikai kārtot eksāmenus.

-Kad uzzināju par iespēju piedalīties pusotra gada Eiropas programmā, kura paredzēta neredzīgajiem, lai tie varētu kļūt par augsti kvalificētiem masieriem, nolēmu to izmantot, - ziņu portālam D-fakti.lv pastāstīja Dmitrijs. - Biju parliecināts, ka ar eksāmenu problēmu nebūs, jo mūzikas skolas mācību gadu laikā man izveidojies stiprs pamats, tika attīstītas manas spējas, par savām sekmēm saņēmu divas stipendijas: Eiropas un Latvijas. Tur ir liels manas pedagoģes Viktorijas Cīrules nopelns, kura pirmo reizi pusgadsimta garās skolas vēstures laikā uzdrīkstējās paņemt vokāla studijām īpašu audzēkni. Skolā iestājos, kad man bija 22 gadi. Man praktiski nebija nekādu priekšzināšanu, tikai tās, kuras ieguvu pašadrbības estrādes grupās.

Izlaidumā Dimas vecākiem tika pasniegts Pateicības raksts par dēla audzināšanu. Viņi atzina, ka par Dimu ļoti priecājas. Tagad vienkāršā ģimenē, kur visiem patīk dziedāt, ir cilvēks ar mūzikālo izglītību.

Visus šos četrus gadus Dima dzīvoja skolas kopmītnē. No turienes ar draugu palīdzību viņš gāja uz nodarbībām.

-Man vienmēr bija ne tikai spieķis, bet arī pavadoņi, jo ar visiem izveidojās draudzīgas attiecības, - stāsta Dima. Pec nodarbībām atgrizos kopmetnē, mazliet pagulēju, un tad līdz astoņiem, deviņiem vakarā mācījos. Ja pārnācu agrāk, sēdos pie portatīvā datora un klausījos mūzikas mācību programmas. Ar šo programmu palīdzību arī notis iemācījos.

Dima pateica, ka nevēlas vecākiem būt par nastu. Tie jau tāpat darīja visu, lai dēlam atgrieztu redzi, kura bērnībā slimības dēļ tika zaudēta. Solists, kura repertuārā ir mūsdienu un tautas dziesmas, ir populārs Latgalē. Viņš kopā ar draugu, kurš ir arī skaņas režisors, dzied kāzās un ballēs.

Autora foto: Dmitrijs Gavrilovs (no kreisās) dzied izlaidumā ar vokālās nodaļas studentu Maksimu Krilovu.


 

Arkadijs Arkovs, D-fakti.lv

Komentāri:

8. augusts 2012 20:45 - RainForest

***** =piecas zvaigznes

8. augusts 2012 17:36 - Serega - Sharik

жареные гвозди

8. augusts 2012 17:35 - Serega - Sharik

как у нашем у лесу я поймаю стрекозу

20. jūnijs 2012 14:01 - KP

Sirsnīgi apsveicu! :-)

Pievienot komentāru {4}