Intervijas

20 septembris

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Ceturtdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
6 .. 8 C
Diena
12 .. 14 C
Vakars
7 .. 9 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 7. maijs 2012 | 10:15

Uzņemtas divas mācību filmas par latgaliešu folkloru un literatūru

rezekne24.lv

Šī gada 10. maijā plkst. 17.00 Rēzeknes Augstskolā studentu zinātniskās konferences noslēgumā notiks divu mācību filmu prezentācijas: „Ondrupinis roksti” un „Laiku i myuža roksti” - ziņu portālu D-fakti informē idejas autore Ilga Šuplinska.

DVD „Ondrupinis roksti” (scenārijs I. Šuplinska, video rež. M. Justs) ir RA folkloras ekspedīciju cikla par folkloras nozīmi mūsdienās trešais izdevums. Tas ir bilingvāls izziņas un mācību materiāls, kas domāts skolām, bibliotēkām, novada kultūrvēstures un folkloras pētniekiem, arī jebkuram interesentam

Dokumentālā filma „Laiku i myuža roksti” (rež. V. Ivdris, video rež. M. Justs) ir veltījums latgaliešu rakstnieka Ontona Rupaiņa dzīvei un daiļradei. Filma atklāj O. Rupaiņa personības un literārās dzīves spilgtākās norises, demonstrē O. Rupaiņa nozīmi latgaliešu literatūras attīstībā, ļauj izbaudīt autora dialoga ritējumu viņa darba dramatizējumos. Filma vēsta ne vien par viena autora dzīvi, bet atklāj vēsturisko kontekstu, kas svarīgs latgaliešu literatūras „ziedu” laika (1930–1944) un trimdas posma raksturojumam

Diska prezentācijā ir gaidīti visi, kas interesējās par latgaliešu folkloru, literatūru, kultūras vēsturi. Filmu veidotāji pateicas par finansiālu atbalstu Rēzeknes Augstskolai, valsts pētījumu programmai „Nacionālā identitāte,” Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latgales reģiona attīstības aģentūrai, latviešu katoļu studentu un akadēmiķu apvienībai „Dzintars” un visiem, kas palīdzēja filmu veidošanā.

Diski tiks dāvināti skolu, muzeju, bibliotēku pārstāvjiem

D-fakti.lv

Pievienot komentāru