Intervijas

25 jūnijs

Vārda dienas:
Maiga, Milija

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Pilnīgi iespējams, vēlēsies atsvaidzināt savas profesionālās zināšanas, lai tās atbilstu modernākajām prasībām. Savā rīcībā būsi izlēmīgs un mērķtiecīgs! Jūtamu morālo atbalstu ikdienas aktivitātēs sniegs ģimene, jo īpaši atvasītes. Mājas dzīvē vēlēsies ienest vairāk siltuma, dvēseliskuma un tuvības. Nedēļas nogalē, droši vari sarīkot nelielus dārza svētkus, uz kuriem uzaicināt sev tuvākos cilvēkus.

Otrdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
20 .. 22 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 7. maijs 2012 | 10:15

Uzņemtas divas mācību filmas par latgaliešu folkloru un literatūru

rezekne24.lv

Šī gada 10. maijā plkst. 17.00 Rēzeknes Augstskolā studentu zinātniskās konferences noslēgumā notiks divu mācību filmu prezentācijas: „Ondrupinis roksti” un „Laiku i myuža roksti” - ziņu portālu D-fakti informē idejas autore Ilga Šuplinska.

DVD „Ondrupinis roksti” (scenārijs I. Šuplinska, video rež. M. Justs) ir RA folkloras ekspedīciju cikla par folkloras nozīmi mūsdienās trešais izdevums. Tas ir bilingvāls izziņas un mācību materiāls, kas domāts skolām, bibliotēkām, novada kultūrvēstures un folkloras pētniekiem, arī jebkuram interesentam

Dokumentālā filma „Laiku i myuža roksti” (rež. V. Ivdris, video rež. M. Justs) ir veltījums latgaliešu rakstnieka Ontona Rupaiņa dzīvei un daiļradei. Filma atklāj O. Rupaiņa personības un literārās dzīves spilgtākās norises, demonstrē O. Rupaiņa nozīmi latgaliešu literatūras attīstībā, ļauj izbaudīt autora dialoga ritējumu viņa darba dramatizējumos. Filma vēsta ne vien par viena autora dzīvi, bet atklāj vēsturisko kontekstu, kas svarīgs latgaliešu literatūras „ziedu” laika (1930–1944) un trimdas posma raksturojumam

Diska prezentācijā ir gaidīti visi, kas interesējās par latgaliešu folkloru, literatūru, kultūras vēsturi. Filmu veidotāji pateicas par finansiālu atbalstu Rēzeknes Augstskolai, valsts pētījumu programmai „Nacionālā identitāte,” Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latgales reģiona attīstības aģentūrai, latviešu katoļu studentu un akadēmiķu apvienībai „Dzintars” un visiem, kas palīdzēja filmu veidošanā.

Diski tiks dāvināti skolu, muzeju, bibliotēku pārstāvjiem

D-fakti.lv

Pievienot komentāru