Intervijas

4 jūlijs

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena

Vārda dienas:
Sandis, Sandijs, Ulvis, Uldis

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 7. maijs 2012 | 10:15

Uzņemtas divas mācību filmas par latgaliešu folkloru un literatūru

rezekne24.lv

Šī gada 10. maijā plkst. 17.00 Rēzeknes Augstskolā studentu zinātniskās konferences noslēgumā notiks divu mācību filmu prezentācijas: „Ondrupinis roksti” un „Laiku i myuža roksti” - ziņu portālu D-fakti informē idejas autore Ilga Šuplinska.

DVD „Ondrupinis roksti” (scenārijs I. Šuplinska, video rež. M. Justs) ir RA folkloras ekspedīciju cikla par folkloras nozīmi mūsdienās trešais izdevums. Tas ir bilingvāls izziņas un mācību materiāls, kas domāts skolām, bibliotēkām, novada kultūrvēstures un folkloras pētniekiem, arī jebkuram interesentam

Dokumentālā filma „Laiku i myuža roksti” (rež. V. Ivdris, video rež. M. Justs) ir veltījums latgaliešu rakstnieka Ontona Rupaiņa dzīvei un daiļradei. Filma atklāj O. Rupaiņa personības un literārās dzīves spilgtākās norises, demonstrē O. Rupaiņa nozīmi latgaliešu literatūras attīstībā, ļauj izbaudīt autora dialoga ritējumu viņa darba dramatizējumos. Filma vēsta ne vien par viena autora dzīvi, bet atklāj vēsturisko kontekstu, kas svarīgs latgaliešu literatūras „ziedu” laika (1930–1944) un trimdas posma raksturojumam

Diska prezentācijā ir gaidīti visi, kas interesējās par latgaliešu folkloru, literatūru, kultūras vēsturi. Filmu veidotāji pateicas par finansiālu atbalstu Rēzeknes Augstskolai, valsts pētījumu programmai „Nacionālā identitāte,” Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latgales reģiona attīstības aģentūrai, latviešu katoļu studentu un akadēmiķu apvienībai „Dzintars” un visiem, kas palīdzēja filmu veidošanā.

Diski tiks dāvināti skolu, muzeju, bibliotēku pārstāvjiem

D-fakti.lv

Pievienot komentāru