Intervijas

1 jūnijs

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Vārda dienas:
Bernedīne, Biruta, Mairita

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Pirmdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Otrdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Personības | 16. aprīlis 2012 | 11:56

Bērnu veselības centra jaunajai vadītājai minimuma programma jau ir saplānota

D-fakti.lv

Kopš 5. aprīļa par Daugavpils Bērnu veselības centra vadītāju strādā Tatjana Kokina, kura līdz šim laikam bija par Medicīnas koledžas direktores vietniece. Ziņu portāls D-fakti.lv Bērnu veselības centra vadītājai dažus jautājumus.

 -Tatjana, Jūs šeit esat mazāk par nedēļu, bet rodas tāds iespaids, ka Jūs jau sen strādājat?

-Jūs neesat kļūdījusies, es šeit jūtos diezgan komfortabli, tāpēc ka man tās ir gandrīz dzimtās mājas. Es bērnu poliklīnikā strādāju par pediatri, vēlāk par fizioterapeiti, pēc tam aizgāju dekrēta atvaļinājumā. Uz Medicīnas koledžu par direktores vietnieci mani uzaicināja 1999. gadā, bet es neesmu zaudējusi savu ārsta sertifikātu un neaizmirsu savu pamatspecialitātiārste pediatre.

-Tātad Jūs esat bērnu daktere? Kur Jūs mācījāties? nolēmāt kļūt par ārsti?

-Dzimusi esmu Rēzeknē. Tur esmu pabeigusi skolu un iestājos Stradiņa vārdā nosauktajā Rīgas Medicīnas institūtā. Kļūt par dakteri vēlējos kopš bērnības. Mūsu ģimenē bija aizraušanās ar medicīnu. Mans vecākais brālis bija “Ātrās palīdzības” ārsts, māsīcasarī dakteres, ar vienu vārdu sakot, ģimene pulcējas kopā, visas sarunas agri vai vēlu nonāca pie medicīnas. Mani tas vienmēr interesēja, pie tam es labi mācījos. Zelta medaļa man palīdzēja viegli iestāties augstskolā. Izvēlējos pediatriju, un nekad neesmu to nožēlojusi. Pēc augstskolas mani norīkoja uz Daugavpili, un Jaunajā forštatē es strādāju par bērnu dakteri. Tad, 1980. gadu sākumā, tas mikrorajons bija galīgi “jauns”, gan tāpēc, ka to vēl cēla, gan tāpēc, ka tur dzīvokļus saņēma jaunās ģimenes ar maziem bērniem. Darba bija ļoti daudz. Par iecirkņa pediatri nostrādāju astoņus gadus. Pēc tam iecirkņus sāka samazināt un es pabeidzu fizioterapeites kursus un sāku strādāt poliklīnikā. Lūk, tagad esmu atgriezusies atpakaļ. Kolektīvs uzņēma labi, par ko esmu pateicīga un priecīga.

-Pašiem gadiem bērnu daktera darba saturs ir mainījies?

-Jā, bez šaubām. Visi redz, ka pēdējo 10-15 gadu laikā jebkurā cilvēka darbības jomās noticis tehniskās domas sprādziens. Ir parādījies milzum daudz “gudru” ierīču, mašīnu, aparātu ar lielām iespējām. Medicīnā ir mainījusies diagnostikas bāze. Visdažādākā aparatūra ļauj noteikt slimību visagrākajās tās stadijās. Stipri paplašinājies arī laboratorisko pētījumu spektrs -tas palīdz diagnosticēt pat retas slimības. Bērnu veselības entrā ir ir mūsdienīga aparatūra, labi nostādīta rehabilitācija, strādā kvalificēti ārsti un medmāsas, starp kuriem ir speciālisti ar Eiropas sertifikātiem. Diemžēl pagaidām šeit nav bērnu endokrinologa, diētaloga, imunologa. Bet ikdienas prakse rāda, ka šādi speciālisti ir vajadzīgi. Starp Latvijas bērniem aug tādi, kuri cieš no liekā svara un imūnsistēmas traucējumiem. Tāpēc centīsimies piesaistīt šāda profila ārstus, lai vecākiem bērni nav jāvadā uz Rīgu.

-Neskatoties uz salīdzinoši īsu darba posmu, Jums jau ir izstrādāta darbības minimālā programma. Kādi momenti tajā vēl tika atzīmēti?

-Tuvākajā laikā jāpabeidz lifta uzstādīšana, kas ļaus bērniem ar ierobežotām spējām nokļūt visos ēkas stāvos, kā arī jāpaplašina stāvvieta, lai būtu ērti piebraukt un nolikt automobili. Turpmāk orientēsimies uz piedalīšanos Eiropas projektos, lai varētu iegādāties jaunu aprīkojumu un paplašināt medicīnas pakalpojumu apjomu, tai skaitā arī pošu spektru. Tagad cilvēki daudz braukā pa pasauli: ceļo, mācās, strādā, tāpēc ir nepieciešamas potes, bet pagaidām dažas no tām var uztaisīt tikai Rīgā. Domāju, ka šī situācija jāmaina. Perspektīvā, iespējams, Bērnu veselības centrā izveidosim pacientu skolu, kuru varēs apmeklēt vecāki un bērni, lai saņemtu konsultācijas un uzzinātu un iemācītos kaut ko jaunu.

-Ar ko Jūs nodarbojaties ārpus darba laika, kas priecē dvēseli?

-Dvēseli, pirmkārt,priecē mans sešpadsmitgadīgais dēls, kurš ir ļoti organizēts un aizrautīgs cilvēks un teicami mācās. Kopš bērnības patīk laba mūzika – paldies vecākiem, kuri sūtīja mani uz mūzikas skolu mācīties spēlēt klavieres. Es “aizspēlējos” tiktāl, ka kļuvu par Jāzepa Vītola konkursa laureāti. Aizraušanās palika uz visu mūžu. Protams, tagad es nespēlēju, es cenšos nepalaist garām koncertus. Vēl man ļoti patīk teātris, apmeklēju izrādes mūsu teātrī, ar ģimeni braucam arī uz Rīgu, ja tur ir kas interesants skatāms. Vēl man patīk neparastas izstādes.

-Jūs nesen iestājāties jaunā partijā, kuru izveidojusi Jūsu iepriekšējā vadītāja, Medicīnas koledžas direktore un vicemērs Līvija Jankovska. Šis solis sperts korporatīvās solidaritātes vārdā?

-Nē, pēc savas būtības esmu aktīva, un man ir vēlme piedalīties savas valsts dzīvē, lai to tomēr mainītu to uz labāku. “Mūsu partijas” programmā ir daudz interesanta, kas man šķiet tuvs un izpildāms. Tāpēc es pieņēmu lēmumu par iestāšanos MP.


  

Albina Davidenko, D-fakti.lv

Pievienot komentāru