Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Svētdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 21. marts 2012 | 10:50

„Daugavpils ūdens” piedalās Baltijas jūras aizsardzības projektā

22.martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens resursu diena (Pasaules ūdens diena), kura Baltijas reģiona valstīs izsludināta arī par Baltijas jūras dienu. 2012.gada 21.februārī “Daugavpils ūdens” un Baltijas pilsētu apvienības Apkārtējās vides aizsardzības Komisija parakstīja Partnerības līgumu projekta par eitrofikācijas samazināšanu Baltijas jūrā šodien (PRESTO) ietvaros.

Eitrofikācija (tādu elementu slāpeklis un fosfors pārmērīga nonākšana dabas ūdeņos, kas stimulē kaitīgu mikroskopisku aļģu masu attīstību, ūdens caurspīdīguma samazināšanos, piekrastes piedūņošanos un tas negatīvi ietekmē floru un faunu), kas ir galvenā Baltikas ekoloģiskā problēma. Šīs parādības cēloņa novēršanai, viens no kuriem ir nepietiekami attīrītu notekūdeņu nonākšana ūdens tilpnēs, eirozonas valstis izstrādājušas un ievieš kopīgu plānu par Baltijas jūras piesārņojuma novēršana.

Projekts PRESTO ir daļa no šī plāna un 5 valstu sadarbības sākums eitrofikācijas jautājumu risināšanai transrobežu reģionos. Projekts ir īpatnējs ar to, ka tajā pirmo reizi piedalās arī Baltkrievija, kura nav ES dalībvalsts, bet kurai ar to ir cieši “ūdens sakari”. Projekta mērķis ir uzlabot Nemunas un Daugavas upju, un Baltijas jūras ūdeņu kvalitāti, pateicoties slāpekļa un fosfora izdalīšanas procesa uzlabošanai Baltkrievijas 4 attīrīšanas iekārtās (Grodno, Baranoviči, Molodečno un Vitebska).

Projekts ar kopējo vērtību 4,5 milj. EUR tiek realizēts programmas “Baltijas jūras reģiona programma 2007. – 2013.” ietvaros un daļēji tiek finansēts no ES (Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas partnerības instruments). Dalībā projektā iesaistītas dalībvalstu organizācijas, fondi, universitātes un ūdensapgādes uzņēmumi (Somija, Vācija, Latvija, Lietuva un Baltkrievija). (projekta oficiālā mājas lapawww.prestobalticsea.eu)

 Ekoloģiskais kalendārs: 22.martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens resursu diena (Pasaules ūdens diena), kura Baltijas reģiona valstīs izsludināta arī par Baltijas jūras dienu.
Baltijas jūra ir uzņemšanas baseins vairāk par divsimt upēm un tās ūdens nemšanas zonā dzīvo ap 85 milj. cilvēku. Ūdens apmaiņa notiek tikai caur diviem maziem šaurumiem, pēc savas dabas lēns un ūdenī nonākošās kaitīgās vielas paliek tajā desmitiem gadu garumā. Šī Baltijas jūras īpatnība ir pamatā tās paaugstinātam jūtīgumam pret ārējo iedarbību un piesārņojumu, kas izraisa nopietnas ekoloģiskas problēmas un pieprasa kopīgas pūles to risināšanai no visām reģiona valstīm, t.sk., arī Latvijas.

Daugavpils uzaicinājums projektā no Latvijas puses tika noteikts ar vairākiem faktoriem: gan atrašanās uz Daugavas upes, gan tuvums Baltkrievijas robežai, gan pozitīvas pieredzes esamība notekūdeņu efektīvu tehnoloģiju ieviešanas projektu realizācijā. Projekta īstenošanas rezultātā, pilsēta un uzņēmums “Daugavpils ūdens” iegūs ievērojamu labumulīdzās praktiskās pieredzes nodošanai Baltkrievijas kolēģiem tiks organizēts speciālistu apmācības cikls (pirmais seminārs jau notika Minskā). Tāpat tiks sagatavota iepirkuma dokumentācija noturīgai notekūdeņu dūņu apstrādes metodei (kompostēšanai). Nākotnē, kad parādīsies atbilstošas programmas un pieejamie finansēšanas avoti, uzņēmums būs maksimāli sagatavots projekta īstenošanai šīs šobrīd aktuālās problēmas risināšanai.
 

Pievienot komentāru