Intervijas

3 aprīlis

Vārda dienas:
Daira, Dairis

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Ceturtdiena
Diena
4 .. 6 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
7 .. 9 m/s
Piektdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
3 .. 5 C
Vējš
6 .. 8 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Ekonomika | 21. marts 2012 | 10:50

„Daugavpils ūdens” piedalās Baltijas jūras aizsardzības projektā

22.martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens resursu diena (Pasaules ūdens diena), kura Baltijas reģiona valstīs izsludināta arī par Baltijas jūras dienu. 2012.gada 21.februārī “Daugavpils ūdens” un Baltijas pilsētu apvienības Apkārtējās vides aizsardzības Komisija parakstīja Partnerības līgumu projekta par eitrofikācijas samazināšanu Baltijas jūrā šodien (PRESTO) ietvaros.

Eitrofikācija (tādu elementu slāpeklis un fosfors pārmērīga nonākšana dabas ūdeņos, kas stimulē kaitīgu mikroskopisku aļģu masu attīstību, ūdens caurspīdīguma samazināšanos, piekrastes piedūņošanos un tas negatīvi ietekmē floru un faunu), kas ir galvenā Baltikas ekoloģiskā problēma. Šīs parādības cēloņa novēršanai, viens no kuriem ir nepietiekami attīrītu notekūdeņu nonākšana ūdens tilpnēs, eirozonas valstis izstrādājušas un ievieš kopīgu plānu par Baltijas jūras piesārņojuma novēršana.

Projekts PRESTO ir daļa no šī plāna un 5 valstu sadarbības sākums eitrofikācijas jautājumu risināšanai transrobežu reģionos. Projekts ir īpatnējs ar to, ka tajā pirmo reizi piedalās arī Baltkrievija, kura nav ES dalībvalsts, bet kurai ar to ir cieši “ūdens sakari”. Projekta mērķis ir uzlabot Nemunas un Daugavas upju, un Baltijas jūras ūdeņu kvalitāti, pateicoties slāpekļa un fosfora izdalīšanas procesa uzlabošanai Baltkrievijas 4 attīrīšanas iekārtās (Grodno, Baranoviči, Molodečno un Vitebska).

Projekts ar kopējo vērtību 4,5 milj. EUR tiek realizēts programmas “Baltijas jūras reģiona programma 2007. – 2013.” ietvaros un daļēji tiek finansēts no ES (Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas partnerības instruments). Dalībā projektā iesaistītas dalībvalstu organizācijas, fondi, universitātes un ūdensapgādes uzņēmumi (Somija, Vācija, Latvija, Lietuva un Baltkrievija). (projekta oficiālā mājas lapawww.prestobalticsea.eu)

 Ekoloģiskais kalendārs: 22.martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens resursu diena (Pasaules ūdens diena), kura Baltijas reģiona valstīs izsludināta arī par Baltijas jūras dienu.
Baltijas jūra ir uzņemšanas baseins vairāk par divsimt upēm un tās ūdens nemšanas zonā dzīvo ap 85 milj. cilvēku. Ūdens apmaiņa notiek tikai caur diviem maziem šaurumiem, pēc savas dabas lēns un ūdenī nonākošās kaitīgās vielas paliek tajā desmitiem gadu garumā. Šī Baltijas jūras īpatnība ir pamatā tās paaugstinātam jūtīgumam pret ārējo iedarbību un piesārņojumu, kas izraisa nopietnas ekoloģiskas problēmas un pieprasa kopīgas pūles to risināšanai no visām reģiona valstīm, t.sk., arī Latvijas.

Daugavpils uzaicinājums projektā no Latvijas puses tika noteikts ar vairākiem faktoriem: gan atrašanās uz Daugavas upes, gan tuvums Baltkrievijas robežai, gan pozitīvas pieredzes esamība notekūdeņu efektīvu tehnoloģiju ieviešanas projektu realizācijā. Projekta īstenošanas rezultātā, pilsēta un uzņēmums “Daugavpils ūdens” iegūs ievērojamu labumulīdzās praktiskās pieredzes nodošanai Baltkrievijas kolēģiem tiks organizēts speciālistu apmācības cikls (pirmais seminārs jau notika Minskā). Tāpat tiks sagatavota iepirkuma dokumentācija noturīgai notekūdeņu dūņu apstrādes metodei (kompostēšanai). Nākotnē, kad parādīsies atbilstošas programmas un pieejamie finansēšanas avoti, uzņēmums būs maksimāli sagatavots projekta īstenošanai šīs šobrīd aktuālās problēmas risināšanai.
 

Pievienot komentāru