Intervijas

2 jūnijs

Vārda dienas:
Emma. Lība

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Pirmdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Otrdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 20. marts 2012 | 10:24

Daugavpilietis Rišards Stankevičs vadīs Latvijas Poļu savienību

D-fakti.lv

Sestdien, 17.martā Jēkabpils novada domes telpās notika ikgadējā Latvijas Poļu savienības biedru kopsapulce, kurā piedalījās vairāk nekā simts biedrības reģionālo nodaļu pārstāvji, kā arī ciemiņi no Polijas Republikas vēstniecības un Jēkabpils pašvaldības struktūrvienībām. Sapulcē tika ievēlēts biedrības priekšsēdētājs. Par jauno Latvijas Poļu savienības priekšsēdētāju kļuva Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļas „Promień” priekšsēdētājs Rišards Stankevičs.

Pēc dalībnieku reģistrācijas un vairākām ievadrunām nodaļu delegāti uzsāka dabu saskaņā ar kopsapulces programmu. Sapulces sākumā līdzšinējā savienības priekšsēdētāja Vanda Krukovska piedāvāja klātesošajiem izsmeļošu ziņojumu par visām Latvijas Poļu savienības aktivitātēm un organizācijas nodaļu darbību 2011.gadā, neslēpjot ne prieku par sasniegumiem, ne bažas par dažām problēmām. Diskusijas laikā tika apspriesti vissvarīgākie notikumi, pasākumi un izstrādāti vairāki priekšlikumi turpmākajai organizācijas darbībai. Ilgāku laiku delegāti pakavējās pie sasāpējušā Jēkabpils Poļu skolas jautājuma, ko solījās palīdzēt risināt gan klātesošā Jēkabpils pilsētas Izglītības nodaļas vadītāja Līga Kļaviņa, gan Polijas Republikas vēstniecības un Senāta pārstāvji.

Sapulcē notika arī biedrības priekšsēdētāja, galvenās valdes un revīzijas komisijas vēlēšanas. Ar balsu vairākumu par jauno Latvijas Poļu Savienības priekšsēdētāju tika ievēlēts Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļas „Promień” priekšsēdētājs Rišards Stankevičs, kurš turpmāk strādās kopā ar galveno valdi, kas saskaņā ar sapulces laikā pieņemtajām izmaiņām, darbosies četru cilvēku sastāvā: Rēzeknes nodaļas pārstāve Vanda Krukovska, Jēkabpils nodaļas priekšsēdētājs Aleksandrs Raščevskis, Rīgas nodaļas priekšsēdētājs Adams Kropivecs un Jelgavas nodaļas priekšsēdētāja Marija Kudrjavceva.

Izvērtējot Latvijas Poļu savienības aktivitāti un ņemot vēra valstī dzīvojošo poļu mazākumtautības pārstāvju intereses, tika pieņemti vairāki lēmumi un nosprausti mērķi turpmākai organizācijas darbībai. Starp vissvarīgākajiem nolēmumiem ir darbošanās par reģionālās valodas statusa piešķiršanas poļu valodai Latgalē un cīnīsies pret pāriešanu uz vispārēju apmācību latviešu valodā mazākumtautību pirmskolas un pamatskolas izglītības iestādēs. Sēdes noslēgumā tika nodziedāta „Rota” un izskanēja daudz atzinības vārdu Vandai Krukovskai, kas vadīja Latvijas Poļu savienību pēdējos divpadsmit gadus.
 

D-fakti.lv

Pievienot komentāru