Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Personības | 24. februāris 2012 | 10:54

Sensejs Andrejs Komars:”Īstais spēks ir Labestībā un Taisnībā”

Foto no A. Komara arhīva

Ziņu portāla D-fakti.lv viesis Andrejs Komars, sensejs, vienīgais, kuram Baltijā ir karatē 6. dans.  2001. gada Pasaules čempions karatē kumitē absolūtajā kategorijā. Viņam ir pedagoģiskā izglītība, māca karatē jau vairāk par 25 gadiem. Ir Daugavpils Karatē LFSKA dibinātājs un prezidents. Kopš 1979. gada tūkstošiem daugavpiliešu ir iepazinuši karatē, šis kara mākslas veids ir kļuvis par Daugavpils vēstures sastāvdaļu.

Sensejsskolotājs, kuram ir augsts reitings karatē, un viņu drīkst nosaukt tikai nopelniem bagātais meistars. Andrejs Komars ir saņēmis senseja rangu no mūsdienu karatē patriarha Kenneta Funakoši, kuram ir augstākais - 10. dans.

 Tradicionālās japāņu kara mākslas karatē kustība Daugavpilī pirmo reizi parādījās 1979. gadā, kad ar to sāka nodarboties aktīvākie iedzīvotāji. Par šīm nodarbībām klīda leģendas. Apgalvoja, ka esot tādi meistari, kuri par 100 rubļiem nedēļas laikā iemācīšot tādus paņēmienus, zinot kurus, varot kļūt par neuzvaramu ielas kaujās. Bet īstenībā karatē ceļš ir garš un ērkšķains.

Lai iekļūtu karatē sekcijā, tolaik bija jāiziet speciāli pārbaudījumi. Pirmā publiskā uzstāšanās Daugavpilī sapulcināja pilnu zāli skatītāju. Karatistu attiecības 80. gados bija brālības gara caurstrāvotas.

- Mēs visus atceramies, zinām, - saka Andrejs Komars. - Cenšamies būt lietas kursā par katru, bet liktenis katram no mums ir izveidojies savādāks, katrs cilvēks ir atsevišķa stāsta vērts. Tie bija pārmaiņu laiki, lidojumu un kritumu laiks... Karatē taču cilvēku nepadara par visuvarošu, nedāvina viņam dzīves burvju recepti, karatē formē stipru garu un raksturu.

Latvijā tolaik bija divi karatē centri – Rīgā un Daugavpilī.

Daugavpilī izveidojās ļoti stipra komanda. Vissavienības sacensībās 1981. gadā bija divi uzvarētāji – rīdzinieks Oļegs Sidorčuks un daugavpilietis Ēvalds Kalvāns. Tie tolaik bija Latvijas augstākie sasniegumi karatē. Rīgā bija mēģinājums uzrakstīt Latvijas karatē vēsturi, bet ir sanākusi tikai Rīgas karatē vēsture, Daugavpils tur netiek minēta. Bet vēsturei jābūt patiesai, jāuzraksta arī Daugavpils karatē vēsture. Mēs paši mēģinām to izdarīt, mūsu mājas lapā ir vēstures lappusīte.

 1981. gadā iznāca lēmums, kurš aizliedza mācīt karatē. Bet fantastiskais enerģijas lādiņš nevarēja pazust. Mūsdienu jaunatne nesapratīs, kā var nodarboties mežā, sporta zālēs, kuras atrodas nomalēs, kaut kādos pagrabos. Bez meistariem, bez sacensībām, ar entuziasmu vien. Toties bija milzīga vēlēšanās, nezināmā apgūšanas gars. Varu apgalvot, ka bez tā entuziasma, kurš bija pirmatklājējiem, karatē nebūtu ne Daugavpilī, ne Latvijā.

90.gados karatē piedzīvoja jaunu uzplaukumu, paraugdemonstrējumi un turnīri pulcināja pilnas zāles. Skatītāju acu priekšā norisinājās fantastisks šovs un sacensības. Meistari dauzīja betonu un dēļus, demonstrēja kolosālu tehniku. Kata (kompleksi) un Kumitē (divkauja) noteica stiprākos.

Šobrīd LFSKA akadēmijas karatistu bagāžā ir daudz prestižu balvu. Katru gadu parādās jauni talanti un zvaigznes. 2011. gadā pasaules čempionātā Vācijā daugavpilietis Sergejs Ivaņko izcīnīja augstāko titulu komandu divkaujās.

Profesionāļu karatē praktiski nav, jo visi profesionāļi – tie ir cilvēki, kuri, pateicoties uzvarās gūtajai naudai, var dzīvot un nedomāt par maizi dienišķo. Karatē nav balvu fondu, tāpēc karatists nav profesija, bet gan dzīves veids. Karatē pamats ir gars un raksturs. Jāapgūst kara mākslu filozofija un estētika, jo karatē ir japāņu kultūras daļa. Karatē ir sava etiķete: nodarbojas kimono, skan japāņu vārdi, tiek ievērots īpašs sasveicināšanās rituāls. Līdz Otrajam pasaules karam tā bija sporta māksla tikai vīriešiem. Mūsdienās ir radies sporta karatē, ar kuru nodarbojas arī sievietes un bērni.

Tagad visjaunākajam senseja Andreja Komara audzēknim ir pieci gadi, vecākajam – 52. Pieaugušie cilvēki uz karatē nāk apzināti, apgalvo LFSKA prezidents. Viņi meklē pilnveidošanās ceļu caur karatē, attīstot garu, ķermeni, autoritāti. Bērni un jaunieši labprāt nodarbojas ar sporta karatē, cenšoties popularizēt mūsu Akadēmiju, pilsētu un valsti dažāda līmeņa turnīros.

-Mēs negatavojam kaušļus ielu cīņām, -uzsver A. Komars. - Mēs piedāvājam iespēju iepazīt un attīstīt sevi nodarbībās, semināros, skolēnu un meistaru eksāmenos, kā arī dažādos čempionātos. Mūsdienu cilvēkam nepieciešams saprast, ka īstais spēks ir Labestībā un Taisnībā. Nevajag netaisnajam sist sejā. Pati dzīve atradīs viņam sodu, vai arī pie viņa atnāks atskārsme. Turnīros ir referi, ir noteikumi, ir ierobežojumi. Bet realitātē, uz ielas, neviens nevar dot nekādas garantijas. Karatē Akadēmijā mēs mācām ne tikai meistarību, bet cenšamies iemācīt pārdomāt savu dzīvi, katru situāciju tā, lai nenokļūtu ekstremālajās situācijās, jo reālā dzīve un ielu kauja ne vienmēr ir prognozējama.

 

Foto no A. Komara arhīva

 


 

  

Gaļina Ivanova, D-fakti.lv

Komentāri:

9. septembris 2015 21:41 - горожанин

Андрей Комар - Уважаемый и Авторитетный Мастер и Педагог . Его Академия - Лучшая в Латвии.

19. oktobris 2014 20:51 - Мда

КОМАР АНДРЕЙ - ЭТО ГЛАВНОЕ ЗАШИБИТЬ ДЕНЕГ,И НИЧЕМУ НЕ НАУЧИТЬ ДЕТЕЙ !!!!

1. jūnijs 2014 00:43 - Семпай

Трудный и содержательный путь! Гордость нашего города! Уважение Вам от всех нас - Ваших учеников.

13. marts 2012 02:40 - ALEX

Moj sin zanimalsa u Komara let 7 nazad.Na oznakomitelnom sobranii bilo skazano,cto zatrati nebolsie,stoimostj zanjatij toljko 5 ls..no potom poshlo-poehalo.Cena stala rezko vozrostatj,sin po bolezni propuskal zanjatija,prinosil spravki ot vracha,no vsjo eto ne imelo znachenija,platitj prihodilosj,kak za polnie poseschenija.Uchastie v ''sorevnovanijah'',kogda odin iz bokovih sudej vsjo vremja poedinka sidel otvernuvshis,a potom naugad progolosoval za sportsmena..Vobschem mestnaja karatistskaja mashinka po zarabativaniju deneg.

8. marts 2012 16:29 - Дима

Все это, конечно, круто... Но история историей, а реальность такова, что ваше полу контактное каратэ - это еще тот балет. Смешно смотреть, когда взрослые дядьки демонстрируют ката, крича "кияй" и все в таком духе. Хотите реальный боевой дух? Идите в бокс, в кикбоксинг, наконец, MMA. Вот это серьезный спорт, а не балет в кимоно. Мастера каратэ с животиками и отъевшимися лицами? Ну разве не смешно? Какой тут образ жизни? Возможно, в 80-х так и было, а сейчас это просто еще одна индустрия, еще один бизнес. Бьет не по поясу, а по морде!!!

Pievienot komentāru {5}