Intervijas

22 novembris

Vārda dienas:
Aldis, Aldris, Alfons

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Piektdiena
Nakts
-2 .. -4 C
Rīts
-3 .. -5 C
Diena
-1 .. -3 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 22. decembris 2011 | 10:42

Hanuka svece sinagogā atgādināja par brīnumu

russianradio7.com

20. decembrī Daugavpils sinagogā par godu Hanuka svētkiem menorā tika aizdegta pirmā svece. Menora – šis deviņzaru svečturis, kuru no Izraēlas pirms 160 gadiem atveda uz tikko uzcelto Daugavpils ebreju kulta vietu. Tiesības ar uguni pieskarties menorai tika dotas Borisam Cipinam, kurš lasīja lūgšanu ivritā.

Lūgšanās un vēlāk Hanukālajā cienastā piedalījās vairāk par 40 cilvēkiem, starp kuriem apmēram trešdaļa bija jaunieši. Tagad Latvijas un Daugavpils adventa sveču gaismai ir pievienojusies Hanuka miera uguns.

Šogad Hanuka iekrīt 20.-28. decembrī. Ebreji aizdedzināja pirmo sveci par piemiņu brīnumam, kurš noticis vairāk nekā pirms diviem tūkstošiem gadu. 138. gadā pirms mūsu ēras, kad ebrejiem pēc svešzemniekiem nācās no jauna iesvētīt savu Dievnamu, bet eļļas, lai aizdegtu menoru, neesot bijis. Pēc ilgiem meklējumiem tika atrasta maza krūka ar rituālo olīveļļu, kuru bija atstājis pirmais garīdznieks. Eļļas tajā bija pavisam nedaudz, tās pietiktu tikai vienai diennaktij. Lai sagatavotu jaunu, bija vajadzīgas astoņas dienas. Tomēr, neskatoties uz to, ka eļļas bija tik maz, tika nolemts iedegt menoru. Un notika brīnumsuguns dega nepieciešamās astoņas dienas.

.

Oļegs Panovs

Pievienot komentāru