Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 22. decembris 2011 | 10:42

Hanuka svece sinagogā atgādināja par brīnumu

russianradio7.com

20. decembrī Daugavpils sinagogā par godu Hanuka svētkiem menorā tika aizdegta pirmā svece. Menora – šis deviņzaru svečturis, kuru no Izraēlas pirms 160 gadiem atveda uz tikko uzcelto Daugavpils ebreju kulta vietu. Tiesības ar uguni pieskarties menorai tika dotas Borisam Cipinam, kurš lasīja lūgšanu ivritā.

Lūgšanās un vēlāk Hanukālajā cienastā piedalījās vairāk par 40 cilvēkiem, starp kuriem apmēram trešdaļa bija jaunieši. Tagad Latvijas un Daugavpils adventa sveču gaismai ir pievienojusies Hanuka miera uguns.

Šogad Hanuka iekrīt 20.-28. decembrī. Ebreji aizdedzināja pirmo sveci par piemiņu brīnumam, kurš noticis vairāk nekā pirms diviem tūkstošiem gadu. 138. gadā pirms mūsu ēras, kad ebrejiem pēc svešzemniekiem nācās no jauna iesvētīt savu Dievnamu, bet eļļas, lai aizdegtu menoru, neesot bijis. Pēc ilgiem meklējumiem tika atrasta maza krūka ar rituālo olīveļļu, kuru bija atstājis pirmais garīdznieks. Eļļas tajā bija pavisam nedaudz, tās pietiktu tikai vienai diennaktij. Lai sagatavotu jaunu, bija vajadzīgas astoņas dienas. Tomēr, neskatoties uz to, ka eļļas bija tik maz, tika nolemts iedegt menoru. Un notika brīnumsuguns dega nepieciešamās astoņas dienas.

.

Oļegs Panovs

Pievienot komentāru