Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Piektdiena
Diena
20 .. 22 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Politika | 22. novembris 2011 | 14:19

“Attīstības partija” dibināta ar mērķi gūt uzvaru pašvaldības vēlēšanās

daugavpils.lv

2011. gada 21. novembra vakarā Daugavpilī notika jaunā politiskā spēka „Attīstības partijas” dibinātāju kopsapulce. Par partijas līderi kļuva Daugavpils mēra Žanna Kulakova. Reģionālā partija sevi pozicionē kā centrisku un uzreiz izvirza plaša mēroga mērķus – iegūt pārstāvniecību visos varas līmeņos.

Latviešu kultūras centra pārpildītajā zālē pulcējās gan partijas dibinātāji, gan tie, kuri vēlējās tajā iestāties, kā arī cilvēki ar aktīvu dzīves pozīciju un žurnālisti.
Savā uzstāšanās laikā Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova atzīmēja, ka 2010.-2011. gada politiskā nestabilitāte un haoss kalpoja kā grūdiens reģionālās partijas izveidei. „Attīstības partija” radās sakarā ar uzticības krīzi lielajām partijām un tās dibinātājus vieno kopējais mērķis – vēlme veidot labāku nākotni Daugavpilij un Latgales reģionam.
Kā jau iepriekš tika ziņots, pēc neveiksmīgas „Latvijas pirmās partijas/Latvijas ceļa”  piedalīšanās 11. Saeimas vēlēšanās, LPP/LC Daugavpils nodaļa nolēma izstāties no partijas un izveidot jaunu politisko spēku. Triju dienu laikā tika savākti 200 notariāli apstiprināti paraksti.
„Attīstības partijas”dibinātāju sarakstā ir 255 Latvijas pilsoņi. Tie pārstāv dažādas jomas:
81 –uzņēmējdarbība
14 - finanšu un banku sektors
41 – sociālā palīdzība
18 - celtniecība
15 – izglītība
17 – pašvaldības uzņēmumi
4 – sports, kultūra
11 – Latvijas Dzelzceļš
16 – sabiedriskās organizācijas
38 -cita
Pēc partijas statistikas dibinātāju sarakstā ir 149 sievietes un 106 vīrieši. 73,3% ir vecumā līdz 50 gadiem. 161 ir augstākā izglītība. Vairāk par 150 partijas dibinātājiem nav politiskās pieredzes un tie pirmo reizi ir iestājušies partijā.

Partijas dibināšanas sapulces delegāti apstiprināja partijas nosaukumu un tās logotipu (asns, kurš turpmāk attīstīsies), nolikumu un programmu, kā arī ievēlēja vadību. “Attīstības partijas” valdi vadīs Ž. Kulakova, kura tika izvirzīta kā vienīgā kandidatūra un vienbalsīgi apstiprināta. Politiķe pateicās biedriem par dāvāto uzticību un atzīmēja pieņemtā lēmuma nozīmīgumu. Savas runas beigās Kulakovas kundze teica:” Esmu dzimusi Daugavpilī, es mīlu Daugavpili un Latgali, gods kalpot Daugavpilij un Latgales reģionam!”
Par “Attīstības partijas”priekšsēdētājas vietniekiem tika ievēlēti Jānis Dukšinskis un Ivars Šķiņčs.
Partijas valdē ievēlēti 11 cilvēki:
1. Ž. Kulakova – Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja;
2. J. Dukšinskis – Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks;
3. I. Šķiņčs – Daugavpils pilsētas domes deputāts, 17. vidusskolas direktors;
4. S. Mihailovs – Daugavpils pilsētas domes deputāts, Autobusu parka direktors;
5. J. Ustinskovs – Daugavpils pilsētas domes deputāts, pedagogs un mūziķis;
6. A. Isakovs – Latvijas Dzelzceļa darbinieks;
7. A. Vasiļjevs – municipālā uzņēmuma “Daugavpils ūdens” tehniskā direktora vietnieks;
8. S. Gavrilova – Daugavpils pilsētas domes sociālo lietu pārvaldes vadītāja;
9. I. Andiņa – Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja;
10. J. Kudiņš – Daugavpils universitātes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs;
11. J. Ribkins – uzņēmējs.

Revīzijas komisijas sastāvā ir trīs cilvēki. Par partijas uzticības personām kļuva J. Dikšinskis un I. Andiņa.
“Attīstības partijas” dibināšanas laikā tajā iestājās 30 jauni biedri, kuru skaitā ir Latvijas lietišķo sieviešu apvienības priekšsēdētāja, miljonāre Irēna Pētersone, tūrisma firmas vadītāja Marina Tugoļeva, kā arī citi sabiedrībā populāri cilvēki.
Ž. Kulakova atzīmēja, ka “jaunajam politiskajam spēkam jābūt gudram, profesionālam un atbildīgam. “Attīstības partija”- tā ir komanda.” Vairākkārt tika uzsvērts, ka tas ir patstāvīgs politiskais spēks, nevis nodaļa kādai no republikas partijām.

“Attīstības partiju” tās dibinātāji pozicionē kā jaunu centrisku partiju, kuras galvenās vērtības ir ģimene un garīgums, galvenās prioritātes – stipra valsts, labvēlīga ģimene, izglītota sabiedrība.

Prese konferencē, kura notika pēc dibināšanas sapulces, žurnālisti pievērsa uzmanību diviem momentiem: partijas dibinātāju un vadības sastāvā ir daudz pašvaldības atbildīgo darbinieku, bet neredz bijušo mēru Ritu Strodi.

Kā paskaidroja Ž.Kulakova, ka Rita Strode esot partijas dibinātāju sarakstā, un, iespējams,
viņa būs partijas padomes sastāvā tad, kad šī padome tiks izveidota. Kas attiecas uz partijas sastāvā esošajiem Kulakovas k-dzes padotajiem, tad viņa šajā situācijā redzot tikai plusus, jo tie, kas strādā blakus, ir vienas politiskās apvienības sastāvā vienmēr būs gatavi palīdzēt līderim.

“Attīstības partijas” vadība žurnālistiem apgalvoja, ka Latgales pašvaldību pārstāvjiem ir interese par “Attīstības partiju”, tāpēc tā var kļūt ne tikai par reģionālo, bet arī par pilntiesīgu republikas līmeņa partiju.
-Priekšā ir liels darbs. Mēs esam gatavi piedalīties pašvaldības, Saeimas un Eiroparlamenta vēlēšanās, pateica partijas līdere Žanna Kulakova.
Uz žurnālistu jautājumu par partijas plāniem 2013. gada pašvaldības vēlēšanās, partijas vadītājas vietnieks Ivars Šķiņčs, kautrīgi smaidot, atbildēja: “Ne mazāk par 8 vietām jaunajā pilsētas domē mums ir jāiegūst.”
 
 

Žanna Romanovska, D-fakti.lv

Pievienot komentāru