Intervijas

22 maijs

Vārda dienas:
Emīlija

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Nedēļas sākumā aktuāla būs mīlas dzīve un finanšu lietas. Pielūko, lai darba jautājumi nesāk traucēt privātai dzīvei un otrādāk. Noteikti atturies no pārgalvīgas rīcībās, neattaisnota riska. Der apzināties, ka savu daudz labāk panāksi ar pārdomātu un tālredzīgu rīcību. Nedēļas otrā pusē zvaigznes sola aktualizējamies saviesīgo dzīvi, ar radošajām lietām saistīto. Brīvdienās vēlēsies pēc iespējas vairāk miera un klusuma.

Trešdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
20 .. 22 C
Diena
24 .. 26 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 4. novembris 2011 | 16:54

Prezidents Baltinavas novadam pasniedza ģerboni

lv.wikipedia.org

Baltinavas novadam tagad ir savs ģerbonis. Oficiālajā ceremonijā Rīgas pilī valsts prezidents Andris Bērziņš Baltinavas novada priekšsēdētājai Lidijai Siliņai pasniedza novada ģerboni.

Kā ziņu portālam D-fakti.lv paziņoja Lidija Siliņa, Valsts Heraldikas komisija ģerboni apstiprināja jau martā, tagad notika svinīga pasniegšana. Kopā ar Baltinavas novadu ģerboni saņēma arī Grobiņas, Līgatnes un Nīcas novads, kā arī Bērzaunes pagasts.

Svinīgā ceremonijā piedalījās Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, kā arī visi Valsts Heraldikas komisijas pārstāvji.

Svinīgajā pasākumā Rīgā no Baltinavas novada piedalījās arī deputāti Imants Slišāns un Aija Nagle, kā arī Baltinavas vidusskolas skolnieki Edgars Pundurs un Elīna Zelča, kuri piedalījās novada prezentācijā.

Kā pastāstīja L.Siliņa, ģerboņa ideja ir ņemta no senā Abrenes apriņķa ģerboņa, jo Baltinavas novads kādreiz bija Abrenes apriņķa sastāvdaļa. Par pamatu ir paņemtas divas krāsas: zila un zelta. Zila ir cerību krāsa, simbolizē zilo ezeru zemi, tā ir Latgales valdnieces – Latgales Māras un debess krāsa, zelta krāsa simbolizē turību, garīgo izaugsmi, mīlestību un godprātību, veiksmi, veselību, optimismu. Ģerboņa centrā ir trīs pakavi (laimes un veiksmes simboli), kas arī ir aizņemti no senā Abrenes apriņķa ģerboņa, kur, tiesa bija 7 pakavi. Baltinavas ģerbonī 3 pakavi simbolizē laikmetu saikni: pagātni, tagadni un nākotni.

Ģerboņa autors ir Artjoms Mahlins – Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta eksperts projektu jautājumos. Kopumā ģerboņa skiču konkursā, kas notika no 2010. gada līdz 2011. gada martam piedalījās 5 cilvēki un tika piedāvāti 8 varianti.

Pašlaik Baltinavas novadā tiek izstrādāts novada karogs. Ir piedāvāti 8 varianti un atkal izvēlējās divus A.Mahlina variantus. Pašvaldības deputāti nolēma viņa skices sūtīt izvērtēšanai Heraldikas komisijai. Uz karoga ir tās pašas divas krāsas, bet centrā attēlots novada ģerbonis.

Irina Jegorova, D-fakti.lv

Komentāri:

6. decembris 2011 16:29 - Zenta

Baltinavas novads ir salaidis dēlī to ģērboņu izstrādi. Abrenes apriņķa ģērbonī ir trīs linu ziedi, simbola pakava tur nav. Pakava simbols bija Abrenes pilsētai un tagad ir Pitalovas pilsētai. Siliņai vajag vēsturi pamācīties un visai tai komisijai ar Mahlinu priekšgalā!

Pievienot komentāru {1}