Intervijas

4 jūlijs

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena

Vārda dienas:
Sandis, Sandijs, Ulvis, Uldis

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Politika | 31. oktobris 2011 | 09:11

Deputātu korpusu pilsētas domē papildinājis „cilvēks-orķestris” Jevgeņijs Ustinskovs

28.oktobrī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti sveica Jevgeņiju Ustinskovu, kurš ieņēma deputāta krēslu 11.Saeimā ievēlētā Jāņa Lāčplēša vietā. Šī svarīgā notikuma priekšvakarā ziņu portāls D-fakti.lv uzdeva pāris jautājumus Jevgeņijam Ustinskovam.

- Jevgeņij, cik zināms, Jūs esat ārkārtīgi aizņemts cilvēks.Jūs esat ne tikai diriģents aiz Latvijas robežām tālu pazīstamajā korī „Daugava”, Jūs vadāt vēl sešus kolektīvus, pasniedzat mūzikas skolā sešus priekšmetus.Pabeidzot maģistratūru Mūzikas akadēmijā Rīgā, Jūs neapstājāties pie sasniegtā, un šobrīd mācaties DU doktorantūrā.Un vēl organizējat un vadāt jau par slavenu kļuvušo festivālu „Sudraba zvani”, spēlējat ļoti daudzus mūzikas instrumentus, esat divu mazu dēlu, kuriem vajadzīga uzmanība, tēvs. Tagad pie Jūsu daudzajiem darbiem pievienosies vēl arī deputāta darbs.Kā domājat tikt ar visu galā?

- Deputāta pienākumi tiks pildīti pirmo reizi. Domāju, no sākuma nepieciešams iedziļināties situācijā, bet pēc tam piedalīties tādu lēmumu pieņemšanā, kas būtu noderīgi mūsu pilsētai un cilvēkiem, kas tajā dzīvo.

- Jūs kā muzikants un pedagogs lieliski pārzināt problēmas kultūras sfērā.Uz līdzekļu deficīta, sabiedrības intereses samazināšanās, augsti kvalificētu speciālistu skaita un skolēnu skaita specializētās mācību iestādēs samazināšanās fona valstī Daugavpils izskatās tomēr diezgan labi.Bet, Jūsuprāt, kas pilsētai pietrūkst tieši kultūras sfērā?

- Pilsētā nav normālas estrādes, jāizveido labs simfoniskais un pūšamo instrumentu orķestris, jāatrisina teātra un mūzikas skolas jautājumi. Esmu ļoti priecīgs, ka mūsu pilsētā tomēr būs Rotko mākslas centrs, jo bez gleznu galerijas nevar pilsētu uzskatīt par pilnvērtīgu.

- Uzreiz apjaušu dažu lasītāju sašutumu:valstī nav nekādas ražošanas, bet dažiem vēl dod orķestrus un gleznu galerijas.

- Es visu saprotu, bet man žēl, ka mūsu pilsētā ir daļa cilvēku, kas uztver ar naidu visu jauno. Atceros masu apvainojumu un pārmetumu, adresētus pašvaldībai, kad sākās Ledus halles būvniecība. Bet cik bērnu tur tagad nodarbojas? Cik pilsētnieku dodas slidot, skatīties hokeju? Un skandālu celšana ar Olimpisko centru, Rīgas ielu? Bet, lūk, paradokss: tiklīdz darbs pabeigts, visi ar labpatiku lieto jauno objektu, un neviens netiecas publiski pateikt „paldies” vai atzīt savas kļūdas. Manuprāt, tas ir nepareizi. Es kā festivāla „Sudraba zvani” organizators arī dzirdu ne mazums pārmetumu: kāpēc tas ir vajadzīgs? Pilsētai katru mēnesi jāorganizē kaut kādi festivāli, forumi, jebkādi lieli pasākumi! Piemēram, uz „Sudraba zvani” brauc aptuveni divi tūkstoši cilvēku. Viņi maksā par dzīvošanu viesnīcās, par dalību pasākumos, atstāj naudu veikalos, kafejnīcās... Pilsētai tas ir ekonomiski izdevīgi; turklāt daudzi cilvēki ar patiku nāk uz koncertiem, lai pievienotos labai mūzikai un gūtu baudu no muzikantu, izpildītāju meistarības. Nesaprast un nenovērtēt visu labu, kas tiek darīts, var cilvēki, kas paši neko nedara, tikai naidu ģenerē un indē apkārtējo atmosfēru.

- Kas Jūs kā pedagogu uztrauc?

- Pie mums Latvijā gandrīz divkārt ir samazinājies skolēnu skaits. Kādreiz skolā uzņēma pēc konkursa, šobrīd, var teikt, ņem visus gribētājus. Kaut kā strauji izzūd izpratne par to, ka ir daudz jāstrādā, attīstot prasmes un tehniku.Protams, mums ir ne mazums talantīgu un centīgu skolēnu, bet vidēji visi rādītāji samazinās.Kas ir labs muzikants?Tā ir dabas dota apdāvinātība un prasme rauties vaiga sviedros gadus 15; apnicīgs, monotons darbs:gammas, gammas un vēl simts tūkstošs reizes – gammas.Pavisam nedaudzus iedvesmo tāda perspektīva.

- Kā Jūs, tādā gadījumā, strādājat ar skolēniem, kādus viņiem saprotamus vārdus atrodat?

- Ja runāt par diriģenta darbu, tas tiek uzskatīts, ka šeit viss ir vienkārši: pilnīga diriģenta diktatūra, kurš ir Dievs, cars un kara vadonis. Manuprāt, diriģenta darbs – tas ir prasmju komplekss:profesionālās zināšanas, plus pedagoģija, psiholoģija, organizatoriskās un komunikācijas spējas.Pasniedzot vokālu, kompozīciju un citus priekšmetus saviem skolēniem, es vienmēr nostādu sevi bērna vietā, domāju, kā viņu labāk virzīt un orientēt uz pastāvīgu darbu, sasaistīt zināšanas ar konkrētu situāciju no dzīves.

Albīna Davidenko, D-fakti.lv

Komentāri:

11. novembris 2011 22:06 - jevgenijs

censored!!!!

31. oktobris 2011 22:59 - Veiksmi deputāta darbā!

TALANTĪGAJAM cilvēkam J.Ustinskova k-gam novēlam VEIKSMI deputāta darbā! Daugavpils pilsētas domes deputāti ir TAUTAS vēlēti darbam pilsētnieku labā, kad vajadzētu izzust partejiskām interesēm, bet IKVIENAM deputātam 1.vietā vajadzētu būt IEDZĪVOTĀJU (vēlētāju) vajadzības. PALDIES deputātiem jau par paveikto! Bet darāmā vēl ir ...DAUDZ ...

28. oktobris 2011 19:25 - 090

Krasivaja fotografija. Uspehov, Jevgenij!

Pievienot komentāru {3}