Intervijas

22 jūnijs

Varoņu piemiņas diena (Cēsu kaujas atceres diena)

Vārda dienas:
Laimdots, Laimiņš, Ludmila

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Uz nebēdu tērzēsi ar apkārtējiem, dibināsi jaunus kontaktus. Arī finanšu lietas, juridiskos jautājumus kārtosi, ar apskaužamu filigrānumu, vieglumu. Brīvajiem zīmes pārstāvjiem pastāv reālas iespējas gan iepazīties, gan tikt pie slepena pielūdzēja, no darba kolēģu vidus. Šī nedēļa veiksmīgāka mākslinieciskajiem zīmes pārstāvjiem, kā arī tiem, kuri strādā apkalpojošā sfērā. Jāņos zvaigznes iesaka izvēlēties, nelielu, ģimenisku kompāniju, kurā svinēt vasaras Saulgriežus.

Trešdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Ceturtdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
16 .. 18 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs zināt kā veidojas pilsētas budžets un kur tas tiek izlietots?

 

Jaunumi Sabiedrība | 26. septembris 2011 | 08:01

Dzīvības ampulas ar Rīgas vīrusu glābj no vēža

chas.lv

Ik gadu Latvijā 150-200 pacientiem diagnosticē ādas vēzi. Vai var izārstēt onkoloģiju? No 2011. gada 1. jūlija valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļauts unikāls Latvijas preparāts RIGVIR. RIGVIR kļuva par reālu cerību uz dzīvību daudziem ar vēzi slimiem pacientiem. Bet tā vērtība šobrīd tiek kompensēta tikai melanomas gadījumā.

Latvija nav iekļauta vadošo valstu sarakstā medicīnas jomā. Tomēr, mēs visi zinām, ka Latvijas preparāti remantadīns un mildronāts  sen jau ieguvuši pasaules atzinību. Jaunās, vienīgās pasaulē, zāles pret vēzi, ko radīja profesore- virusuloģe Aina Muceniece mainīja priekšstatus par onkoloģisko slimību ārstēšanas metodēm. RIGVIR  iespraucās pierastā, bet maz efektīvā pasākumu ķēdē: operācija- apstarošana- ķīmijterapija. Izmēģinājumi parādīja satriecošus rezultātus. Atsevišķos gadījumos viroterapija kļūst par alternatīvu ārstēšanu.

RIGVIR iznīcina vēža šūnas

Darbs pie zāļu izveides un klīniskie izmēģinājumi ilga vairāk nekā 50 gadus, vēl no padomju laikiem. Ja būtu līdzekļi, atbalsts, pasaule saņemtu glābiņu no vēža daudz agrāk. Un, iespējams, Nobela prēmija pirmo reizi atrastu savu laureātu Latvijā.

Medikamenta pamatā ir dzīva kultūra- naturāls vīruss, sastāvā nav nekādu narkotisko vai psihotropo vielu, vīruss nevairojas cilvēka organismā, neizdalās apkārtējā vidē. Šis brīnumainais vīruss organismā atrod ļaundabīgās šūnas un iznīcina tās. Nosaukums RIGVIR  sastāv no diviem vārdiem Rīga+ vīruss. Ārstēšana ar vīrusu palīdzību saucas viroterapija un šobrīd ir viena no vadošajām metodēm cīņā ar ļaundabīgajiem audzējiem. Pasaules farmaceitiskās kompānijas iegulda milzīgus līdzekļus darbā pie šādiem preparātiem, saprotot, ka tā ir nākotnes terapija. Pirmie panākumus guva Latvijas viroterapijas centra speciālisti. RIGVIR  patents pieder tā radītājai- ordeņa Atzinības krusts kavalierei Ainai Muceniecei.

Pacientam ir tiesības ārstēties

RIGVIR  ir reģistrēts Latvijas valsts zāļu aģentūrā- Reģ. Nr. 04-0229. Zāles no 2008. gada var iegādāties aptiekās pēc receptes. Pēc zinātnieku domām RIGVIR  ir efektīvs ne tikai ārstējot melanomu, bet arī kuņģa, taisnās un resnās zarnas, aizkuņģa dziedzera, nieru, urīnpūšļa, plaušu, prostatas vēža un daudzu sarkomas veidu- limfosarkomas, retikulosarkomas, rabdomiosarkomas ārstēšanā.

“Pacientam ir tiesības ārstēties!”- saka ārsts onkologs Gunārs Lasmanis, Latvijas viroterapeitu asociācijas pārstāvis. Vai onkoloģiskie slimnieki un viņu tuvinieki zina par jaunajām zālēm, par to iespējām? Vai visi ģimenes ārsti un speciālisti onkologi ir informēti par zālēm un stāsta saviem pacientiem par RIGVIR ?

Gunārs Lasmanis stāsta, ka centra speciālisti brauc uz reģionālajām slimnīcām, stāsta par zālēm, apmāca ārstēšanas praktiskās metodes, vienmēr gatavi sniegt konsultāciju pa telefonu vai elektroniski. Šo iespēju izmanto ne tikai Latvijā, bet arī ar vēzi slimie 27 pasaules valstīs.

RIGVIR reģistrēts Latvijā, nopirkt to var tikai Latvijā. Kāpēc? Lai preparātu reģistrētu kādā citā Eiropas valstī, tur jāveic analoģiska izpēte. Tie ir milzīgi kapitālieguldījumi. Tāpēc, pēc konsultācijām ( sākotnējai konsultācijai var rakstīt uz e-pastu info@viroterapija.lv) un centra viroterapeitu rekomendācijām, RIGVIR uz citām valstīm tiek sūtīts individuālā kārtībā, speciālos konteineros tieši adresātam.

Latvijā recepti uz RIGVIR  iegādi pacients var saņemt pēc apskates pie onkologa un imunuloga. Ja noteikta melanomas diagnoze, valsts kompensē 100% no zāļu cenas. Ja tiek diagnosticēts cits vēža veids, pacients ir tiesīgs saņemt recepti, bet pats apmaksā zāles. Katru gadījumu ārsts skata individuāli, tāpēc rekomendācijas un RIGVIR  lietošanas intensitāte var būt atšķirīgas. Vienas ampulas cena ir 58-60 lati. Ārstēšanās kurss vidēji ilgst 3 gadus, kopā ar zālēm, visām konsultācijām un analīzēm tas var maksāt līdz 2 000 latu. Salīdzinot ar Eiropu, viens ķīmijterapijas kurss maksā 25 000 eiro, ASV - 50 000 dolārus gadā maksā melanomas ārstēšana.

Kā tad sanāk, ka valsts kompensē tikai melanomas ārstēšanu, atstājot aiz borta citus onkoloģiskos slimniekus? “ Diemžēl, tas ir tā”, konstatē dakteris Lasmanis. RIGVIR klīniskie pētījumi uz katru vēža veidu ir ļoti dārgi, bet naudas nav. Šī brīža Latvijas situācijā tādas iespējas mums nav. Nav dārgu pētījumu- nav arī valsts kompensācijas ārstēšanai. Apburtais loks, kura centrā ir šausmās sastinguši pacienti.

RIGVIR varēja kļūt par kodolbumbu

Pasaulē katrs trīspadsmitais saslimst ar vēzi. Šo diagnozi baidās visi. Briesmīgi ir tas, ka mūsu organisms neatpazīst svešas šūnas, imūnā sistēma neatvaira tās. Imunitāte pret vēža šūnām nestrādā. Vienīgais pasaulē vīruss RIGVIR, kā labs suns, ātri atrod ienaidnieku: vīruss maina šūnas iekšējo vidi, aiz kuras tā slēpjas, tā kļūst redzama imunitātei. Ja ienaidnieks atrasts, to viegli iznīcināt.

Melanoma ir pats agresīvākais onkoloģijas veids. Tumša dzimumzīme var pārtapt audzējā, tas tiek uzskatīts par neārstējamu. Bet vīruss iekļūst ļaundabīgajā šūnā un iznīcina to. Viroterapija ne tikai pati ārstē, bet arī paātrina imūnās sistēmas darbību. Līdz operācijai RIGVIR iekustina imunitāti, pēc operācijas- iznīcina metastāzes.

Latvijā ar melanomu slimo aptuveni 1749 cilvēki, ik gadu nāk klāt 150-200 slimnieku. Latgalē 2010. gadā uzskaitē bija 22 pacienti ar melanomu.

Vai var RIGVIR izmantot kā vakcīnu pret vēzi vai pie aizdomām par onkoloģiju? Dakteris Lancmanis atbild: “ Tas varētu kļūt par kodolbumbu. Aktīvi notiek pētījumi, bet to nav pietiekami. Ja mums būtu finanses, mēs ietu vēl tālāk”.

Uz šodienu, daudzu gadu klīnisku pētījumu rezultātā noteikts, ka RIGVIR  ir vienīgais pasaulē, kas nogalina ļaundabīgās šūnas, stimulē imunitāti un var uzlabot slimnieka dzīves kvalitāti, pat ceturtajā stadijā ( dati par dzīves ilgumu šeit )

Blakus efekti ir minimāli ( retos gadījumos neliela temperatūra un drebuļi).

Latgalē ar jautājumiem par viroterapiju var griezties Daugavpils reģionālās slimnīcas onkoloģijas nodaļā, Ludzas slimnīcā, Balvu poliklīnikā pie praktizējoša onkologa Vladimira Sorokina.

Protams, vienmēr var griezties Latvijas Viroterapijas centrā un Latvijas Onkoloģijas centrā.

Vairāk par ārstēšanos ar Rīgas vīrusu var uzzināt www.viroterapija.lv
 

Gaļina Ivanova, D-fakti.lv

Komentāri:

14. maijs 2018 22:05 - Mrs James

reklama censored

30. septembris 2017 09:34 - Rex Kelvin

reklāma censored

30. septembris 2017 09:33 - Rex Kelvin

reklāma censored

23. augusts 2017 15:01 - Bangalore Kidney Foundation

reklāma censored

22. augusts 2017 18:34 - shishtananda@gmail.com

Sveiki, Mēs atkal esam iegādājušies nieres mūsu pacientiem, un viņi ir vienojušies maksāt labu naudas summu visiem, kas vēlas nieres viņus glābt, un tādēļ, ja jūs interesē donoru vai ja vēlaties saglabāt Dzīve, jums ir rakstīt mums pa e-pastu zemāk. Tā ir iespēja, ka jūs esat bagāts, mēs garantējam jums un garantējam 100% drošu darījumu ar mums, viss tiks darīts saskaņā ar likumu, kas vada nieres donorus. Neizmantojiet vairāk laika, rakstiet mums laipni uz shishtananda@gmail.com Max slimnīca.

4. jūlijs 2017 12:27 - daniella gomez

reklāma

29. jūnijs 2017 16:14 - DR LUCIEN

reklāma

20. februāris 2017 15:24 - Dr Daniel

Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai Tu esi meklē iespēju pārdot savas nieres, jo naudas ekonomiskā nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tāpēc, lūdzu, sazinieties ar mums šodien, un mēs sniegs jums labu summu nierēm. Mani sauc Dr. Daniel'm Nefrologs in UBTH Medical Center. mūsu Klīnika specializējas nieru ķirurģijas un arī nodarbojas ar pirkšanu un nieru transplantācija, ar tiem no lielākā palīdzības sniedzēja. Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Nigērija, ASV, Malaizija. Ja Jums ir ieinteresēts pārdot vai iegādāties nieres, nevilcinieties Kontaktinformācija pa e-pastu. E-pasts: Doctordaniel95@outlook.com vai Doctordanielben@gmail.com Vislabākie novēlējumi. Dr Daniel.

3. februāris 2017 21:53 - Doctor joel kenz

Vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai tu meklē iespēju pārdot Jūsu nieru veiktspējas dēļ finanšu sabrukumu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu Nieres. Mans vārds ir ārsts Joel kenz esmu nefrologs Apollo nieru slimnīcu noda. Mūsu klīnika ir specializējusies nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar pirkšanu un transplantāciju nierēm ar dzīves atbilstošs donors. Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizija. Ja Jums ir interese pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nav sazinieties ar mums pa e-pastu. E-pasts: V.brahma_cure.net.uk@outlook.com vai WhatsApp viņam +2348062303478

1. novembris 2016 01:01 - pete

doc Pete Sveiki, Mans vārds ir petejonzzz Universitātes Beninas mācīšana Slimnīca, es esmu speciālists orgānu ķirurģijas, un mēs galā ar pirkšana orgānu no cilvēka, kas vēlas pārdot, un mēs atrodamies Nigērija, ASV un Malaizijā, bet mūsu galvenais birojs atrodas Nigērijā. ja Jums ir ieinteresēti pārdot nieru vai pārdot kādu daļu no jūsu ķermeņa orgānu Lūdzu, sazinieties ar mums vairāk informācijas. Sazinieties ar mums pa E-pasts: petejonzzz@gmail.com Cer dzirdēt no jums. Sveicieni, Dr. Pete C.E.O UNIVERSITĀTE Benina apmācīttiesīgā slimnīcā. Mēs dodam jums mūsu augšējā pārliecību, ka jūs nav žēl, vienlaikus ņemot drosmīgu soli, lai mūsu piedāvājumu okay jo skaists naudas summa gaida jums par to. bet, pirmkārt, pirms mēs varam doties tālāk jums ir sniegt savu personīgo informācija un jūs esat, lai pārliecinātos, ka personas dati ir aizpildīta atbilstoši un pareizi. Informācija, kas nepieciešama: Jūsu Vecāku nosaukumi: Tavs vārds: Tavs vecums: Jūsu Sex: Jūsu asins grupa: Jūsu Dzimšanas datums: Jūsu Tālruņa numurs: Jūsu Profesija / Nodarbošanās: Mēneša ienākumi: Iemesls pārdošanai: Vai tu smēķē?: Summu, jūs vēlaties pārdot savu nieri: Jūsu Valsts: Jūsu Valsts : Ievērojiet, ka mēs nopirkt nieru par maksimālo summu No $ 800,000.00USD dolāru un jums nav vērsties pie cita, jūs varat ARĪ EMAIL ASV ON petejonzzz@gmail.com

22. jūlijs 2016 03:48 - elvis

Vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? vai jūs meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu, jo finanšu nojauktu un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu nierēm. Mans vārds ir (Doctor Elvis Whyte) esmu Phrenologist jo mūsu slimnīcā i specializējas nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar pirkšanu un transplantāciju nierēm ar dzīvo arī atbilstošu donoru. Kontakti E-pasts: doctorelviswhyte@gmail.com

19. aprīlis 2016 19:27 - Olga

Nav skaidrs tikai viens, zāles ir tepat Latvijā, bet lai pie tām tiktu, nepietiek ar rajona onkologa izrakstītu recepti, tas slimais cilvēks "jāvelk" uz Rīgu no jebkura valsts nostūra. Ir slimības vēsture, kurā ir slimības apraksts, kas tas par murgu? Vai šajā valstī jāsaskaras VIENMĒR ar ierēdņu izdomātā nejēdzībām?! Man nav mašīnas ar ko aizvest, pats tik tālu nevar slimnieks aizbraukt, nu, kur te ir problēma? Vai Latvijā viss ir izdomāts, lai sarežģītu slima cilvēka dzīvi nevis atvieglotu? Vai no ārzemēm arī slimnieki brauc paši, nē tur nevajag pašu slimnieku?!

15. oktobris 2015 09:22 - vita

Lūdzu atsaucieties vai kādam palīdzēja preparāts cīņā ar kuņģa vēzi, un ko vēl ieteiktu lai cīnītos.

13. oktobris 2015 23:28 - UBTH

reklama censored

13. oktobris 2015 23:26 - Johnson

reklama censored

Pievienot komentāru {72}