Intervijas

3 jūlijs

Vārda dienas:
Benita, Everita, Verita

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Politika | 23. septembris 2011 | 14:09

Juris Viļums: „Latgales vēlētāji uzticējās Zatlera partijai”

chas.lv

Viens no jaunākajiem Latgales politiķiem Juris Viļums, XI Saeimā ievēlēts no „Zatlera reformu partijas”, uzskata, ka divi mandāti jaunajai partijai – tas ir labs rezultāts. Deputāts cer, ka tagad viņš varēs aktīvāk likumdošanas līmenī virzīt latgaliešu valodas statusa jautājumu.

Kā Juris Viļums pastāstīja zinu portālam D-fakti.lv, par jaunu „Zatlera reformu partiju” Latgalē nobalsoja 13% vēlētāju, un tā ir uzticēšanās politiķiem:

-Mēs ceram attaisnot šo uzticību, aizstāvot Latgales intereses, pirmkārt ekonomisko attīstību un reģionālo pārstāvniecību. Es ceru, ka visbeidzot izdosies atrisināt latgaliešu valodas statusa jautājumu. Kad tā tika iekļauta tautas skaitīšanas anketā, neviens neticēja, ka tas ir iespējams. Tagad ir nepieciešams, lai gan sabiedrība, gan Izglītības ministrija, gan Kultūras ministrija atzītu latgaliešu valodu par pilnvērtīgu latviešu valodas daļu.

D-fakti.lv

Komentāri:

29. septembris 2011 04:08 - Borboleits

Ak,labu caurumu esi atradis ,puisīt. Kladzināt,par t.s.latgaļu valodu. Lielais valodnieks un vēsturnieks atradies. Ar ekonomiku lai nodarbojas citi - tur tev zarna ir par tievu. Skraidīsi un kulstīsies ar mēli kā ļoti daudzi,bet labuma no tā nebūs ne tik cik melns aiz naga. Vispār kas tevi un tevveidīgos ir pilnvarojis runāt visu Latgales latviešu vārdā. Sačupojaties 20 (vai cik?) cilvēki un nu lemsiet Latgales likteni.Tāpēc jau mūsu valstī tā arī iet,ka partijās var stāties kurš vien grib un viņu sagaidīs ar atplestām rokām. Par ZRP es biju augstākās domās. Uzstājies čangaliski,smīdini tautu,rādi to,ka neesi spējīgs apgūt literāro valodu.Čao. Asi vasals.Varbūt arī tev paveiksies un kaut drupačas ievilksi no nodokļu maksātāju līdzekļiem vai Eiropas fondiem savā kabatā.

Pievienot komentāru {1}