Intervijas

19 augusts

Vārda dienas:
Imanta, Melānija

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Pirmdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 10. marts 2009 | 16:55

Nesadalītā ūdens daudzums krasi samazinās pēc pārbaudēm, ko veic kontrolieri

d-fakti.lv

Patērētāji savos rēķinos redz sadaļu “ūdens starpība”, kas katrā mājā ir atšķirīga. Maksāt par visā mājā patērēto ūdeni ir iedzīvotāju pienākums. Šo kārtību paredz Ministru kabineta noteikumi. Uzņēmums DzKSU ir uzsācis pastiprinātu kontroli. Uz laiku pieņemti darbā papildus 5 kontrolieri, lai nodrošinātu pastiprinātās pārbaudes. Jau pirmās pārbaudes parādīja, ka ūdens nekur nepazūd, tas ir iedzīvotāju patērētais ūdens, - informē daugavpils.lv.

 

Kontrolieri strādā gan pēc sava pārbaužu grafika, gan pēc iedzīvotāju sūdzībām. Uzņēmumā DzKSU šobrīd strādā 9 kontrolieri. Veicot pārbaudes speciālisti atklāj, kur slēpjas nesadalītais ūdens. Izrādās, ka tas ir iedzīvotāju dzīvokļos patērētais, bet neuzrādītais ūdens daudzums, par ko nākas maksāt visas mājas iedzīvotajiem. Pēc pārbaudēm nesadalītā ūdens kļūst krietni mazāk un iedzīvotajiem mazāk jāmaksā.
 
Daugavpils Domes priekšsēdētājas vietnieks Oļegs Tolmačovs ar piemēriem ilustrēja situāciju. Tā, Lāčplēša ielā 45 vienā no dzīvokļiem tika atklāti 368 kubikmetri neuzrādīta ūdens. 2. preču ielā 11 pēdējos 5 mēnešus nesadalītais ūdens bija 31%, pēc pārbaudēm- 9,5%. Alejas ielā 68 līdz pārbaudēm bija 30% nesadalītā ūdens, pēc pārbaudēm uz pusi mazāk. Bauskas ielā 107 nesadalītā ūdens daudzums bija 29%, pēc pārbaudēm-9%. Mihoelsa ielā 10 bija 32% nesadalītā ūdens, pēc kontrolieru vizītēm tikai 6%. Kā uzsvēra Oļegs Tolmačovs, tas liecina par to, ka ūdens nekur nav pazudis, kā domā daudzi iedzīvotāji, bet to ir patērējuši mājas iedzīvotāji un negodprātīgi uzrādījuši patērētā ūdens daudzumu.

Oļegs Tolmačovs uzsvēra, ka MK noteikumos noteiktā kārtība darbojas tikai tādā gadījumā, ja iedzīvotāji paši nav nolēmuši, kā mājas iemītnieki maksās par patērēto ūdeni.
Ūdens starpības apmaksu nosaka MK noteikumi Nr. 1013: Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu.
 
Iedzīvotājiem ir ierspēja noteikt savu kārtību, kā norēķināties par šo ūdens starpību. Šāds lēmums ir mājas iedzīvotāju kopsapulces kompetence. Ja iedzīvotāji nav pieņēmuši savu lēmumu, tad darbojas tā kārtība, kas noteikta MK noteikumos. Daugavpilī, pagaidām, nav nevienas mājas, kas būtu noteikusi savu apmaksas kārtību, tāpēc aprēķini tiek veikti saskaņā ar MK noteikumiem un tie paredz, ka ūdens starpība tiek sadalīta pa dzīvokļiem proporcionāli ūdens patēriņam, ko izlieto katrs konkrētais dzīvoklis.

 
Uz 2009. gada janvāri Daugavpilī bija 151 māja, kur ūdens starpība ir 0 vai mazāka par 1%, 37 mājas, kur starpība ir 1-5%, 79 mājas, kur starpība ir 5-10%, 109 mājas, kur ūdens starpība ir 10-15%, 122 mājas, kur starpība ir 15-20% un 192 mājas ir tādas, kur starpība sastāda vairāk kā 20% no kopējā ūdens patēriņa.

 

daugavpils.lv

Pievienot komentāru