Intervijas

17 jūnijs

Latvijas Republikas okupācijas diena

Vārda dienas:
Artis, Artūrs

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Ceturtdiena
Diena
24 .. 26 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Ekonomika | 30. marts 2011 | 15:19

Jurijs Denisovs: „Bankrotēšana celtniecības nozarē turpinās”

daugavpils.lv

Konkursā par labāko objektu, kas tika rīkots republikā 2010. gadā, Daugavpils firma „Ditton Būve” saņēma „bronzas” balvu no Latvijas būvnieku asociācijas – par psihoneiroloģiskās slimnīcas ambulatorā korpusa būvniecību.

Daudz gadu garumā firmu vada Jurijs Denisovs, pazīstams kolēģu vidū ne tikai kā labs profesionālis, bet arī kā labs vadītājs, kuru ciena kolektīvā. Ziņu portāls D-fakti.lv uzdeva J. Denisovam dažus jautājumus.

Kopš 1998. gada, kad radās asociācija, kas apvienoja lielākās būvniecības firmas, republikā sāka rīkot arī konkursus, ar kuru palīdzību novērtēja labākos nozares meistarus. „Ditton Būve” pa šo laiku saņēma 8 balvas par otrajām un trešajām vietām un 3 stimulējošās balvas. Firma ir būvējusi tādus objektus kā Ledus halle un Ledus skolas sporta internāts, stadionu „Lokomotīve”, tirgus ēku „Ditton Nams”, robežsargu kompleksus Zilupē, Robežniekos, koncertzāli „Dzintari” Jūrmalā.

- Kad līdz Latvijai nonāca krīze, celtniecības firmām paredzēja izputēšanu gandrīz vai masu kārtā. Kā jūs uzskatāt, prognoze piepildījās?

- Mūs ar tādu statistiku neiepazīstināja, tāpēc konkrētus ciparus es nosaukt nevaru, bet, diezgan labi zinot lietu apstākļus celtniecības nozarē, teikšu, ka tiešām, daudzas firmas bankrotēja. Un tas nav procesa noslēgums. Domāju, vēl būs bankrotēšanas, cilvēku, kuri nodarbināti celtniecībā, atlaišana no firmām. Mūsu sfēra, var teikt, ir pilnīgi atkarīga no valsts ekonomiskā un finansiālā stāvokļa. Pēc kādām iezīmēm tiek vērtēta tās vai citas valsts labklājība? Pēc celtniecības plašuma. Mūsu valsts ir maza, kāds ir ražošanas līmenis – zināms, cik dabas resursu – arī, tāpēc visu, kas notiek ekonomikā, celtnieki uzreiz sajūt, kā saka, uz savas ādas. Tādēļ prognoze piepildās ar biedējošu precizitāti. Mūsu firma tirgū parādījās 1993. gadā. Labākajos gados, kad republikā manāmi atdzīvojās celtniecības nozare, firmā strādāja nedaudz mazāk par 500 cilvēkiem. Šodien – 195, kas arī nav slikti mūsu pilsētai, bet samazināties nācās vairāk kā uz pusi. Tiesa, mūsu celtnieki – kvalificēti speciālisti, kas mani, kā vadītāju, priecē.

- Vai „Ditton Būves” celtniekiem šobrīd ir darba objekti?

- Mēs nodarbojamies ar pievadķēžu rūpnīcas ēku rekonstrukciju. Paveicām lielu energoefektivitātes paaugstināšanas darbu, kas ļāva izremontētajos cehos pat sala laikā uzturēt normālu temperatūru atslēgtas apkures apstākļos. Šobrīd notiek darbi ražošanas telpās vēl 33 tūkst kv. metru platībā, kur vēlāk tiks izvietots jaunais aprīkojums. Bez tam, pabeidzam ūdenstorņa Cietoksnī un psihoneiroloģiskās slimnīcas administratīvās ēkas rekonstrukciju; veicam bērnudārza un bērnu un jauniešu skolas ēkas energoefektivitātes darbus Ilūkstē. Iesniedzām pieteikumu Arsenāla ēkas Cietoksnī rekonstruēšanai, kur būs Marka Rotko centrs. Tur konkursa rezultātus apstrīdēja konkurenti, bet mēs pasūtītājam piedāvājām reālas, bet nevis mākslīgi pazeminātas cenas, kuras sevī ietver reālus darba un celtniecības materiālu izdevumus. Dempinga cenas, parasti noved pie tā, ka apakšuzņēmējiem burtiski izmežģī rokas, piespiežot viņus vienoties par neizdevīgiem nosacījumiem. Tiek kavēta, jau tā ne visai augstā, celtnieku alga. Viss tas kopā spēcīgi ietekmē kvalitāti kopumā. Tāpēc mēs ļoti rēķināmies ar to, ka nobeigumā tomēr uzvarēs veselais saprāts.
 

Albīna Davidenko, D-fakti.lv

Komentāri:

6. aprīlis 2011 11:39 - mo

zelaju udaci v dalneisim!

Pievienot komentāru {1}