Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Svētdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 22. marts 2011 | 13:29

Daugavpilī dzer tīru artēzisko ūdeni

1992. gadā ANO vides konferencē tika pieņemts lēmums par Starptautiskās ūdens dienas 22. martā apstiprināšanu. Uzņēmuma „Daugavpils ūdens” darbinieki pamatoti dēvē Ūdens dienu par saviem profesionālajiem svētkiem un cenšas šajā dienā pilsētas iedzīvotājus tuvāk iepazīstināt ar uzņēmuma darbību, jau realizēto un tikai plānojamo pilsētas ūdens saimniecības attīstības projektu rezultātiem.

Daugavpils diezgan efektīvi realizē pilsētas ūdens saimniecības attīstības projektus, esot par vienu no visaktīvākajiem un veiksmīgākajiem dalībniekiem šajā sektorā. Pagājušā gadā Daugavpilij bija pasniegta LR Vides ministrijas balva „Ābols-2010”, par visveiksmīgāko projektu realizēšanu apkārtējās vides un vides infrastruktūras sfērā.

Tikai pēdējo 10 gadu laikā pilsētas ūdens saimniecības sfērā realizēti 2 milzīgi projekti vairāk kā 30 milj. latu vērtībā.

75% līdzekļu tika saņemti palīdzības veidā no starptautiskajām struktūrām, tajā skaitā arī no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Ir rekonstruēti un uzbūvēti vairāk nekā 50 svarīgi ūdens saimniecības objekti (tik plaši un darbietilpīgi, kā jaunā ūdens ieņēmējietaise “Ziemeļi”, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, caurtekas zem Daugavas), atjaunotas iekārtas un transports, ieviestas mūsdienīgas vadīšanas tehnoloģijas un sistēmas.

Pateicoties projektu realizēšanai pilsēta iegūst kvalitatīvu dzeramo ūdeni no artēziskiem urbumiem. Daugava netiek piesārņota ar nepietiekami attīrītiem notekūdeņiem – pēc rekonstrukcijas Daugavā ieplūstošo notekūdeņu piesārņojums samazinājās 40 reizes, nomainīti un uzbūvēti 36 kilometri ūdensvadu un kanalizācijas tīklu.

Dzeramā ūdens kvalitāte Daugavpilī pilnībā atbilst 98/83/ES Direktīvas prasībām, bet notekūdeņu attīrīšanas kvalitāte pēc visiem rādītājiem atbilst 91/271/EES Direktīvas prasībām pilsētas notekūdeņu attīrīšanas sfērā.

Šodien Daugavpilij ir iespēja tuvoties Eiropas ūdensapgādes un kanalizācijas standartu līmenim pakalpojumu sniegšanā visu pilsētas mikrorajonu iedzīvotājiem. Laika posmā līdz 2013. gadam Latvijas ekoloģiskajiem projektiem no Eiropas Kohēzijas fonda ir pieejami 137, 5 milj. EUR, no tiem 10,3 milj. latus var saņemt Daugavpils.

Ūdenssaimniecības attīstības 3. kārtas mērķis – palielināt iedzīvotāju skaitu, kuri lieto centralizētos ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, nodrošinot 100% iespēju pieslēgties tīkliem aglomerācijas rajonā.

Tam paredzēts uzbūvēt un rekonstruēt aptuveni 100 km tīklu un uzbūvēt papildus kanalizācijas uzsūkšanas stacijas mikrorajonos Grīva, Nīderkūni, Jaunbūve, Jaunie Stropi, Jaunā Forštadte, Ruģeļi. Tiek plānots pievienot centralizētiem tīkliem arī Križu mikrorajonu.

Pēc aprēķiniem, tas sniegs iespēju vairāk kā tūkstotim mājsaimniecību (aptuveni 3,5 tūkst. iedzīvotāju) pievienoties ūdensapgādes sistēmai un aptuveni 2 tūkst. mājsaimniecību (aptuveni 11 tūkst. iedzīvotāju) – kanalizācijas sistēmai.

Bez tam paredzēts rekonstruēt virkni kritiskā stāvoklī esošu pilsētas ūdenssaimniecības objektu.

Sagatavošanās darbi jaunam projektam jau uzsākti: izstrādāts un saskaņots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju tehniski ekonomiskais pamatojums (TEP) projekta 3. kārtas īstenošanai.

Tālākai projekta darbībai nepieciešams, lai TEP apstiprinātu Daugavpils pašvaldība un tālāk iesniegt Ūdensapgādes būvniecības projektu vērtēšanas komisijai.

Ļoti gribas cerēt, ka tālāko pozitīvo izmaiņu process tiks turpināts un tik nepieciešamo pilsētas infrastruktūrai projektu atbalstīs gan pilsētas iedzīvotāji, gan pašvaldība, bet nākamā paaudze lietos pakalpojumus ar Eiropas kvalitāti, bet nevis risinās iepriekšējās paaudzes ūdens problēmas.

Sīkāka informācija par projektiem, kas tiek realizēti uzņēmumā „Daugavpils ūdens”, videofilmā „Ūdenssaimniecības attīstība Daugavpilī. II kārta”.
 

D-fakti.lv

Komentāri:

22. marts 2011 12:45 - Маразм полнейший!

Сегодня у Даугавпилса есть возможность приблизиться к европейскому уровню стандартов водоснабжения и канализации для жителей всех микрорайонов города. К европейским в смысле зарплат сотрудников и цен на услуги Д-пилс уденс? Секретутка получает 450 латов, начальство по тысяче и более, счетчик - 28 латов. Столько же стоит не самый плохой мобильник, пылесос. Не говоря уже о том, что это единственное предприятие, требующее деньги с клиента за прибор учета! Лучше напишите, сколько жителей было вынуждено отказаться от их услуг.

Pievienot komentāru {1}