Intervijas

22 maijs

Vārda dienas:
Emīlija

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šonedēļ zvaigznes iesaka pārliecināties, ka veicamie darbi tiek paveikti pēc labākās sirdsapziņas. Saskarsmē ar kolēģiem atturies apspriest pārāk privātus jautājumus, saglabā pēc iespējas profesionālākas attiecības. Ja plāno uzsākt jaunas lietas, zini, ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Savukārt, pirmdiena un otrdiena ir atbilstoša dažāda rakstura pārrunām, birokrātisku jautājumu kārtošanai. Nedēļa nogalē vairāk laika atlicini mīļotajam cilvēkam.

Trešdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
20 .. 22 C
Diena
24 .. 26 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Pasaulē | 17. februāris 2011 | 08:20

Bahreinas opozīcija vēlas īstu konstitucionālo monarhiju

mail.ru

Bahreinas šiītu opozīcijas līderis šeihs Ali Salmans trešdien aicināja izveidot īstu konstitucionālo monarhiju ar vēlētu, nevis karaļa ieceltu premjerministru valdības priekšgalā.

Islāma nacionālās vienošanās asociācijas vadītājs paziņoja, ka viņa pārstāvētie parlamenta locekļi turpinās boikotēt parlamenta darbu, līdz tiks izpildītas viņu prasības pārvērst Bahreinu "konstitucionālā monarhijā, kur galvenais varas avots būtu tauta".

Kā jau ziņots, Islāma nacionālās vienošanās asociācija, kam 40 likumdevēju lielajā parlamentā ir 18 deputātu mandāti, otrdien paziņoja par parlamenta boikotēšanu saistībā ar spēka pielietošanu pret protestētājiem.

Niknas, pret valdību vērstas demonstrācijas Manāmas centrā notiek jau otro dienu, un protestos dzīvību zaudējuši divi šiītu demonstranti.

"Valdība būtu jāievēl tautai, kurai būtu tiesības saukt to pie atbildības," preses konferencē paziņoja Salmans.

Lai kliedētu bažas, ka Bahreinas šiītu vairākums vēlētos nodibināt līdzīgu islāma režīmu kā kaimiņvalstī Irānā, Salmans paziņoja, ka viņa valstī nav vietas augstākajiem reliģiskajiem līderiem.

"Tauta neprasa reliģiozu valsti. Viņi pieprasa pilsonisku un demokrātisku valsti, līdzīgi kā citur pasaulē," viņš uzsvēra.

Salmans atzinīgi novērtēja karaļa Hamada otrdienas uzrunu, kurā viņš izteica nožēlu par divu demonstrantu nogalināšanu, paziņoja par izmeklēšanas sākšanu un solīja turpināt 2001.gadā sāktās reformas.

Tomēr televīzijā pārraidītajā runā karalis nepieskārās tautas prasībām "pēc politiskām reformām saistībā ar varas maiņu", atzīmēja Salamans.

2001.gada referenduma rezultātā Bahreina no emirāta pārtapa konstitucionālā monarhijā, un 2002.gadā valstī notika parlamenta vēlēšanas - pirmās kopš 1975.gada.

DELFI

Pievienot komentāru