Intervijas

14 decembris

Vārda dienas:
Auseklis, Gaisma

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Šī tev var izrādīties nedaudz sarežģīta nedēļa, kura liks mobilizēties, maksimāli koncentrēt spēkus rezultāta sasniegšanai. Apkārtējie negribot var radīt tev nelielus šķēršļus, taču tu šajā ziņā būsi saprotošs. Lai arī ne bez pārdzīvojumiem, taču tu savu noteikti sasniegsi, tiksi kārotā kalna virsotnē! Nedēļas izskaņā tevi var pārņemt patīkams atslābums un vienlaikus arī gandarījums par šobrīd paveikto.

Piektdiena
Nakts
.. -2 C
Rīts
-2 .. -4 C
Diena
-1 .. -3 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

06.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Vai Jūs plānojat doties balsot?

 

Jaunumi Pasaulē | 17. februāris 2011 | 08:20

Bahreinas opozīcija vēlas īstu konstitucionālo monarhiju

mail.ru

Bahreinas šiītu opozīcijas līderis šeihs Ali Salmans trešdien aicināja izveidot īstu konstitucionālo monarhiju ar vēlētu, nevis karaļa ieceltu premjerministru valdības priekšgalā.

Islāma nacionālās vienošanās asociācijas vadītājs paziņoja, ka viņa pārstāvētie parlamenta locekļi turpinās boikotēt parlamenta darbu, līdz tiks izpildītas viņu prasības pārvērst Bahreinu "konstitucionālā monarhijā, kur galvenais varas avots būtu tauta".

Kā jau ziņots, Islāma nacionālās vienošanās asociācija, kam 40 likumdevēju lielajā parlamentā ir 18 deputātu mandāti, otrdien paziņoja par parlamenta boikotēšanu saistībā ar spēka pielietošanu pret protestētājiem.

Niknas, pret valdību vērstas demonstrācijas Manāmas centrā notiek jau otro dienu, un protestos dzīvību zaudējuši divi šiītu demonstranti.

"Valdība būtu jāievēl tautai, kurai būtu tiesības saukt to pie atbildības," preses konferencē paziņoja Salmans.

Lai kliedētu bažas, ka Bahreinas šiītu vairākums vēlētos nodibināt līdzīgu islāma režīmu kā kaimiņvalstī Irānā, Salmans paziņoja, ka viņa valstī nav vietas augstākajiem reliģiskajiem līderiem.

"Tauta neprasa reliģiozu valsti. Viņi pieprasa pilsonisku un demokrātisku valsti, līdzīgi kā citur pasaulē," viņš uzsvēra.

Salmans atzinīgi novērtēja karaļa Hamada otrdienas uzrunu, kurā viņš izteica nožēlu par divu demonstrantu nogalināšanu, paziņoja par izmeklēšanas sākšanu un solīja turpināt 2001.gadā sāktās reformas.

Tomēr televīzijā pārraidītajā runā karalis nepieskārās tautas prasībām "pēc politiskām reformām saistībā ar varas maiņu", atzīmēja Salamans.

2001.gada referenduma rezultātā Bahreina no emirāta pārtapa konstitucionālā monarhijā, un 2002.gadā valstī notika parlamenta vēlēšanas - pirmās kopš 1975.gada.

DELFI

Pievienot komentāru