Intervijas

20 oktobris

Vārda dienas:
Leonīda, Leonīds

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Pirmdiena
Diena
7 .. 9 C
Vakars
5 .. 7 C
Vējš
7 .. 9 m/s
Otrdiena
Nakts
3 .. 5 C
Rīts
3 .. 5 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 11. janvāris 2011 | 15:26

Daugavpili ieskandinās „Sudraba zvani”

daugavpils.lv

Daugavpils pēc tradīcijas, janvārī pulcē IX Starptautiskās garīgās mūzikas festivāla "Sudraba zvani" dalībniekus, par to kārtējā preses konferencē Daugavpils pilsētas domē ziņoja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kļeščinska un festivāla mākslinieciskais vadītājs Jevgenijs Ustinskovs.

E. Kļeščinska paziņoja, ka janvārī Daugavpils kļūst par Eiropas garīguma centru, un tas notiek devīto reizi. Festivāls „Sudraba zvani” notiek vienu reizi divos gados. Šogad festivālā-konkursā, kas notiks no 13. līdz 16. janvārim, piedalīsies 35 kori un 15 vokālie ansambļi no 6 valstīm. Starp dalībniekiem ir kolektīvi no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas. Domājams, ka kopējais festivāla dalībnieku skaits būs 2000 cilvēku. Pieteikšanos dalībai bija ievērojami vairāk, tāpēc, veicot pretendentu atlasi, pasākuma organizatoriem nācās ievērot pārstāvniecības principu.

Konkurss notiks uz divām skatuvēm.

Kā ziņoja J. Ustinskovs, visi tiek aicināti apmeklēt visus festivāla pasākumus, tajā skaitā arī konkursus, jo tas būs ļoti interesanti un pie tam – bez maksas. Jau 13. janvārī notiks ieskaņas koncerts, bet 14. janvārī – svinīga festivāla atklāšana.

Festivāla norises laikā, pilsētas zālēs un dievnamos varēs noklausīties garīgās mūzikas koncertus, norisināsies arī koru un vokālo ansambļu konkursi, festivāla dalībnieku gājiens pa četru konfesiju dievnamiem Baznīcu kalnā un citi pasākumi. Darbosies kompetenta starptautiska žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs būs profesors Romans Vanags.

Festivāls, kā teica E. Kļeščinska, guvis lielu popularitāti un mīlestību dalībnieku vidū, un ļoti daudzi tiecas atbraukt vēl un vēl. Balvu fonds sastāv no vārāk nekā 2000 latiem, pievilcīga ir arī galvenā balva – 1500 lati.
 

Irina Jegorova, D-fakti.lv

Pievienot komentāru