Intervijas

4 jūlijs

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena

Vārda dienas:
Sandis, Sandijs, Ulvis, Uldis

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Personības | 15. decembris 2010 | 08:21

Ināra Ostrovska: "Mani jau aicināja atgriezties Daugavpilī, tikai nebija kur"

D-fakti.lv

Izglītības un zinātnes ministrija rezumēja konkursa rezultātus un, sākot ar 20.decembrī, Daugavpils Celtnieku profesionālās vidusskolas direktores amatā sāks strādāt bijušā Daugavpils mākslas vidusskolas „Saules skola” direktore un bijušā 8.Saeimas deputāte Ināra Ostrovska, kura pēc 8 gadu prombūtnes atgriežas Daugavpilī. Par atgriešanos, iecerēm, politiku un sieviešu vājībām – intervijā ziņu portālam D-fakti.lv.

 "Mani jau aicināja atgriezties Daugavpilī, tikai nebija kur" - Kāda sajūta atgriežoties savā pilsētā?

- Atnācu uz Daugavpili 1992. gadā un līdz 2003. gadam šeit strādāju, vēlāk tiku ievēlēta Saeimā, tad pildīju valsts darbu. Rīgā nodzīvoju 8 gadus. Šajā laika posmā veicu valsts darbu, bet mana dzīves vieta nav mainījusies: dzīvoju Raiņa ielā, aiz Ilūkstes ir lauki, turp es braucu, katru nedēļu esmu Daugavpilī. Būtībā neesmu aizbraukusi no savas dzimtās mājas. 

Toties var teikt, ka jau esmu cits cilvēks, jo man ir liels priekšstats un prasme, ir lietas, kuras es pārzinu valsts pārvaldē, likumdošanā un citās jomās – pieredzes bagātāka, zinošāka un ceru, ka tas palīdzēs man darbam domē un skolā.

- Kā nolēmāt kļūt par direktori Daugavpils Celtnieku profesionālajā vidusskolā?

- Konkursu izsludināja 7.oktobrī, es pieteicos. Man bija uzaicinājums atgriezties Daugavpilī jau agrāk, bet tad man vēl nebija tādas vēlmes. Saeimas vēlēšanu laikā tikos ar ļoti daudziem cilvēkiem un atkal ļoti daudzu cilvēku aicinājums atgriezties mājās aizskāra mani, bija arī vēlme palīdzēt, tas arī nostrādāja zemapziņā, tikai nebija kur atgriezties. Kad tika izsludināts konkurss radās tāda iespēja. Es iesniedzu dokumentus abu Daugavpils skolu direktoru amata konkursam. Iepazinos ar Latgales profesionālo skolu attīstības plānu, iesniedzu arī savu redzējumu.

Stiprā puse ir mans CV. Pedagoģiskajā darba nostrādāju 35 gadus, 20 gadus vadības darbā: 12 gadus biju direktore, 4 gadus nostrādāju Latvijas Republikas Saeimā un 4 gadus vadīju Izglītības komiteju Baltijas asamblejā (Baltijas delegāciju), biju vietniece apakškomisijā. Man ir liela pieredze valsts darbā. 3 gadus biju Izglītības ministres padomniece politikas jautājumos un arī profesionālās izglītības jautājumos, līdz ar to ļoti labi pārzinu Latvijas profesionālās izglītības iestādes. Vienmēr aktīvi aizstāvēju profesionālo izglītību, jo tai ir nākotne. Sakarā ar to, ka notika ministriju reorganizācija, 2009.gadā izteicu vēlmi un aizgāju strādāt uz Rīgas Valsts tehnikumu, gribējās veikt praktisko darbu. Darbs deva jaunu dvesmu. Strādāt ar jauniešiem – liels gandarījums. Nostrādāju Rīgas Valsts tehnikumā pusotru gadu par direktora vietnieci mācību un izglītības jomā. Tā bija milzīga pieredze.

- Kādi plāni jaunajā amatā? Kādas izmaiņas gatavojaties ieviest?

- Par izmaiņām runāt vēl agri. Tas notiks darba procesā, kad stāšos pildīt direktora amata pienākumus, kad iepazīšos ar kolektīvu. Galvenais – jāceļ strādnieka profesijas prestižs ne tikai vārdos, bet arī darbos. Uzskatu, ka Daugavpils Celtnieku profesionālās izglītības iestāde ir cienīga kļūt par vadošo skolu šajā jomā ne tikai Latgales reģionā, bet arī Latvijā. Jāizmanto visas iespējas, lai cilvēki varētu apgūt arī īsāku izglītības programmu, jāsakārto mācību telpas, aprīkojumu, tehniku, sadzīves apstākļus, izmantojot Eiropas struktūrfondus. Padarīt skolu pievilcīgu. Uzskatu, ka būvniecība ir viena no vadošām nozarēm, kas attīsta valsti. Un šādi speciālisti mums vajadzīgi. Lai to visu sasniegtu, jāstrādā kopā ar kolektīvu – tas ir liels kopīgs darbs. Jāiededz šī uguntiņa cilvēkos un uz priekšu. Tāds ir mans mērķis – iegūt šo prioritāti. Nebija sadarbības ar sociālajiem partneriem – ar celtnieku asociācijām, ar lielām celtniecības firmām, tāpēc tika zaudēta prioritāte. Cīnīšos, lai to atgūtu. Redzu, ka skolā ir arī ļoti daudz kas labs padarīts, piemēram, sadarbība ar pierobežas zonām, ar citām institūcijām. Tas ir apsveicami, es to noteikti atbalstīšu un paplašināšu. Šis gads ir ļoti atbildīgs, jo ir jāapgūst Eiropas struktūrfondus.

- Jūs tikāties ar kolektīvu?

- Par konkursa rezultātiem uzzināju tikai 3.decembrī. Tāpēc ar kolektīvu vēl netikos. Šobrīd vēl strādāju Rīgas Valsts tehnikumā un man ir jāpabeidz semestris, ar 20.decembri stāšos direktora amatā Daugavpilī. Tad arī tiksimies ar kolektīvu.

- Tagad par politiku. Bijāt vairākās partijās: „Latvijas Ceļā”, Saeimā ievēlēta kā „Jaunā laika” pārstāve un tagad 6 gadi Zaļo un zemnieku savienībā. Kāpēc?

- Kad veidojam valsti, tauta vēlējās valsti sev, bet iznāca, ka mēs pārņēmām liberālo politiku, neizprotot to. Stipra partija bija „Latvijas Ceļš” un es tur aktīvi darbojos, vēloties strādāt Daugavpils labā. Bet ... viss palika pa vecam, tika ignorēta sapulce, neiesaistīja jaunus cilvēkus. Tad 2002.gadā parādījās jauni cilvēki, izskanēja jauni aicinājumi, piemēram, cīņa ar korupciju. Parādījās „Jaunais laiks”, kurš nāca ar misiju glābt valsti. Mani aicināja strādāt un būdama aktīvs cilvēks piekritu – kāpēc gan nepalīdzēt savai Latgalei. Es uzņēmu to ļoti nopietni un pat varbūt ideāli. Kad pagāja 2 gadi, sapratu, ka „Jaunais laiks” ir ļoti liberāla partija, balstīta uz ārzemju rekomendācijām, kura būtībā neko nemainīs - „Jaunais laiks” paņēma „Tautas partijas” kursu. Man bija ļoti nopietna saruna ar Repši, jo nedrīkstēja balsot par Latgales lietām, interesēm, un kad es gāju projām, Viens no deputātiem teica „Piedod, bet Latgale nav mūsu interešu lokā”. Un tad es pateicu – „Ko tad es te daru?” Partiju vispār neinteresēja reģioni. Esmu Latgales patriote. Nenožēloju, ka esmu aizgājusi. Strādājot Saeimā kā neatkarīgs deputāts, ļoti daudz ko ieguvu. Izveidojās sadarbība ar ZZS. Mans darbs tika novērtēts. Piedāvāja darbu Izglītības un zinātnes ministrijā un es 3 gadus nostrādāju par padomnieci. Un pēdējo gadu pati izvēlējos strādāt skolā – Rīgas Valsts tehnikumā. ZZS nav liberāla, bet centriskā jeb konservatīva partija, kura uztur pamatvērtības un tas ir tas, pie kā es esmu vienmēr turējusies. Uzskatu, ka parlamentā ir arī ļoti vāji deputāti, kuri vienkārši sēž un darbojas savās interesēs. Un pašreiz ir tikai 3 deputāti, kas strādā pozīcijā un pārstāv Latgali no 16 ievēlētiem deputātiem.

- Par politiķiem ir jāmācās?

- Kad es kļuvu par neatkarīgu deputāti, sāku mācīties – lasīt pasaules slavenu politiķu darbus. Man ir liela politiskā bibliotēka. Sāku ar Tečeri. Man tuvi ļoti daudzi viņas mērķi. Sāku studēt, kāpēc viņa dara tā, ko studē, no kā mācās? Lasīju filozofus, t.sk. F. Fukujamo. Tā apguvu jaunas zināšanas. Bieži vien politiķi neprot diskutēt, neizprot, kas ir liberālisms, bet tā ir politikas daļa, kas grauj valsti. Kad tu sāc studēt, tu saproti un redzi, ko tad mēs slavinām un par ko balsojam. Valsts radīta tāpēc, lai aizstāvētu vājākus. Bet liberālismā viss ir padots tirgus attiecībām. Tirgus visu noregulēs, par tautu neviens nedomā. Tāpēc jau no liberālisma pasaulē sāk atteikties. Sākumā es to diemžēl nezināju.

- Jūs tagad esat Daugavpils pilsētas deputāte. Jūs to gribējāt?

- Tas bija pārsteigums. Es strādāju Rīgā un to pavisam negaidīju. Pirmais par to man paziņoja žurnālists. Es startēju saraksta vidū un nepretendēju uz deputāta statusu.

- Mūsu portāla lasītājs interesējās, ko jūs darījāt laika periodā no1975. līdz 1994. g.

- No 1975.g. es strādāju Līvānu 1.vidusskolā par skolotāju. No 1980.g. līdz 1992.g. pasniedzot stundas skolā, strādāju arī Līvānu stikla fabrikā par menedžeri. Strādāju galvenā mākslinieka nodaļā, nodarbojos ar jauno produkciju, vadīju Līvanu stikla muzeju, gatavoju visu reklāmu. Tad pazīstamie Daugavpils mākslinieki palūdza startēt konkursā par Saules skolas direktori. Es no sākuma nepiekritu. Tad notika augusta pučs. Dzirdot Madelāna kungu, kurš aicināja latgaliešus un latviešus atgriezties Daugavpilī lielos amatos, nolēmu pamēģināt. Tad uz Daugavpili atnāca vairāki cilvēki – bija kultūras desants, un arī es piekritu aicinājumam. No nulles sāku veidot Saules skolu un izveidoju ļoti labu skolu. Savai skolai atnesu 600 000 latu – tagad notiek skolas reorganizācija (skola ir iekļauta Eiropas programma), 50 000 – modernai datoru klasei, remontam, bibliotēkai. Es vienmēr mīlēju un loloju savu skolu un arī Daugavpils universitāti, jo piedalījos mākslas fakultātes veidošanā kopā ar Jansona kungu un strādāju tur 10 gadus.

- Jūs daži uzskata par nacionālistiski noskaņotu…

- Es nekad to neesmu dzirdējusi. Manā Saules skolā strādā ļoti daudzi krievu tautības cilvēki, nekad viņus neapvainoju. Nekad arī strādājot Saeimā neesmu nevienu aizvainojusi vai nostājusies pret krievu valodu, tieši otrādi es ļoti daudz lietoju krievu valodu arī tagad strādājot Rīgā. Es vienmēr esmu teikusi arī komisijās, ka krievu valoda ir viena no lielākajām valodām pasaulē, kura ir jāciena. To varēja pateikt tikai mans konkurents vai pretinieks. Es perfekti pārzinu krievu valodu un lietoju to. Es esmu izaugusi Latgalē, un mana tuvākā draudzene, kas dzīvo pāri ielai, ir krieviete. Tas ir asinīs ielikts - es uz pusi esmu poliete.

Vienīgais komentārs ir bijis Saeimā, kas bija izrauts no konteksta. Tā bija atbilde Plineram (PCTL), kad viņš pazemoja Daugavpili, apgalvojot, ka Daugavpilī tiek nonicināti krievi, un es tad viņam atbildēju, ka krievu cilvēks Daugavpilī nekad nav nonicināts. Es esmu latviete, un mēs esam 15%. Tad es esmu šī minoritāte, nevis krievu cilvēki...

Un es zinu, ka dažiem politiķiem gribas par to teikt. Tā ir totāla netaisnība. Visi krievi, kas ir man apkārt, zina, ka es nekad neesmu pārkāpusi kaut kādas normas. Tieši otrādi es visiem latviešiem, arī šodien, strādājot Rīgas valsts tehnikumā, esmu vienmēr teikusi, ka krievu valoda ir jāzina. Mani tas pat neuztrauc, jo tie, kas mani zina, tam netic.

Vēl Konfūcijs teica, ka tu nekad visiem nevari būt labs. Ja tu būsi visiem labs, tu noteikti būsi slikts. Labiem cilvēkiem tu būsi labs, sliktiem tu būsi slikts. Un es pieturos pie šīs lietas. Ja es visiem būšu laba vai slikta, kaut kas nebūs normāli.

- Dzīvē taču ir arī kaut kas mīļš, sievišķīgs. Pastāstiet, lūdzu, kas Jūs priecē.

- Man daudz, kas patīk. Patīk pabūt ar saviem draugiem. Darbā es mīlu vienkāršus cilvēkus, man ir gandarījums ar viņiem sarunāties. Ja ņemam privāto dzīvi, tad man ir ģimene, vīrs, ar kuru kopā jau 35 gadus. Mēs esam viens otram liels atbalsts un ļoti uzticīgi cilvēki gan priekos, gan bēdās. Mums ir meita un audžu meita, kuru mēs paņēmām 12 gadu vecumā. Abas jau lielas. Mums ir lauku māja, jo man ļoti patīk dārzs, kas dod milzīgu prieku un gandarījumu. Tur dzīvo 5 kaķi. Mēs ļoti mīlam dzīvniekus, barojam ziemā putnus.

Esmu sieviete. Cenšos sev kaut ko samodelēt no audumiem. Patīk gatavot un vislielākais gandarījums, kad viesi pasaka „vai cik garšīgi!”. Mana mamma bija pavāre, mana vecmamma bija pavāre – viņa strādāja par pavāri Pēterburgā ļoti bagātā ģimenē. Un arī vieta, kur atrodas mūsu māja saucās „Pavāri”. Un vēl mana krustmāte ir pavāre, brāļa meita arī ir pavāre, arī meita labi gatavo. Tātad tas ir jau asinīs.
 

Irina Jegorova, D-fakti.lv

Komentāri:

16. aprīlis 2011 23:33 - students

Ostrovsku vaino plaģiāta izdošanā Autortiesību pārkāpšanā un mācību grāmatas plaģiāta izdošanā http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/348306-deputatu_kandidati_ostrovsku_vaino_plagiata_izdosana/video

4. janvāris 2011 23:02 - сволочь

вот думаю что она наделает моей школе родной 38-ой профессональном среднем школе

21. decembris 2010 20:50 - ученик

деловая тетя достанет всех это точно Новая метла злая

21. decembris 2010 18:49 - вот тебе и героиня!

У неё тоже есть родня и знакомые,которые её протянули ,вот и места рабочие нужны-сейчас начнётся в 38 пляска !!!!!!не завидую!!!!!

21. decembris 2010 09:13 - свои

Ирина пишет супер-но вряд ли Островская такая добрая и пушистая! Не верю-по С таниславскому......

20. decembris 2010 21:03 - МАМА

И вот уже пошли уволнения-сокращения Добрая подумай может людям тоже кушать надо Не у всех запасы после Сейма

17. decembris 2010 18:29 - ???

У меня большой опыт государственной работы-----ТОГДА ПОЧЕМУ ВАС НЕ НАПРАВИЛИ В МИНИСТЕРСТВО С ТАКИМ ОПЫТОМ?

17. decembris 2010 18:22 - Полина

Kurš daudz strādā, daudz kļūdās. Kurš mazāk strādā, tas mazāk kļūdās. Kurš nestrādā, tas nekļūdās. Kurš nekļūdās, to paaugstina...

17. decembris 2010 10:15 - map

Jauka un ļoti pozitīva intervija. Jācer, ka Ostrovskas k-dzei izdosies! Visvairāk patika viņas atbildes uz jautājumu par politisko partiju maiņu - godīgi un arī saprotami. Tiešām kauns par "Jauno laiku" un arī šīs partijas pārstāvi Ķikustes k-dzi, kas bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem tagad pilsētas domē ieņem atbildīgu amatu. Nu, cik ilgi āži saimniekos kāpostu dārziņos????

17. decembris 2010 09:22 - Надежда

Успехов Вам в работе!!!

17. decembris 2010 09:19 - Надежда

И.Егоровой. Ира, молодец, хорошее интервью получилось!

16. decembris 2010 13:31 - neziniitis

Kaadi ir tie krievu cilveeki.Vai tie kas viniem kalpo,kaa saka -ej chelovek. Es zinu dazaadas tautiibas -latvieshi,igauni,angli... ,bet varbuut tie ir dzimtscilveeki

16. decembris 2010 11:30 - зина

ГЕРОИНЯ!

16. decembris 2010 11:26 - строитель

Дай Бог, чтобы не уничтожила все, что сделано Бейнаром. При нем училище стало лучшим. И сейчас там все -на уровне. А Островскую помнят как интриганку в Саулес скола, которая сделала работающим там много гадостей. Это она сейчас запела про русский язык. Пусть вспомнит свои гнусные выпады десять лет назад. Приспособленка, думающая только о себе. Бейнара специально для нее "уходили". Не без ее стараний.

16. decembris 2010 10:44 - Полина

Что же вы не продлили свою династию поваров?

Pievienot komentāru {16}