Intervijas
Mūzika kā darbs un izklaide
Normunds Rutulis
25 janvāris
Vārda dienas:
Zigurds, sigurds, Sigvards
Horoskopi
Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs
VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

- Diena
- .. 2 C
- Vakars
- .. 2 C
- Vējš
- 3 .. 5 m/s

- Nakts
- 1 .. 3 C
- Rīts
- 1 .. 3 C
- Vējš
- 3 .. 5 m/s
Avots: gismeteo.ru
Aptauja
Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?
Populārākie raksti
Toties mums galviņu noglaudīs
Ar mūsu valdošajiem politiķiem tautai garlaicīgi nebūs. Katru dienu kaut kāda anekdote (biežāk gan t ... {271}
2. Noslēdzies III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss
3. Pilsētas ziņas » Atcelts aizliegums atrasties uz ledus
4. Naktspatversmes klientiem nepieciešami siltie vīriešu apavi
5. Nedēļas otrajā pusē sāksies atkusnis
6. NVA Daugavpils filiāles vakances
7. Nedēļas otrajā pusē sāksies atkusnis
8. Kravas auto un vilcienā atklāj vairāk nekā 338 000 kontrabandas cigarešu
9. Pirmo reizi četru gadu laikā sals Latvijā pastiprinājies līdz -30 grādiem
Transporta kustības saraksts Daugavpilī
Jaunumi
Vēsture
| 22. novembris 2010 | 12:05
Viduspoguļankā varēja dzīvot tikai turīgi ļaudis
19.gadsimta vidū uz ziemeļiem no Rīgas-Orlas dzelzceļa, Zirgu ezera apkārtnē, atradās neliela apdzīvota vieta, kura ieguva nosaukumu „Viduspoguļanka”.
1883.gadā grāfs Pēteris Plāters-Zībergs Rietumu Dvinas (Daugavas) krastā nodibina „Kumisa- ūdens ārtsniecības iestādi”, kura kļuva par „Poguļankas” kūrorta attīstības sākumu. Dzīvot un ārstēties te varēja tikai ļoti turīgi cilvēki.
Viduspoguļanka atradās netālu no „Poguļankas”. Kopš 19.gadsimta beigām tur sāka apmesties uz dzīvi ne īpaši turīgi vasarnieki, arī ebreji, kuriem līdz 1912.gadam dzīvot šeit bija aizliegts. Netālu no Viduspoguļankas bija vietas, kas paredzētas peldēšanai: Trikarta, Zirgu un Plotičku ezeri, ārstēties varēja iet uz Poguļanku. Nebija transporta, taču...
Apdzīvotā vieta pletās plašumā, vairāk uz Vecās Forštates pusi. Beidzās Pirmais pasaules karš, kā arī Pilsoņu kari. Poguļankas kūrorta dzīve uz neilgu laiku pieklusa.
20.gadsimta 20.gados uz rietumiem no apdzīvotās vietas izvietojās armijas vasaras pilsētiņa „Nometne”. Dzelzceļa līnijas Dvinska-Rīga 8.kilometrā tika atklāta stacija „Nometne” (blakus armijas telšu pilsētiņai).
30.gadu beigās šajā vietā uzbūvēja stacijas koka ēku. Tā ieguva nosaukumu „Mežciems”. Darbojās vēl 20.gadsimta otrajā pusē. Stacijas ēka saglabājusies līdz mūsdienām.
30.gados Viduspoguļankā no jauna sāka apmesties vasarnieki. Tagad no pilsētas uz apdzīvoto vietu varēja nokļūt ar vilcienu.
Sākās Otrais pasaules karš. 1941.gada novembrī „Nometnes” apkārtnē vācieši nogalināja tūkstošiem ebreju. Vēlāk te tika atklāts piemineklis holokaustā bojā gājušajiem.
Viduspoguļankā pēc kara sāka būvēt individuālās mājas: tika apbūvēts rajons starp „Nometni” un Plotičku ezeru, uz ziemeļiem līdz Šūņu ezeram un Vecajai Forštatei.
Šobrīd Viduspoguļanka izplešas arvien vairāk.
Gesels Maimins, D-fakti.lv
Pievienot komentāru