Intervijas

19 augusts

Vārda dienas:
Imanta, Melānija

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Pirmdiena
Nakts
15 .. 17 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 24. oktobris 2010 | 08:37

Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis atbild uz portāla D-fakti.lv lasītāju jautājumiem

daugavpils.lv

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, projekta „WebKabinet” ietvaros, atkal atbild uz ziņu aģentūras D-fakti.lv lasītāju jautājumiem. Projekta „WebCabinet” mērķis – radīt lasītājiem iespēju uzdot savu jautājumu tieši pilsētas mēram.

Жительница дома №42 по ул.Виенибас: Labdien, cienījamais mēr! Gribu noskaidrot, kad atremontēs ceļu Vienības 42 pagalmā ??? Tur nav iespējams staigāt, īpaši ziemā! Palīdziet atrisināt šo problēmu! Paldies!

J.Lāčplēsis: Daudzu pagalmu teritorijas varētu būt labākā kārtībā. Katru gadu DzKSU un domes Komunālā nodaļa veic noteiktu remontdarbu apjomu, kas atkarīgs no piešķirtā finansējuma. Piemēram, DzKSU ieplānojis līdz 2010.gada sezonas darbu beigām, ja laika apstākļi to ļaus, sakārtot 60 pagalmus dažādos pilsētas mikrorajonos. Tikai īpašos gadījumos pagalmus ieliek ārkārtas darbu plānā. Jūsu mājas iedzīvotājiem jāiesniedz pagalma remonta pieteikums DzKSU, lai to varētu ierakstīt nākamā sezonas plānā.

Зритель: Godātais, mēra kungs! Kāpēc mūsu pilsētā netiek rīkoti nopietni Krievijas teātra un kino festivāli, bet Rīga ar tiem ir piesātināta? Protams, mēs neesam galvaspilsēta, taču otrā lielākā pilsēta Latvijā gan, viskrieviskākā Eiropas pilsēta arī. Mums ir gan populārās mūzikas pasākumi, gan arī folkloras svētki. Tas ir labi, bet acīmredzami nepietiekoši. Pilsētā eksistē Krievu kultūras centrs, kurā pašvaldība iegulda līdzekļus? Ir arī KF Ģenerālkonsulāts, kurš varētu palīdzēt šajā lietā. Mēra kungs, kļūstiet par kultūras procesu katalizatoru!:))))

J.Lāčplēsis: Esmu ar jums vienisprātis, ka Daugavpilī notiek populārās mūzikas un folkloras pasākumi. Protams, caur Kultūras pārvaldi pašvaldība finansē un uztur vietējos mākslinieciskos kolektīvus, to vidū arī folkloras grupas. Priecē tas, ka Daugavpilī sāka uzstāties Latvijas grupas un teātri. Afišās redzam, ka uz pilsētu viesizrādēs bieži atbrauc Krievijas dziedātāji, humoristi, deju kolektīvi. Daugavpilieši skatās Krievijas teātra izrādes, opereti, cirka priekšnesumus. Iespējams, nav pietiekoši daudz reklāmas? Jebkurā gadījumā, pilnveidoties joprojām var, aģentūras vedīs mums dažādus aktierus – tikai skatītājiem jābūt ieinteresētiem, jo koncertu, izrāžu rīkošana – tas ir bizness, kurš nav pašvaldības darbības sfēras interesēs.

Marija: Mēra kungs! Gribas uzzināt, vai kādrezi M. Dārza iela tiks noasfaltēta, laukā kā nekā 21. gadsimts. Lietusgāžu laikā jāpadomā, kā tikt līdz tramvaja vai autobusa pieturai, iela visa aizplūst, arī labos laika apstākļos tā ir šausmīgi nelīdzena, periodiski to līdzina, taču tas līdz uz neilgu laiku...

J.Lāčplēsis: Pēdējā laikā Jaunbūves mikrorajonā sakārtotas daudzas ielas, pirmkārt tās, pa kurām virzās liela transporta straume. Piemēram, šobrīd mūsu prioritātē būs Kauņas iela, tā ir pamata artērija transporta mezgla būvniecības laikā. Remontdarbi M.Dārza ielā pagaidām nav iecerēti. Tomēr nākamajā sezonā pacentīsimies atremontēt ceļa posmus ap Jaunbūves sv.Marijas baznīcu.

Олег: Lāčplēša kungs, sakiet, lūdzu, vai šogad tiek plānots laikus izveidot hokeja laukumus? Kas par to atbildēs?

J.Lāčplēsis: Obligāti, slidotavas būs nevis marta mēnesī, bet ar pirmajiem saliem. Paredzam izveidot piecas slidotavas dažādos pilsētas mikrorajonos. Slidotavu ierīkošanu saskaņojam ar domes Jaunatnes lietu nodaļu, bet ar tehnisko nodrošinājumu nodarbosies domes Komunālā nodaļa un pašvaldības uzņēmums „Labiekārtošana”.

Антон: Kādā stadijā šobrīd ir transporta pārejas (Valkas-Dunduru) pār dzelzceļa sliedēm jautājums?

J.Lāčplēsis: Celtniecības darbi neiet pēc grafika, tas saistīts ar papildus dzelzceļa tehniskajiem noteikumiem. Bija nepieciešams sliežu papildus apgaismojums, vadības pults Jelgavas ielā, augstsprieguma kabeļa pārnešana – tam visam vajadzīga jauna dokumentācija un laiks. 25.oktobrī objektā darbus sāks „Belam Rīga”, ceru, ka darbi pakāpeniski tiks pieskaņoti ar grafikam. Transporta pārbrauktuves Valkas iela-Dunduru iela celtniecības darbus finansē ES, tos jāpabeidz nākamajā gadā.

Galina: Kādus svētku pasākumus Daugavpils dome iecerējusi 18.Novembrī?

J.Lāčplēsis: Kultūras pārvalde izstrādāja pilsētas svētku noformējumu. Neatkarības proklamēšanas diena tradicionāli sāksies ar svētku dievkalpojumu sv.Pētera baznīcā. Kinoteātrī „Renesanse” varēs noskatīties J.Streiča filmu „Rūdolfa mantojums”, Latviešu kultūras centrā uzstāsies akordeonistu orķestris, bet Daugavpils teātrī būs „Turaidas rozes” koncerts. No pulksten 19.00 Vienības laukumā pirmo reizi tiks parādīta mūsu pilsētas video prezentācija – uz atjaunotā Vienības Nama sienas, uzstāsies pūtēju orķestris „Daugava”, bet pulksten 20.00 – svētku uguņošana.

Избиратель: Cienītais, Lāčplēša kungs! Gadu atpakaļ Jūs kļuvāt par pilsētas domes vadītāju. Kā Jūs kopumā vērtējat savu gada darbību pilsētas, daugavpiliešu labā?

J.Lāčplēsis: Manu darbu novērtēt var tikai Daugavpils iedzīvotāji. Uzņēmos pašvaldības vadību krīzes periodā, biju gatavs strādāt daudz sarežģītākos apstākļos, pirmkārt, mūsu uzņēmumu finansiālā un ekonomiskā stāvokļa dēļ. Tomēr uzskatu, ka esam veiksmīgi tikuši galā ar iepriekšējo apkures sezonu. Spējām realizēt ieplānotās sociālās programmas.

Visi gaidām sociāli ekonomiskās situācijas uzlabošanos, tomēr tas notiek daudz lēnāk, nekā gaidījām. Ir daudz uzsāktu Eiropas projektu, kurus realizē pašvaldība, tomēr tie nav ietekmējuši bezdarba līmeņa samazināšanos pilsētā. Darba vietas radītas, taču varētu būt lielāka sociālā atdeve. Diemžēl to ietekmēja firmu celtniecības darbu izmaksas veidojošie mehānismi. Uzskatu, ka noteicošais, kāpēc celtniecības objektos darbi tik labi neveicas, ir zemās strādnieku algas. Grūti sameklēt strādniekus par tādu darba algu. Esam apsprieduši šo jautājumu ar būvniekiem, vietējie plašsaziņas līdzekļi par to informēja.

Kas attiecas uz politisko aspektu, tad dome strādāja normāli, neskatoties uz deputātu korpusa pārbaudījumiem un satricinājumiem, kas saistīti ar vicemēra Grigorija Ņemcova traģisko bojāeju. Domes darbs netika apdraudēts, gribu pateikties saviem kolēģiem par izturību un pašatdevi darbā.

Василий: Cienījamo, mēr! Pamestā bijušās Šūšanas fabrikas ēka Stacijas ielā nepušķo pilsētainavu. Uz nama varam ieraudzīt sludinājumu par nama pārdošanu, norādīts telefona numurs. Vai pašvaldība plāno izlemt ēkas likteni?

J.Lāčplēsis: Piekrītu, šis nams nepadara skaistāku mūsu pilsētainavu. Šī ēka pieder privātpersonām, kas dzīvo ārpus Latvijas robežām. Jau vairākus gadus pašvaldība veic saraksti ar viņiem par to, ka savu īpašumu jāuztur atbilstošā kārtībā. Pārrunas nav pavirzījušās. Likums vienāds visiem, domei nav tiesību nojaukt tik nolaistu un bīstamu objektu, kas pieder privātīpašniekiem, bet tā pirkšana neietilpst domes plānos.

Kokina: Vasarā Imantas ielā sākās remonts. Drīz ziema. Vai celtnieki pagūst pabeigt remontdarbus, iela ir noslogota, nepārtraukta kustības straume. Vai iestājoties aukstumam darbus turpinās?

J.Lāčplēsis: Imanta ielas kapitālremonts – liela Eiropas projekta sastāvdaļa. Šajā sezonā celtnieki nomainīja kabeli. Pēc plāna, līdz ziemas sākumam sāksies ielas vienas puses remonts, kura laikā būs ierobežota kustība no Viestura līdz Cietokšņa un Vienības ielai. Strādnieki noņems veco asfaltu, nomainīs šķembu daļu, aizvāks vecos kokus. Jau nākamajā gadā viena no Daugavpils kustības blīvākajām ielām – Imantas iela, priecēs daugavpiliešus un viesus ar jaunu ceļa segumu, apmalēm, trotuāru un teritorijas apzaļumošanu.
 

Žanna Romanovska, D-fakti.lv

Komentāri:

2. novembris 2010 15:04 - Daiga

Gribētos zināt kāpēc mājas iedzīvotājiem Cialkovska ielā ir jamaksā par auksto ūdeni kā pa silto, jo reāli ,lai sāktu tecēt kaut vai nedaudz silts ūdens ir jāizlaiž pusvannas. mēnesī tas sanāk vismaz par 2 kubi pārmaksa!!!!!Vai tiešām vairāku gadu garumā nekas netiks veikts.Pa 4 gadiem, kad mēs ievācāmies šai mājā, nebija karstā ūdens, bez ūdens izlaišanas. Es saprotu, ka mūsu dzīks "Draudzība" darbinieki pat nereaģē uz sudzībām.!!!!!!

25. oktobris 2010 14:05 - аватар

вернутся можно хоть сейчас, а вот что ты тут будешь делать - это уже другой вопрос

24. oktobris 2010 21:25 - в прошлом Миша, сейчас Mike

скажите г-н мэр , а когда уже можно будет вернутся в родной и любимый Д-пилс из дождливого Лондона ?

Pievienot komentāru {3}