Intervijas

20 jūnijs

Vārda dienas:
Maira, Rasa, Rasma

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Nāksies būt pacietīgākam, savaldīgākam nekā ierasts. Nav izslēgts, saskarsies ar finansiāla rakstura problēmām. Taču pateicoties savam apķērīgumam un plašajam kontaktpersonu lokam, agri vai vēlu spēsi tās atrisināt! Ikdienas darbos būsi precīzs un punktuāls. Uz tevi noteikti varēs paļauties. No pienākumiem brīvajā laikā, mācēsi baudīt dzīvi, palīdzēt arī apkārtējiem uzturēt možu un jautru noskaņojumu.

Ceturtdiena
Nakts
19 .. 21 C
Rīts
23 .. 25 C
Diena
28 .. 30 C
Vakars
24 .. 26 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 22. jūnijs 2010 | 18:14

Par trešo Daugavpils vicemēru ievēlēta Žanna Kulakova

Kārtējā Daugavpils pilsētas domes sēdē 22.jūnijā par trešo vicemēru ievēlēta Žanna Kulakova (LPP/LC). Par jauno Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci nobalsoja 8 deputāti. Domes opozīcija sēdi ignorēja.

Kā tika ziņots agrāk, pēc traģiskās Grigorija Ņemcova bojāejas 16.aprīlī Daugavpils pilsētas domes trešā vicemēra amats palika brīvs visu sēru periodu – 40 dienas. Tomēr ari pēc sērām domes vadība nesteidzās aizpildīt šo amatu. Trešā domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumi bija sadalīti starp pašu mēru, diviem viņa vietniekiem un izpilddirektoru. Atrisināt jautājumu par trešā vicemēra amata aizpildīšanu piedāvāja vadošās koalīcijas deputāti, savu lēmumu pamatojot ar pilsētai svarīgu projektu sākumu.

Jautājums par trešā vicemēra ievēlēšanu tika iekļauts kārtējās sēdes (22.jūnijs) darba kārtībā. Žannas Kulakovas kandidatūru izvirzīja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis. Citas kandidatūras sēdē esošie deputāti neizvirzīja.

Vēlēšanu komisijas sastāvā bija Ivars Šķinčs, Vitālijs Azarevičs un Viktors Butāns. Balsošana bija slēgta. Visi klātesošie 8 deputāti vienbalsīgi nobalsoja par Ž.Kulakovu.

Mērs J.Lāčplēsis apsveica jauno vicemēru ar rožu pušķi. Žanna Kulakova pateicās kolēģiem par izteikto uzticību un apsolīja godprātīgi un apzinīgi strādāt pilsētnieku labā.

Pēc domes sēdes Ž.Kulakova paziņoja žurnālistiem, ka izprot visu atbildības nastu par tām jomām, kuras viņai uzticētas – pilsētas attīstība, sakari ar uzņēmējiem, transports, pašvaldības uzņēmumi:
- Pilsētas attīstībai jānotiek stratēģiskās plānošanas veidā. Mūsu pašvaldībā jābūt izstrādātam pašvaldības sadarbības ar uzņēmējiem modelim, jo uzņēmējdarbība – tā ir viena no jomām, kura spējīga palīdzēt mūsu pilsētas ekonomikas izaugsmei. Mēs saprotam, ka jāstabilizē situācija Tramvaju uzņēmumā, jo top liels tramvaju sliežu modernizācijas un ritoša sastāva atjaunošanas projekts. Ūdensapgādes projekts, sagatavošanās apkures sezonai – arī ietilpst manos pienākumos.

Jautājums par to, vai Ž.Kulakova apvienos vicemēra amatu ar Sociālo lietu pārvaldes vadītājas amatu, tiks lemts nākošajā domes sēdē.

22.jūnijā Daugavpils pilsētas domes kārtējā sēdē nepiedalījās: R.Eigims, L.Jankovska, M.Truskovskis, L.Smikova (LSDSP), kā arī P.Dzalbe (Sociālā taisnīguma partija) un atvaļinājumā esošais V.Nadeždins (Saskaņas centrs).

Papildinājums: Kā ziņu portālam D-fakti.lv paziņoja deputāte Līvija Jankovska, 21.jūnijā politiskās apvienības „Atbildība” deputātu grupa, proti, R.Eigims, L.Jankovska, M.Truskovskis, O.Hublarovs, L.Smikova un P.Dzalbe, izplatīja iesniegumu internetā. Iesniegumā teikts par to, ka viņi atsakās piedalīties sēdē, jo domes 22.jūnija sēdes kārtībā jau ierakstīta vicemēra kandidatūra Ž.Kulakova, savukārt, pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanām saskaņā ar likumu jābūt aizklātām uz alternatīvas pamata. Pēc 6 domes deputātu domām, lēmuma projekts sastādīts nekorekti, nelikumīgi, un opozīcijai nebija izvēles. L.Jankovska norādīja, ka katrs no viņu grupas deputātiem patstāvīgi pieņēma lēmumu, piedalīties domes sēdē vai nē. Pati L.Jankovskas kundze nevarēja piedalīties sēdē attaisnojošu iemeslu dēļ – eksāmeni Medicīnas koledžā.  

Deputātu grupas „Atbildība” iesniegums par atteikšanos piedalīties 22.jūnija Daugavpils pilsētas domes sēdē pašvaldības kancelejā nav iesniegts.
 
Kā ziņu portālam D-fakti.lv paziņoja daugavpils pilsētas domes Juridiskās nodaļas vadītāja Lilija Žuromska, deputātiem tika piedāvāts lēmuma projekts ar ierakstītu izvirzītā deputāta uzvārdu, nevis lēmuma projekts ar tukšu aili. Citu kandidātu izvirzīšana un balsošana par tiem notiek tieši pašas domes sēdes laikā. Likums ir ievērots.
 
Kā uzskata deputāts Ivars Šķinčs, tieši tāpat kā Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājam bija tiesības sava vietnieka amatam izvirzīt Ž.Kulakovas kandidatūru, arī opozīcijas deputātiem bija tiesības izvirzīt savu kandidatūru, turklāt viņi savas tiesības nav izmantojuši.
 
Tāda lēmumu projektu izstrādes prakse Daugavpils pilsētas domē nav jauna. 2009.gada 1.septembrī pēc Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Riharda Eigima atstādināšanas no amata uz jauno domes sēdi, kura notika tās pašas dienas vakarā, deputātiem piedāvaja lēmuma projektu – ievēlēt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā Rihardu Eigimu. Bez citām kandidatūrām. Dokumentu gatavoja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētaja pirmā vietniece Līvija Jankovska.

 

D-fakti.lv

Pievienot komentāru