Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

24 janvāris

Vārda dienas:
Krišs, Ksenija, Eglons

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 8. jūnijs 2010 | 10:00

Latgales dziesmu svētki apvienoja dziedošos latviešus

D-fakti.lv

Ar lielu vērienu, svinīgi un spilgti, ar milzīgu vienotības sajūtu 5.jūnijā Daugavpilī notika Latgales dziesmu svētki, kuri kļuva par pilsētas 735.gadadienas svinību galveno notikumu.

Šogad apritēja 70 gadi kopš pirmajiem Latgales dziesmu svētkiem. Ja 70 gadus tam atpakaļ Valsts prezidents svarīgu valsts darīšanu dēļ nevarēja ierasties Daugavpilī un tikai sveicināja dalībniekus savā radio uzrunā, tad 5.jūnijā uz Latgales dziesmu svētkiem ieradās gan prezidents Valdis Zatlers ar dzīvesbiedri Lilitu, gan premjers Valdis Dombrovskis. Premjers svinīgajā ceremonijā Vienības laukumā, bet prezidents Stropu estrādē atklāja svētkus.

Svētki pēc tradīcijas sākās ar gājienu Rīgas ielā. To atklāja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Gājiena priekšgalā bija Daugavpils pašvaldības vadītāji, svētku virsdiriģenti un viesi, kuru vidū arī premjers Valdis Dombrovskis. Pēc svētku atklāšanas Vienības laukumā visi devās uz Stropu estrādi, kur ar nepacietību gaidīja Valsts prezidenta ierašanos, kurš vērsās pie klātesošajiem ar uzrunu. Savu runu viņš uzsāka latgaliešu valodā, tas izsauca lielu sajūsmu.

„Lobs vokors, meiļī latgalīši! Labvakar visiem tiem, kas dzīvo Latgalē! Latgales dziesma melodiski un skaisti skan pie ezera vai no kāda pakalna, taču šovakar latgaliešu melodijas un viedie dziesmu vārdi apvienosies kopējā skanējumā šeit – Daugavpilī. Dziesma skanēs ar lielu spēku. Varētu teikt, ka dziesmas spēks ir savdabīgs tautas gribas, ticības un senču spēks. Tas viss mūs sagaida šovakar? Kāpēc tas tā notiek? Tāpēc, ka katrs no mums ir cieši saistīts ar šo zemi, mūsu saknes ietiecas dziļi jo dziļi šajā zemē, tāpēc arī katrs jūt, kā zeme elpo, par ko zeme domā un ar ko apdāvina. Gribu pateikties visiem dziedātājiem un klausītājiem. Nosvinēsim šos svētkus godam. Vienosimies kopējā lūgšanā tādā pat gara spēkā, kāds tas bija 70 un 20 gadus atpakaļ. Dievs, svētī Latviju!”, - ar šādiem vārdiem Latgales dziesmu svētkus atklāja Valsts prezidents V.Zatlers.

Un sāka skanēt dziesmas, ko izpildīja 93 kori no Latgales, Vidzemes un Zemgales, virsdiriģentu Imanta Kokara, Paula Kveldes un Terēzijas Brokas vadībā, kā arī svētku mākslinieciskā vadītāja Jevģēnija Ustinskova, Airas Bērziņas, Roberta Liepiņa, Ritas Andrejevas un citu vadībā. Svētkos piedalījās NBS un „Daugavas” pūtēju orķestris, folkloras grupa „Svātra”, 11 deju kolektīvi, to vidū arī baltkrievu dejotāji.

Skatītāji bija gaidu pilni: vai uz skatuves kāps Raimonds Pauls, kurš atbrauca uz Latgales dziesmu svētkiem, vai arī – nē. Beigās cerība piepildījās – skanēja trīs viņa dziesmas, to starpā arī „Dziesma savus svētkus svin”, bet pie „klavierēm” pats Maestro. Dziesmu programmu noslēdza „Gaismas pils”.

Pēc tam bija zaļumballe, kurā spēlēja grupa „Baltie lāči”. Balle ilga līdz pusdiviem naktī.

Režisore Anna Jansone atzīmēja īpašo Dziesmu svētku atmosfēru, ko radīja dziedātāji un skatītāji. Arī atsauksmes par svētkiem ir ļoti labas. Baltinavas novada jauktā kora vadītāja Aija Nagle teica: „Ir vienreizēja sajūta apzinoties, ka mēs visi varam vienoties dziesmā”.

 

Irēna Jegorova,D-fakti.lv

Komentāri:

8. jūnijs 2010 16:17 - зритель

Красивый праздник, спасибо Анне Янсонеи Евгению Устинскову!

Pievienot komentāru {1}