Intervijas

24 jūnijs

Jāņu diena

Vārda dienas:
Jānis

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Lai gan noskaņojums tā vien mudinās mesties jaunos piedzīvojumos, baudīt ko krāšņu un nebijušu, tomēr zvaigznes iesaka palikt pie esošās kārtības, balstīties uz labi zināmām, pārbaudītām vērtībām! Profesionālajā jomā rūpīgāk seko līdzi darbu plānojumam, neatliec pienākumus uz vēlāku laiku, esi apzinīgāks un izdarīgāks! Attiecībās ar otro pusīti būsi patiesi koķetīgs un romantisks.

Pirmdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 27. maijs 2010 | 08:47

Rēzeknē būvēs jaunu Inženieru fakultāti un studentu pilsētiņu

F64

14. maijā Rēzeknes Augstskolas (RA) rektora p.i. prof. Leonārs Svarinskis parakstīja vienošanos ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) pirmās aktivitātes „Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā, nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem” īstenošanu, kura paredz projekta „Rēzeknes Augstskolas jaunas Inženieru fakultātes, laboratoriju būvniecību un iekārtu iegādi” īstenošanu, - informē publika.lv.

Kopējais projekta finansējums ir 6 789 521 latu, no kuriem 85% ir ERAF finansējums, 7,17% valsts finansējums, savukārt 7,83% RA finansējums.

Rēzeknes Augstskola kā galveno mērķi ir izvirzījusi studentu pilsētiņas celtniecību Atbrīvošanas alejā 115, lai efektīvi izmantotu resursus, samazinātu telpu uzturēšanas izdevumus, nodrošinātu kvalitatīvu studiju un pētniecības vidi. Jaunās Inženieru fakultātes kopējā platība plānota 4000 m2, savukārt laboratorijas – 1190 m2.

Projektā paredzēts iegādāties iekārtas, aprīkojumu un tehnoloģijas. Plānots iekārtot mehatronikas apmācību klasi, elektrotehnikas, materiālmehānikas pētījumu, ķīmisko procesu, mikrobioloģijas u.c. laboratorijas.

Jau 2008. gadā RA izsludināja metu konkursu, kurā tiesības celt jauno studiju korpusu ieguva SIA „AB3D” (arhitekts Juris Mitenbergs). Ēku būvniecība plānota līdz 2012.gada 31.decembrim, savukārt aprīkojuma iegāde – visu 2013.gadu.

publika.lv

Pievienot komentāru