Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

15 aprīlis

Vārda dienas:
Aelita, Gastons

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
7 .. 9 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Piektdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 24. marts 2021 | 20:47

Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola ir neziņā, vai nākamgad varēs vērt durvis

D-fakti.lv

Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu plāno pievienot Daugavpils Būvniecības tehnikumam. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) argumentē, ka Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā samazinājies audzēkņu skaits un darba tirgus pieprasījums, kā arī skola nodrošina programmas, kurās apgūstamās profesijas vidējā termiņā ir pakļautas darba vietu automatizācijai un digitalizācijai. Tam kategoriski nepiekrīt skolas kolektīvs.

Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas ēkā, tāpat kā jebkurā citā līdzīgā izglītības iestādē, valda klusums, 315 skolas audzēkņiem mācības notiek attālināti. Bet sastapto darbinieku sejās ir rūpju izteiksme. Viņi ir neziņā par skolas nākotni, jo skolā saņemta IZM vēstule par skolas likvidāciju. Kā viens no argumentiem – audzēkņu skaita samazinājums.

Audzēkņu skaita dinamika Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā:

2017.gada 1.janvāris - 375

2018.gada 1.janvāris - 332

2019.gada 1.janvāris - 292

2020.gada 1.janvāris - 334

2021.gada 1.janvāris - 315

2022.gada 1.janvāris (prognoze) – 351

„Tas neatbilst patiesībai,” Latvijas Radio uzsvēra Tirdzniecības profesionālās vidusskolas direktors Jurijs Kuklis. Nākamajā mācību gadā plānots uzņemt 168 jaunus audzēkņus. Tad skolā mācītos jau vairāk nekā 350 audzēkņi. Tā kā to vairs neļauj esošās skolas telpas, pērn sākās risinājumu meklējumi, sadarbojoties ar blakus tehnikumiem.

„Viens no variantiem uz līguma pamata vai kā citādi sadarboties ar blakus esošajām iestādēm (tehnikumiem), tāpēc tad parādījās tāds vārds kā konsolidācija, lai stiprinātu viens otru,” stāstīja Kuklis.

Izglītības ministrijai ir cits redzējums. Kā paskaidroja IZM Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute-Marihina, Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu pievienos Daugavpils Būvniecības tehnikumam.

„Tāds vārds kā konsolidācija juridiskajā terminoloģijā nepastāv. Ir reorganizācija. Faktiski juridiski pati Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola beidz pastāvēt, tāpēc tā tiek likvidēta un pievienota tehnikumam, tādā veidā pārņemot darbiniekus, infrastruktūru un iekārtas,” stāstīja Gintaute-Marihina.

IZM pakļautībā Daugavpilī ir trīs profesionālās izglītības iestādes, tostarp Daugavpils Tehnikums un Daugavpils Būvniecības tehnikums. Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu ministrija paredz pievienot pie Būvniecības tehnikuma. Jurijs Kuklis ir neizpratnē par ministrijas plāniem.

„Ar kādām acīm es tagad iešu un aģitēšu – nāciet pie mums mācīties?! Ja IZM pateica, ka mēs jūs likvidēsim... Es nezinu šobrīd, kas notiek, mums nav informācijas, bet aiz manas muguras ir 40 darbinieki un vairāk nekā 300 audzēkņi,” sacīja Kuklis.

Tāpat Daugavpils Tirdzniecības vidusskolā nepiekrīt ministrijas paziņojumam, ka gatavotās profesijas tiks pakļautas automatizācijai un digitalizācijai.

„Es domāju, ka pakalpojumu sfēra nebūs tā, kuru aizvietos roboti un automāti. Tur ir vajadzīgi gan pavāri, gan viesmīļi,” uzsvēra Kuklis.

Daugavpils kafejnīca „Ezītis miglā” arī pandēmijas laikā turpina darbu. Kā pastāstīja tās īpašnieks Jānis Priede, kafejnīca strādā, piegādājot ēdienu. Tā nodarbina septiņus cilvēkus, un ir plāns par paplašināšanos, tāpēc ziņa par Tirdzniecības skolas likvidāciju uzņēmumam ir nepatīkams pārsteigums.

„Arī šobrīd mēs nevis atlaidām, bet paņēmām vienu pavāru klāt. Tas būs liels trieciens nozarei, jo Latvijā ir ļoti maz tādu iestāžu, kas tieši specializējas uz viesnīcu un restorānu sfēru. Šajā nozarē Daugavpilī strādāju jau 11 gadus, un arī pašreiz pie manis nodarbināti 95 procenti šīs skolas bijušo audzēkņu. Mēs arī gaidām, kad beigsies pandēmija. Jau bijām noskaņoti uzņemt praktikantus un pēc tam tiem piedāvāt darbu,” stāstīja Priede.

IZM plāno plašāk skaidrot reorganizācijas ieceri pirms šī jautājuma iekļaušanas Ministru kabineta sēdē. Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu plānots likvidēt ar nākamā gada 1. janvāri.

LSM

Komentāri:

25. marts 2021 03:06 - john doe 31.02.1971.

Svyataya tradiciya Vostoka - krovnaya mesty, Turkmeniya lechit svoim metodom

25. marts 2021 02:01 - john doe 31.02.1971.

Na korzhake dva stomatologa, tri semeynyh, pyaty aptek, psihbolynica, vendispanser, morg, garazh skoroy. Zachem vakcinirovaty olimpiskiy centr? Eto zagovor, chip slezheniya. Yanik & thomas mraz - ty eshyo so mnoy zdesy

24. marts 2021 22:47 - john doe 31.02.1971.

Na esplanade detyam inkriminiruyut terorizm, aty tut so svoim asamoy bin ladenom

Pievienot komentāru {3}