Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 janvāris

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

Vārda dienas:
Oļgerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Svētdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Vēsture | 18. maijs 2010 | 08:10

Kā Daugavpilī glāba dievnamu

D-fakti.lv

Armijas biedrība 1892.gadā no grāfa Plātera-Zīberga izpirka zemes gabalu gar Varšavas-Pēterburgas dzelzceļu, aiz Vecās Forštadtes.

Tur tika izveidots artilērijas poligons un 25.artilērijas un citu brigāžu nometnes. Tās bija vasaras nometnes. Tika uzbūvēts daudz koka ēku, staļļu.

19.gadsimta sākumā artilērijas nometņu teritorijā bija uzcelts koka dievnams, kuru veltīja Nikolajam Brīnumdarim. Dievkalpojumos piedalījās artilēristu koris. Baznīca bija mājīga, uz dievkalpojumiem nāca daudzi Vecās Forštadtes iedzīvotāji. Tur nebija sava pareizticīgo dievnama.

1917.-1919.gados baznīcu atstāja likteņa varā, tā bija pakļauta iznīcībai. Vecās Forštadtes draudzes locekļi nolēma glābt dievnamu. 1921.gadā viņi vēlējās baznīcu pārcelt uz Veco Forštadti. Tika izveidota speciāla komiteja, kura paveica milzīgu darbu. 1923.gadā dievnamu izjauca un pārveda uz Veco Forštadti, novietoja speciāli šim mērķim uzbūvētā šķūnī.

Bija izveidota vēl viena komisija – baznīcas atjaunošanas komisija, tās priekšgalā bija Matvejs Kaufmans, kurš tobrīd dzīvoja Robežu ielā 31 (tagad Ormaņu).

1929.gada ziemā Zeltkalna ielā 25 tika ielikti pamati, un uzsākti dievnama celtniecības darbi. Tikai 1934.gadā darbus pabeidza. Šī paša gada 16.septembrī dievnams tika svinīgi iesvētīts par godu apustulim Pēterim un Pāvilam.

Par pirmo draudzes mācītāju kļuva tēvs Johans Savvičs Legkijs. Viņš bija dzimis Dvinskā, 1907.gada 29.aprīlī.

21.gadsimta sākumā baznīcu pārbūvēja.

Tāda īsumā ir šī dievnama glābšanas vēsture.
 

Gesels Maimins, D-fakti.lv

Pievienot komentāru