Intervijas

8 jūlijs

Vārda dienas:
Ada, Adele, Antra

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Otrdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Politika | 23. februāris 2009 | 11:37

Tautas forums: mēs mainīsim politisko varu Daugavpilī

d-fakti.lv

27.februārī Daugavpilī triju politisko partiju un septiņu sabiedrisko organizāciju pārstāvji parakstīja vienošanās par Tautas foruma izveidošanu. Jaunās apvienības mērķis – dialoga ceļā apspriest pilsētas un valsts problēmas.

Tautas tribīnes izveidošanu, no kuras deputāti varētu atskaitīties vēlētāju priekšā par savu darbu, bet pilsētnieki publiski izteikt savu viedokli, atbalstīja 10 organizācijas. Prezidijā sēdēja to pārstāvji:

- Valdis Lauskis (Sociālā Taisnīguma partija)

- Grigorijs Ņemcovs ( partija "Latgales tauta")

- Rihards Eigims (Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija)

- Vladislavs Dolgeļevičs (Vecāko namu asociācija)
 
- A.Pļešanovs (Daugavpils krievu kopiena)
 
- Ruslans Jefimovs ( organizācija "Kustība par pilsētas attīstību")
 
- Aleksandrs Stepanovs ( tautiešu apvienība "Dzimtene")
 
- Genādijs Peskovs ( garāžu kooperatīvs "Dzelzceļnieks")
 
- Vitālijs Aleksandrovičs ( māju kooperatīvs "Draudzība")
 
- Aleksandrs Barbakadze ( intelektuālais klubs "Erudīts")
 
Par "Daugavpils tautas foruma" koordinatoriem kļuva Aleksejs Providenko un Jurijs Gorjačevs.
 
- Mēs te tāpēc, ka mūsu pilsētā, valstī nav kārtības. Lai cik rūgti nebūtu apzināties, bet Latvija šodien ir pati nabadzīgākā valsts, bet mēs dzīvojam visvairāk nabadzīgajā reģionā, - iestājrunā izteicās Tautas foruma priekšsēdētājs Valdis Lauskis.  – Tieši tāpēc Daugavpilī ir apvienojušies dažādi cilvēki, ar dažādām programmām un pasaules redzējumu, lai uzklausītu viens otru. Ir pamats uzskatīt, ka politisko varu pilsētā mēs mainīsim.
 
Valdošo partiju pārstāvji forumā nebija redzēti, izņemot Saeimas deputātu Anatoliju Mackeviču. Viedokļi sakarā ar aicināšanu Tautas forumā ir dalījušies.  
Tautas foruma izveidošanas svinīgais akts notika Vienības namā ( Latviešu kultūras centrā). Uz pasākumu atnāca vairāk par simtu aktīvo pilsētnieku. Tie, kuri uzstājās, emocionāli runāja par to, ka ir nepieciešams veidot pilsonisko sabiedrību, par ekonomisko krīzi, daudzdzīvokļu māju iemītniekiem uzspiestiem neefektīgiem siltuma mezgliem, par izbraucošo uz ārzemēm jaunatni un par citiem sāpīgiem jautājumiem.
 
Tikšanās laikā par jaunās organizācijas atbalstu paziņoja partijas "Par Dzimteni!" pārstāvis Pāvels Laškovs. Kā atzīmēja Tautas foruma organizētāji, tribīne ir atvērta visām sabiedriskajām organizācijām, bet pēc vārdiem sekos konkrētas darbības, kuras tiks vērstas pilsētas iziešanai no krīzes. 
 
Līdz pašvaldību vēlēšanām un Eiroparlamenta vēlēšanām ir atlikuši trīs mēneši ...
 

Žanna Romanovska

Pievienot komentāru