Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 februāris

Vārda dienas:
Vitauts, Smuidra, Smuidris

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Ceturtdiena
Diena
5 .. 7 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Piektdiena
Nakts
.. 2 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 7. aprīlis 2010 | 10:57

Uzvarēt fašismu spējām un uzdrošinājāmies!

„Latvijas Avīzē” Sandra Kalniete vērsa kritiku pret Daugavpils Izglītības pārvaldi. Kritizēšanas iemesls ir vēstures konkurss, ko rīko Latvijas Krievu kopiena kopā ar KF vēstniecību un ar Daugavpils Izglītības pārvaldes atbalstu. Bet ja būt vēl precīzākam, tad 2010.gada konkurss veltīts uzvaras 65.gadadienai pār fašismu. PĀR FAŠISMU!!! Pār fašismu, kā 20.gadsimta traģiskāko parādību, pār fašismu, kas atnesis cilvēcei milzu sāpi un miljonus cilvēku upuru. Jā, Sandra Kalniete, fašisms – tas ir ļoti slikti. Un vairāk nekas. Nekādas jums svešu valstu ideoloģiskās propagandas.

Bērniem jāzina, ka fašisms, nacionālsociālisms – tas ir noziegums pret cilvēci pat ar jēdziena filozofisko saturu, nerunājot par asiņainajiem šī režīma noziegumiem. To par laimi saprot Latvijas Krievu kopienas Daugavpils nodaļā, KF vēstniecībā, Daugavpils Izglītības pārvaldē (par to es dziļi noliecu galvu viņu priekšā). To nesaprot tikai tādas dāmas kā Sandra Kalniete.

Nedaudz par šī konkursa vēsturi. Tas notiek vairāk kā 10 gadus. Tas tiek organizēts jaunās paaudzes labā, viņu vidū tas iemantojis popularitāti. Konkursa jautājumi bija veltīti ļoti daudziem vēsturiskiem faktiem un cilvēkiem. Gan baronam Minhauzenam, gan profesoram Keldiņšam, gan Eizenšteinam un jūgendstila izveidošanai, gan daudz kam citam. Galvenais mērķis bija atjaunot to labo, kas saistīja Latviju ar Krieviju. Tā, protams, ir kultūra un vēsture, kas gadsimtiem ilgi pastāvējusi blakus. Jā, Sandra Kalniete, visas iepriekšminētās organizācijas nodarbojas ar to, lai bērnos ieaudzinātu labvēlīgu attieksmi vienam pret otru, Latvijai pret Krieviju, bet Krievijai pret Latviju. Te jau ir šis lielais aizvainojums jums, Kalniete!

Konkursa uzvarētāji brauca pa Krievijas Zelta loku, apmeklēja muzejus, parka ansambļus Pēterburgā, izjuta krievu dzejas zelta laikmetu Puškina kalnos. Ar patiesu prieku stāstīja skolotājiem, klasesbiedriem par saviem panākumiem un braucieniem. Nav mazsvarīgi, ka dalībnieki un konkursa uzvarētāji – tie ir dažādu nacionalitāšu bērni no visas Latgales. Konkursa darbi uz Krievu kopienu tika iesūtīti krievu, latviešu un pat poļu valodā. Dvēsele priecājās to redzot. Tikai ne niecīgais politisko nacionālistu gariņš.

Un te pagadījās ilgi gaidītais trumpis. Šogad konkurss veltīts uzvaras pār fašismu 65.gadadienai. Kā jūs varējāt, kā iedrošinājāties?! Gan varējām, gan iedrošinājāmies! Mums nav par ko kaunēties un ko slēpt. Uzvara pār fašismu – tā ir kopējā Krievijas un Latvijas vēsture. Jūs, Sandra Kalniete, aktīvi popularizējiet Staļina represijas. Tā arī ir vēsture, jums ir tiesības par to runāt. Bet kāpēc jūs aizliedzat runāt mums par uzvaru pār citu ļaunumu? Uzsveru, daudz lielāku ļaunumu. Vai jums vairāk simpatizē Hitlers? Atbilde ir vienkārša. Gan Latvijas Krievu kopienai, gan KF vēstniecībai, gan Daugavpils Izglītības pārvaldei ir viens vienīgs mērķis – audzināt bērnos cieņu pret visu valstu un tautu vērtībām, kultūru un vēsturi, vēl jo vairāk, ja tā ir kaimiņtauta. Jūs, Sandra Kalniete, acīmredzot izvirzāt mērķi audzināt bērnos naidu pret kaimiņtautu kopš bērnības. No šejienes arī vienpusēja vēstures atspoguļošana.

1918.gadā Latvijas tauta aizstāvēja savu valsts neatkarību cīņās pret visiem –Vāciju, Krieviju, baltajiem, sarkanajiem – visiem! Tāpēc, ka tauta bija vienota! Savā inaugurācijas runā Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste apsveica daudznacionālo Latvijas tautu ar neatkarības iegūšanu. Jānis Rainis kādreiz teica: „Vai nu Latvija būs daudznacionāla valsts, vai tās nebūs vispār”. Pagāja 15 gadi, Latvijā atnāca diktators, kas sadalīja tautu pēc etniskās piederības. Rezultātā, 40.gados Latvijā ar ziediem kāds satika padomju armiju, kāds – vācu. Dzimtenes aizstāvju nebija – tauta bija sašķelta.

Kalniete! Manuprāt, jūs esat sliktākais Latvijas politiskās elites pārstāvis kopā ar Dobeļiem un Tabūniem, kas ir galvenie Latvijas valsts neatkarības ienaidnieki, kuri dara visu, lai vēl vairāk sašķeltu tā jau sadalīto Latvijas tautu.

Latvijas Krievu kopienas Daugavpils nodaļas priekšsēdētājs A.Vasiljevs.


 

Komentāri:

9. jūnijs 2011 15:26 - PizzaMAN

uzvarēja jau staļins, nevis Latvija, kurā tikai viens okupants nomainījās uz citu. tikpat labi var jau parunāt par Romas impērijas iznīcināšanu vai vēl kaut ko, karu Pasaules vēsturē bija daudz. un skatu punktu uz tiem ir tikpat daudz.

9. jūnijs 2011 15:23 - PizzaMAN

oficiāli statistikas dati liecina, ka komunisms un psrs iznīcīja daudz vairāk miljonus cilvēku dzīvību nekā tas pats fašisms. Tāpēc šogad ieteiku tai pašai krievu kopienai uzrīkot konkursu par komunistisko teroru un genocīdu sadarbībā ar kf būtu ļoti interesanti

3. maijs 2010 20:57 - ii

Diemžēl Krievija aizmirst, ka karš sākās 1939. gadā. kad padomju armija kopā ar "fašistiem" uzbruka kaimiņu valstīm. īsa viņiem tā atmiņa :( Un nevis "fašisti", bet "staļinisti" bija tie, kas okupēja Latviju

21. aprīlis 2010 18:31 - Andrejs F - Liza

Tikai lūdzu pati neaizrijies ar siekalu, kundzīt , OK ? :)) ------------------------------ "Он едет для того, чтобы улучшить отношения Латвии и России." ----- HĀĀĀ, tur nu gan jābūt nenormāli gudram, lai to saprastu :)) Parādi man KAUT VIENU prezidentu. kurš brauc vizītē, lai SABOJĀTU attiecības :))) -------------------------- Один из способов - признать победу над фашизмом праздником. ------------------------- Par to var pastrīdēties, bet katrā ziņā Latvija to nedarīs, ja runa ir par 9.maiju. Jo Latvijā mēs jau atzīmējam 8.maiju kā Otrā Pasaules kara beigas. Tāpat kā visā civilizētajā Eiropā to var saukt arī par uzvaras dienu pār brūno nacismu. Ja runā par uzvaru pār fašismu vispār, tad Latvijā mēs varētu arī svinēt 1991.gada 21.augustu vai varbūt 1994.gada X-datumu (kad tika izvestas pēdējās PSRS karaspēka daļas) - kā sarkanā fašisma uzvaras dienu. Bet nedomāju, ka par īstu sarkanā fašisma uzvaru varēsim runāt kamēr Maskavā oficiāli karinās Staļina portretus un nebūs notikusi Nirnberga-2 - pār komunistiskajiem noziedzniekiem. Tu taču neuzskati viņus par varoņiem, vai ne ? :)) ----------------------- Это является святым для русских людей. Думаю, что и для латышей тоже. --------------- Latviešiem uzvaras diena pār sarkano fašismu būs svēta, šaubu nav. Par uzvaru pār vācu nacismu - jau atbildēju. Krieviem - tas ir jāizlemj pašiem krieviem. Varat svinēt ko un kad vēlaties, brīva izvēle :) ---------------------- "например, Andrejs F, для которых улучшление отношений с Россией - это следующая национальная трагедия. " ------------------------------------ KUR TAD ES TO ESMU TEICIS ??? Cita lieta, ka mums var būt stipri atšķirīga izpratne par to, kas ir "labas attiecības" - bet tu jau pat neesi papūlējusies noskaidrot, ko, teiksim es vai citi latvieši saprot ar "labām attiecībām" :) Tas gan, protams, netraucē tev nosaukt visus par "выжившего из ума националистiem" ... :)) ... Nav nedaudz nepieklājīgi ? :)) ------------------------------- " Вчера моя ученица принимала участие в другом конкурсе - выразительного чтения, по произведениям Симонова и Твардовского - поэтов войны, также организованного Русской общиной Латвии. Очень правильно делают. " ------------ Pilnīgi piekrītu :) Jo dzejas konkurss, tāpat kā mākslas, mūzikas, ģeogrāfijas utt. nav politiska lieta par vēstures jautājumiem, kuros valstīm ir pilnīgi pretēji viedokļi, turklāt viena no valstīm to lieliski apzinās - bet vienalga turpina savu propogandu, kas, turklāt , potenciāli apdraud otras valsts drošību. ------------------------------------------------------------ "воспитывают детей в духе уважения к России и общечеловеческим ценностям (победа над фашизмом)." --------- Patiešām ??? :) A par tādu vispārcilvēcisku vērtību, kā Krievijā dzimušā sarkanā fašisma nosodījums, par šī fašisma pastrādātajiem noziegumiem pret citām tautām un valstīm viņi arī pastāsta ? Nu tā, vienkārši - lai būtu objektīvi ? :))

21. aprīlis 2010 17:29 - Liza-Andrejs F

Зачем он едет? Для того, чтобы ответить на этот вопрос не нужно писать письмо Затлерсу, а ему отвечать. Он едет для того, чтобы улучшить отношения Латвии и России. Один из способов - признать победу над фашизмом праздником. Это является святым для русских людей. Думаю, что и для латышей тоже. Однако, есть и особенные фрукты, например, Andrejs F, для которых улучшление отношений с Россией - это следующая национальная трагедия. Andrejs F желает видеть Россию на коленях, но это никак не удается. Скорее наоборот. А конкурс вовсе не идиотский. По моим сведениям в нем приняли участие более 70 человек. Вчера моя ученица принимала участие в другом конкурсе - выразительного чтения, по произведениям Симонова и Твардовского - поэтов войны, также организованного Русской общиной Латвии. Очень правильно делают. Пока здесь Andrejs F исходит желчью, они спокойно свою линию гнут, воспитывают детей в духе уважения к России и общечеловеческим ценностям (победа над фашизмом). Потом отправят детей на экскурсию в Россию, где и русским, и польским, и латышским (они тоже принимали участие) детям понравится. Они, конечно же, запомнят свои хорошие вречатления от России, а не брюзжание censored Andrejsа F.

20. aprīlis 2010 22:35 - Andrejs F - Liza

Oi, oi, oi , ko tu neteiksi , prezidents zina ... Prezidents laikam tev personiski uzrakstīja vēstuli un izskaidroja, kapēc viņš brauc ? Un Igaunijas prezidents arī , vai ne ? No kurienes tāda pārliecība, ka tu zini KAPĒC prezidents brauc ? Un KĀDS TAM VISPĀR SAKARS ar šito idiotisko konkursu un konkrēto bloga rakstu ? :)) Gribējās "vipendrīties" ? Patiesībā sasmīdināji mīļumiņ :))

20. aprīlis 2010 21:39 - Liza

А последнее слово за нашими. Пищите, нойте, войте, что хотите делайте, но именно Ваш президент поедет отмечать 9 мая в Москву. И правильно сделает. В отличие от многих он понимает, что фашизм - это очень плохо и победу над ним надо праздновать.

18. aprīlis 2010 13:34 - Andrejs F. - vanja

Pacēlās, pacēlās ... :) Tikai jāprecizē - SARKANIE поклонники фашистско-национал-социалистической идеологии ... :))

18. aprīlis 2010 09:59 - vanja

Павлуша ,ты -censored... Никто на дыбы не встал ,посмотри censored в глаза ветеранам...

18. aprīlis 2010 09:41 - Pavlusha

Что ж, господин Васильев! Видимо, Ваша статья была нужна. Как поклонники фашистско-национал-социалистической идеологии на дыбы поднялись. Столько комментариев на дэ-фактах я что-то не припомню.

17. aprīlis 2010 22:23 - Andrejs F. - Фи!

Уве Тимм "Открытие колбасы «карри»"- ..... Žaaaaaavas .... Vācietis, bijušās VDR rakstnieciņš, saki ? Nožēlojama izvēle ... Nākošreiz lūdzu nemodini ... :))

17. aprīlis 2010 22:19 - Andrejs F - ОЙ_ОЙ

И не встревай в разговор! ------------------------------- Kā teiksi, nekādu problēmu ... :)) Droši vari turpināt savu mentālo masturbāciju .... :))

17. aprīlis 2010 20:22 - Прохожий

читаю комменты. однозначно правильные темы для эссе. До сих пор мы в разных окопах!

17. aprīlis 2010 20:20 - ОЙ_ОЙ --Andrejs F - Ой_ОЙ

Фи! Уве Тимм "Открытие колбасы «карри»"-книга.http://lib.aldebaran.ru «Открытие колбасы «карри»»: Текст; М.; 2006 стр.37 Цитата: "Русские военнопленные убирали завалы на Старой Каменной улице, худые, голодные, наголо остриженные. Латышские эсэсовцы били их резиновыми дубинками, заставляя работать. Тогда бабушка, повесив на руку стальную каску как хозяйственную сумку, решительно подошла к одному латышскому эсэсовцу, избивавшему пленных, и отняла у остолбеневшего охранника дубинку. Многие были свидетелями ее поступка. «Ну, хватит уже», – сказала она ему. И пошла дальше, и никто не осмелился задержать ее." наверное,всегда И не встревай в разговор!

17. aprīlis 2010 20:17 - Andrejs F - Ой_ОЙ

Ну кто же спорит,было. речь-то о другом. - ---------------------------------- Kapēc "o drugom" ?? Tieši par to arī runa ir - nevajag rīkot konkursus valstij (Krievijai) par tēmām, kurās pati valsts (Krievija) nespēj būt līdz galam godīga (vismaz ceru, ka tikai pagaidām). Turklāt vēl citā valstī, kura ir cietusi no Krievijas negodīgās politikas. Un turklāt vēl izmantot vietējos uzpirktos ciema muļķīšus. Tā ir liekulība. To visi saprot, tikai atšķirība tāda, ka daži par to runā atklāti, bet citi izliekas par idiotiem un vēl uztaisa sev uz tā rēķina reklāmu.

Pievienot komentāru {64}