Video

Preses konference 02.05.2016.

Preses konference 02.05.2016.

Aktuāli!

Baltkrievu kultūras centrs izsludina zīmējumu konkursu

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) izsludina bērnu zīmējumu konkur ...

Baltkrievu kultūras centrs izsludina eseju konkursu par dzimteni

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) izsludina eseju konkursu „No ku ...

6 maijs

Vārda dienas:
Didzis, Gaidis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Lieki teikt, ka viss būs atkarīgs no tevis, tava garīgā un protams, rakstura! Protams, tu jau pats zini, ka vari būt fascinējoša persona, kas visus uzrunā, parauj sev līdz, bet tik pat labi – vari atstumt, atgrūst…izlem pats!!! Veiksies tiem, kas spēs būt uz īstā viļņa! Attiecībās ar otro pusīti, tas pats – nekļūsti privātīpašniecisks, vairāk ieklausies, mazāk pamāci…Veiksies radošo profesiju pārstāvjiem, režisoriem, arhitektiem, dizaineriem.

Piektdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
12 .. 14 C
Diena
18 .. 20 C
Vakars
12 .. 14 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Vai jūs plānojat piedalīties vides sakopšanas akcijā "Lielā Talka"?

 

Jaunumi Sabiedrība | 6. aprīlis 2010 | 08:36

Daugavpils novadā plūdi pieņemas spēkā (papild.)

D-fakti.lv

5.aprīlī Daugavas ūdens līmenis ap Daugavpili bija 7 metri 44cm. Zem ūdens atrodas simtiem viensētu un vasarnīcu, tūkstošiem hektāru un pļavas. Tiek nostiprināts Daugavas dambis. Plūdi vēl nav sasnieguši savu kulminācijas punktu, - informē civilās drošības speciālisti.

Kā ziņu aģentūrai D-fakti.lv pastāstīja Daugavpils domes civilās drošības speciālists Vladislavs Ruskulis ūdens līmeņa palielināšanās pagaidām ir apstājusies. Pēdējās diennakts laikā ūdens līmenis pacēlies par 15cm un ir sastāda 7m 44cm. Pirmdien tika pārtraukta kustība Nometņu ielā (Gajoka mikrorajons), kur zem ūdens atrodas dārzi un asfaltētā iela, ūdens tuvojas pirmajām mājām. Grīvas mikrorajonā appludināta kapsētas labā puse, pirmās mājas Kalkūnes un Zvaigžņu ielā.

Pēc V.Ruskuļa teiktā, otrdien domē tiks analizēta situācija. Pēc iepriekšējām prognozēm ūdens līmenis var sasniegt 8 metru atzīmi. Pilsētas dambja augstums ir 9 metri.
Daugavpils novadā plūdu dēļ zem ūdens atrodas daļa dārzkopības kooperatīvu „Daugava”, „Celtnieks”, „Maļutki”, „Kooperetors” un „Ļubesti”.

Applūduši ir arī reģionālie ceļi Jēkabpils-Dignāja-Ilūkste, Rubanišķi-Svente-Šarlote, Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils, Ilūkste-Līksna, Bebrene-Zariņi-Dviete.

Kā ziņu aģentūrai D-fakti.lv pastāstīja Daugavpils novada domes izpilddirektors Aleksandrs Aizbalts, ja saglabāsies šāds ūdens līmenis Daugavā, tad novada dzīvojamās mājas neapplūdīs, bet ja tas paaugstināsies līdz 7,80 metriem, tad ūdens appludinās daudzu ēku pamatus, tad arī tiks veikti papildus pasākumi.

Ūdens „aplenkumā” atrodas mājas Nīcgalē un Aizupes ciematā (Sventes pagasts), Paukštos un Ribakos (Līksnas pagasts). Nopietni no pavasara paliem cietis dārzkopības kooperatīvs „Ļubesti” un „Maļutki, kurā applūdušas vasarnīcas.

Saņemts zvans par to, ka kooperatīvā „Kooperators” (mikrorajona Mežciems un Līksnas pagasta robeža) ūdens sācis sūkties caur dambi. SIA „Meliors-Krauja” dambja nostiprināšanai atvedusi trīs kravas ar 120 smilšu maisiem.

Atbildīgās personas apgalvo, ka pašvaldības un novada speciālisti atrodas pilnā gatavībā. Plūdi vēl nav sasnieguši savu kritisko robežu.

Papildinājums: Kā paziņoja V.Ruskulis, 6.aprīlī ūdens līmenis Daugavā sasniedzis 7 metrus un 57 centimetrus. Pārtraukta kustība Patversmes ielā. Situācija tiek kontrolēta.

Fotogrāfijā: dārzkopības kooperatīvs „Ļubesti”.
 

D-fakti.lv

Pievienot komentāru {1}