Lieldienas

Lieldienu dievkalpojumu saraksts Daugavpils katoļu un luterāņu dievnamos

20. aprīlī visa kristīgā pasaule svin Lieldienas - Kristus augšāmcelšanās s ...

20 aprīlis

Vārda dienas:
Mirta, Ziedīte

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Tu labāk darbosies aizkulisēs, savus plānus, darbības īpaši neafišējot. Patiks iegūt visu informāciju, faktus, un tikai tad rīkoties. Tava slepenība tik pat labi var attiekties arī uz privāto dzīvi, varbūt mīlēsi kādu cilvēku, bet nevēlēsies, lai jūsu attiecības nāk atklātībā. Darba jomā svarīgas būs tavas attiecības ar līdzcilvēkiem, spēja piedot, izprast. Esi pacietīgs, ja kāds izturas nekorekti, tomēr tai pat laikā, neļauj sev kāpt uz galvas! Iespējams arī jauna darba piedāvājums.

Svētdiena
Nakts
5 .. 7 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
18 .. 20 C
Vakars
11 .. 13 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Viesstrādnieki pārsūtījuši uz Latviju rekordlielu naudas summu. Vai jums arī kaut kas tika?

 

Populārākie raksti

Zināšanai!

Svinēsim Lieldienas kopā!

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde aicina Daugavpils pilsētas iedz ...

Svešā nauda

Mēra Jāņa Lāčplēša ienākumi samazinājās par 2,5 tūkstošiem latu

VID publicēja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Jāņa Lāčplēša 2013.g ... {3}

Saeimas deputātei Marjanai Ivanovai-Jevsejevai parādījās uzkrājumi

Par 2013.gadu deklarācijā atskaitījās Latgales ievēlētā Saeimas deputāte Ma ...

Deputātam Aivaram Brokam pieckāršojās honorāri

VID publicēja Daugavpils pilsētas domes deputāta Aivara Broka (Latgales par ...

Transporta kustības saraksts Daugavpilī

Autobusi un tramvaji

Transporta atiešanas laiks ir jāzina, lai paspētu laikā!

 

 

Jaunumi Sabiedrība | 6. aprīlis 2010 | 08:36

Daugavpils novadā plūdi pieņemas spēkā (papild.)

D-fakti.lv

5.aprīlī Daugavas ūdens līmenis ap Daugavpili bija 7 metri 44cm. Zem ūdens atrodas simtiem viensētu un vasarnīcu, tūkstošiem hektāru un pļavas. Tiek nostiprināts Daugavas dambis. Plūdi vēl nav sasnieguši savu kulminācijas punktu, - informē civilās drošības speciālisti.

Kā ziņu aģentūrai D-fakti.lv pastāstīja Daugavpils domes civilās drošības speciālists Vladislavs Ruskulis ūdens līmeņa palielināšanās pagaidām ir apstājusies. Pēdējās diennakts laikā ūdens līmenis pacēlies par 15cm un ir sastāda 7m 44cm. Pirmdien tika pārtraukta kustība Nometņu ielā (Gajoka mikrorajons), kur zem ūdens atrodas dārzi un asfaltētā iela, ūdens tuvojas pirmajām mājām. Grīvas mikrorajonā appludināta kapsētas labā puse, pirmās mājas Kalkūnes un Zvaigžņu ielā.

Pēc V.Ruskuļa teiktā, otrdien domē tiks analizēta situācija. Pēc iepriekšējām prognozēm ūdens līmenis var sasniegt 8 metru atzīmi. Pilsētas dambja augstums ir 9 metri.
Daugavpils novadā plūdu dēļ zem ūdens atrodas daļa dārzkopības kooperatīvu „Daugava”, „Celtnieks”, „Maļutki”, „Kooperetors” un „Ļubesti”.

Applūduši ir arī reģionālie ceļi Jēkabpils-Dignāja-Ilūkste, Rubanišķi-Svente-Šarlote, Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils, Ilūkste-Līksna, Bebrene-Zariņi-Dviete.

Kā ziņu aģentūrai D-fakti.lv pastāstīja Daugavpils novada domes izpilddirektors Aleksandrs Aizbalts, ja saglabāsies šāds ūdens līmenis Daugavā, tad novada dzīvojamās mājas neapplūdīs, bet ja tas paaugstināsies līdz 7,80 metriem, tad ūdens appludinās daudzu ēku pamatus, tad arī tiks veikti papildus pasākumi.

Ūdens „aplenkumā” atrodas mājas Nīcgalē un Aizupes ciematā (Sventes pagasts), Paukštos un Ribakos (Līksnas pagasts). Nopietni no pavasara paliem cietis dārzkopības kooperatīvs „Ļubesti” un „Maļutki, kurā applūdušas vasarnīcas.

Saņemts zvans par to, ka kooperatīvā „Kooperators” (mikrorajona Mežciems un Līksnas pagasta robeža) ūdens sācis sūkties caur dambi. SIA „Meliors-Krauja” dambja nostiprināšanai atvedusi trīs kravas ar 120 smilšu maisiem.

Atbildīgās personas apgalvo, ka pašvaldības un novada speciālisti atrodas pilnā gatavībā. Plūdi vēl nav sasnieguši savu kritisko robežu.

Papildinājums: Kā paziņoja V.Ruskulis, 6.aprīlī ūdens līmenis Daugavā sasniedzis 7 metrus un 57 centimetrus. Pārtraukta kustība Patversmes ielā. Situācija tiek kontrolēta.

Fotogrāfijā: dārzkopības kooperatīvs „Ļubesti”.
 

D-fakti.lv

Pievienot komentāru {1}