Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

15 aprīlis

Vārda dienas:
Aelita, Gastons

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
7 .. 9 C
Vakars
6 .. 8 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Piektdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
6 .. 8 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 9. marts 2021 | 14:41

Atbalstīsim Daugavpils Universitāti! Uzsākta parakstu vākšana

Sabiedrisko iniciatīvu portālā www.manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšana par Augstskolu likuma grozījumu atcelšanu. Palīdzēt Daugavpils Universitātei saglabāt savu prestiža statusu var ikviens.

Kā agrāk tika vēstīts, Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kuru rezultātā DU var zaudēt savu universitātes statusu, kļūstot par augstskolu. Izglītības ministrija piedāvāja universitāšu kvantitatīvo rādītāju – 4000 studentu, kuram atbilsts dažas universitātes Rīgā. Tādā veidā, reģionālās augstākās izglītības iestādes – Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte zaudēs savus augstos statusus.

Parakstu «Saglabāt universitātes Latvijas reģionos» vākšanas iniciatori dotajos grozījumos Augstskolu likumā redz diskriminējošo attieksmi pret augstākās izglītības un zinātnes attīstību Kurzemē un Latgalē, Latvijas attīstības policentrisko pārkāpšanu, kura ir atspoguļota valsts ilgtermiņa stratēģijā līdz 2030.gadam.

Nepieciešams savākt 10 tūkstošus parakstu, lai tautas iniciatīvu izskatītu Saeima.

Atbalstīt universitāšu saglabāšanu Latvijas reģionos var portālā manabalss.lv:
https://manabalss.lv/pret-augstakas-izglitibas-un-zinatnes-iznicinasanu-latvijas-regionos/show?fbclid=IwAR2HqeUX7GWWQvNz42_-zbiS_DBw3D0GQKLSKW-IzfzD-Q8UrzYJdZ9MK8Y
 

D-fakti.lv

Pievienot komentāru