Intervijas

17 jūnijs

Latvijas Republikas okupācijas diena

Vārda dienas:
Artis, Artūrs

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Ceturtdiena
Diena
24 .. 26 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Piektdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Ekonomika | 16. februāris 2021 | 20:37

Arī šogad COVID-19 krīzes skartie uzņēmumi saņems nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus

Publicitātes foto

Lai atbalstītu Daugavpils iedzīvotājus un uzņēmējus un palīdzētu viņiem pārvarēt COVID-19 krīzes sekas, pilsētas Dome pieņēma virkni lēmumu, kas atvieglo nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) slogu: janvāra beigās bija nolemts pagarināt visām iedzīvotāju un uzņēmēju kategorijām nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu, savukārt 11.februārī Domes sēdē deputāti akceptēja Saistošos noteikumus, kas ļauj vietējiem uzņēmumiem un organizācijām, kuru uzņēmējdarbība ir cietusi Covid-19 izplatības dēļ, saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus līdz 90%.

Līdzīgs lēmums bija pieņemts arī pērn. Tas ļāva vairāk nekā 20 COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmējiem saņemt nodokļu atlaidi, kas kopsummā sasniedza 152 120 eiro. Paredzēts, ka šogad atbalsta apmērs būs vēl lielāks, jo saņēmēju loks kļuvis plašāks: pretendēt uz NĪN atvieglojumiem tagad varēs ne tikai viesnīcas, ēdināšanas uzņēmumi, sporta un bērnu izklaides centri, tirdzniecības centri, ražošanas uzņēmumi un sabiedriskā labuma organizācijas, bet arī skaistumkopšanas nozares pārstāvji un nesen dibinātie uzņēmumi. Mainījies arī minimālais zaudējumu slieksnis: pieteikties atbalsta saņemšanai varēs uzņēmēji, kuru apgrozījums krīzes situācijā krities vismaz par 20%, nevis 30%, kā pērn.

Saistošie noteikumi tuvākajā laikā stāsies spēkā un tiks publicēti pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

Daugavpils Dome piešķir nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus ne tikai saistībā ar COVID-19 izraisīto ārkārtējo situāciju. Ik gadu dažādus atvieglojumus saņem arī fiziskas personas: trūcīgie un maznodrošinātie, daudzbērnu un aizbildņu ģimenes, kurām ir bērni ar invaliditāti vai kuru ģimenēs dzīvo nestrādājoša persona ar pirmās vai otrās invaliditātes grupu, vientuļie nestrādājošie pirmās vai otrās grupas invalīdi un pensionāri, politiski represētās personas, kā arī citas iedzīvotāju kategorijas saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 5.panta otro daļu un 15.05.2008. Daugavpils pilsētas Domes saistošajiem noteikumiem Nr.25 “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Daugavpilī”. Kopumā pērn nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumus kopsummā par 57 316 euro saņēma 4 330 fiziskās personas.

Ar jautājumiem par NĪN apmaksu un atvieglojumu piešķiršanu var vērsties Domes Īpašuma pārvaldīšanas departamentā, tālr.nr. 654 04379, 654 04386, 654 04323, 654 04390, 654 04363, 654 04369.

Daugavpils.lv

Komentāri:

10. marts 2021 12:33 - Alisa

❤️ ︍С­­­E­­K­­С З­­­н­­а­к­­o­м­­­c­­т­­­в­­­a: Бe­­­с­пл­­­aт­­но, Ан­oн­­­им­нo, б­ез Ш­­­лю­x и cо­­дe­ржа­­­нoк, все фo­тк­и рeа­льн­ые, а дeвки Б­eзо­­тк­­aзн­­ые. Вo­­т сa­й­­­т —­­ W­­W­W­­­.­­­L­­­V­­­1­7­­.­­C­­­L­U­­­B

26. februāris 2021 11:02 - Skolnieciņš no svētezera

Kovid-19 (covid-19) sērga ir vājinājusi gan mūsu tautas pašapziņu, gan arī mūsu Tēvzemes ekonomiku. Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim. Daudzus no mums šī ziņa ir nepatīkami pārsteigusi. Lai gan ārkārtējās situācijas laiks var šķist smags katram no mums, tomēr neļausimies panikai un neapmierinātībai. Saglabāsim sirdī mieru un vēsu prātu. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim uz galda māla svečturī tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Lūgsim visvarenā Pērkona – Debesu Tēva – svētību. Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons sniedz mums gribasspēku nepadoties un pārvarēt šo krīzi! Lai Pērkons mūs svētī! Ar drosmi un patriotismu, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #Pērkons #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #saticība #miers #drosme

Pievienot komentāru {2}