Intervijas

3 marts

Vārda dienas:
Marts, Tālavs, Tālis

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Trešdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Pasaulē | 20. janvāris 2021 | 22:33

Baidens kļūst par 46. ASV prezidentu

AFP

Trešdien, 20. janvārī, Amerikas Savienoto Valstu (ASV) galvaspilsētā Vašingtonā notiek jaunievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena un viceprezidentes Kamalas Harisas inaugurācija.

78 gadus vecais Džo Baidens kļūst par 46. ASV prezidentu un sāk savu darbu ASV ļoti sarežģītā laikā, kad sabiedrība ir neredzēti sašķelta un joprojām plosās Covid-19 pandēmija.

Savukārt 56 gadus vecā Kamala Harisa ir pirmā sieviete, kas ieņem viceprezidentes amatu.

Savā uzrunā pēc zvēresta došanas Baidens zvērēja “būt visu amerikāņu prezidents”. Jaunais prezidents aicināja amerikāņus atteikties no “faktu manipulēšanas kultūras”, kas pēdējos gados pārņēmusi ASV. Prezidents aicināja tautiešus būt vienotiem, brīdinot par vairākiem šķēršļiem, kas ASV būs jāpārvar jau tuvākajā nākotnē.

“Šī ir Amerikas diena, šī ir demokrātijas diena. Šī ir vēsturiska diena, un šī ir cerību pilna diena,” sacīja Baidens savā pirmajā uzrunā kā prezidents.

Vienlaikus Baidens norādīja, ka, lai pārvarētu Covid-19 pandēmiju un dziļās politiskās plaisas valstī, būs nepieciešams “kas daudz vairāk kā vārdi”. Baidens norādīja uz koronavīrusu un tā radītajām sekām kā lielu problēmu valstī. Kapitolijā klātienē esošie vienojās ar Baidenu klusuma brīdī, godinot vairāk nekā 400 000 cilvēku, kuriem vīruss laupījis dzīvību.

“Mums vajadzīgs viss spēks, lai pārciestu šo tumšo ziemu. Mums priekšā ir, iespējams, grūtākais un nāvējošākais vīrusa izplatības periods,” sacīja Baidens.

LSM 

Pievienot komentāru