Intervijas

22 janvāris

Vārda dienas:
Austris

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
.. 2 C
Rīts
.. -2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 12. janvāris 2021 | 18:01

Daugavpils skolās uzstāda “termovīzorus”

Ņemot vērā situāciju valstī un pasaulē, šajā macību gadā Daugavpilī par vienu no galvenajām prioritātēm bija izvirzīta skolēnu un pedagogu epidemioloģiskā drošība.

Šobrīd vairums klašu mācās attālināti un mācību process ir kardināli mainījies. Tomēr, lai brīdī, kad bērni varēs atgriezties skolās, viņi būtu maksimāli pasargāti no saslimšanas riskiem, pilsētas izglītības iestādēs uzstāda tā saucamās “termokameras” jeb “termovīzorus”– iekārtas, kas palīdz attālināti noteikt cilvēkus ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru un tādējādi mazināt infekcijas izpaltīšanās iespējas.
Kopā 19 Daugavpils skolās būs uzstādītas 34 ķermeņa temperatūras monitoringa kameras. Šobrīd darbi ir izpildīti uz 95%. Visām kamerām jābūt uzstādītām līdz nedēļas beigām, pēc tam sāksies to testēšana un pielāgošana, lai 25.janvārī, kad daļa bērnu atsāks mācības klātienē, iekārtas būtu pilnīgā tehniskā gatavībā.

Kameras ir izvietotas iekštelpās uzreiz pie ieejas mācību iestādē - vietā, kura maksimāli pārklāj ienākošo cilvēku plūsmu. Ķermeņa temperatūras mērījumi ir ar 0.5 grādu precizitāti vismaz 20 objektiem vienlaicīgi.

Iekārtu daudzums skolā ir atkarīgs no ieejas durvju skaita (Daugavpils Valsts Ģimnāzijā ir vislielākais skaits- 4 kameras, pārējās - 3 un mazāk).

Līguma izpildi veic AS "G4S Latvia", kas iepirkuma rezultātā piedāvāja viszemāko cenu. Kopējā līguma summa par visiem darbiem ir 76,580.24 EUR ar PVN. Viena kamera kopā ar uzstādīšanu izmaksāja 2252 EUR. Uz visiem darbiem un kamerām ir 36 mēnešu garantija.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru