Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ...

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

19 aprīlis

Vārda dienas:
Vēsma, Fanija

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Svētdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
7 .. 9 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Pasaulē | 21. decembris 2020 | 19:38

Eiropas Savienībā lemj par «Pfizer» un «BioNTech» ražoto vakcīnu apstiprināšanu

Reuters

Eiropas Savienības (ES) Zāļu aģentūra pirmdien lems par kompāniju "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas apstiprināšanu lietošanai ES. Līdz šim vakcīna jau apstiprināta ASV un Lielbritānijā, bet Eiropas regulators vainots par pārāk lēnu lēmumu pieņemšanu. Zāļu aģentūra uzsver, ka tās lēmumi būs rūpīgi izsvērti un spiediens uz kādiem konkrētiem termiņiem būtu nevietā. Taču Eiropas Komisija cer, ka vakcinācija visā Eiropā varētu sākties vēl pirms Jaunā gada.

Dienā, kad Itālijā spēkā stājas stingri izolācijas noteikumi Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienām, kā arī aizliegums pārvietoties starp valsts reģioniem, Eiropas Zāļu aģentūra pulcējas uz tikšanos, lai spriestu par "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās vakcīnas apstiprināšanu. Ja šāds apstiprinājums tiks sniegts, Eiropas Komisija paātrinātā kārtā dažu dienu laikā pieņems lēmumu attiecināt atļauju uz visām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

Eiropas Zāļu aģentūras novērtējumā tiks iekļautas arī dažādas garantijas, uzraudzības un saistību mehānismi, ieskaitot risku novērtēšanu un drošības uzraudzības plānu, noteikumus vakcīnu uzglabāšanai un ražošanas uzraudzībai. Tāpat paredzēts izstrādāt plānu vakcīnu lietošanai bērniem, kā arī ietvaru turpmākās vakcīnas efektivitātes un drošības datu novērtēšanai.

Eiropas Komisija ir noslēgusi līgumu par aptuveni 400 miljonu "Pfizer" vakcīnu iegādi, un šis apjoms būs pietiekams 200 miljonu cilvēku vakcinācijai, kas varētu sākties jau 27. decembrī.

Tikmēr ASV Pārtikas un zāļu pārvalde pagājušo piektdien atļāva valstī izmantot arī biotehnoloģiju kompānijas “Moderna” vakcīnu. Nedēļas nogalē jau sākta sešu miljonu vakcīnas devu piegāde.

Šo preparātu masveida vakcinācijai plāno izmantot arī Izraēla. Telaviva informēja, ka “Pfizer” un “Moderna” vakcīnas pirmo devu dienā saņems apmēram 60 tūkstoši cilvēku.  

LSM

Komentāri:

10. marts 2021 12:42 - Alisa

❤️ ︍С­E­­­K­­­С З­­н­а­к­o­­­м­­­c­­т­­­в­a: Бe­с­­пл­­­aт­­­но, Ан­oн­­им­­­нo, б­ез Ш­­лю­­­x и cо­­­дe­­ржа­­нoк, все фo­­тк­­и рeа­­льн­­ые, а дeвки Б­eзо­­тк­­­aзн­­­ые. Вo­­­т сa­­­й­­т —­­ W­­­W­­W­.­L­V­­­1­7­­­.­­­C­­­L­­­U­­B

Pievienot komentāru {2}