Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 17. decembris 2020 | 17:43

Iesniegt atskaiti par programmas sakrālā mantojuma saglabāšanai līdzfinansējumu varēs līdz aprīlim

Ņemot vērā situāciju ar Covid-19, kas negatīvi ietekmē gan darbu ar dokumentiem, gan būvniecības procesus, Daugavpils dome nolēma pagarināt atskaišu iesniegšanas termiņu pilsētas sakrālā mantojuma saglabāšanas programmas dalībniekiem. Ar vienbalsīgu deputātu lēmumu šis datums tika pagarināts no šī gada 31. decembra līdz 2021. gada 10. aprīlim.

Šogad šī programma tika īstenota jau trešo reizi – reliģiskās kopienas, tāpat kā līdz šim, varēja pretendēt uz pašvaldības atbalstu pētniecībai, konservācijai, restaurācijai un citiem darbiem ar sakrālām vērtībām. Līdzfinansējuma apjoms palika nemainīgs – 75% no kopējām izmaksām ar maksimālo atbalstu 5000 eiro apmērā (izņēmumi ir noteikti programmas nolikumā). Pēc pieteikumu izvērtēšanas tika apstiprināti 7 projekti: logu restaurācija Grīvas Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcā, Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcas fasādes elementu atjaunošana, fasādes atjaunošana un lietus ūdens noteces izbūve Daugavpils sinagogā, ikonas restaurācija Nīderkūnu vecticībnieku draudzes lūgšanu namā, dokumentācijas izstrāde lietus ūdens kanalizācijas izbūvei un šķūņa pārbūvei Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā, dokumentācijas izstrāde apkures un ventilācijas sistēmai Daugavpils 1. vecticībnieku draudzes lūgšanu namā un pirmsprojekta darbi Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas Garnizona kapos restaurācijas projekta sagatavošanai.

Jautājumu gadījumā par programmu jāvēršas Pilsētplānošanas un būvniecības departamentā Raiņa ielā 28, tālrunis 654 57161.

Jāatzīmē, ka līdzīga Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes īstenotā valsts programma, kurā arī piedalās Daugavpils un Daugavpils novada projekti, neparedz atskaišu iesniegšanas termiņa pagarināšanu – tās jāiesniedz līdz šī gada 31. decembrim.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru {1}