Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 16. decembris 2020 | 19:43

Daugavpils pansionātā Covid-19 atklāj 168 klientiem un darbiniekiem

Publicitātes foto

Covid-19 uzliesmojums pēdējo dienu laikā konstatēts Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā. Pēc visu klientu un darbinieku testēšanas Covid-19 apstiprināts 168 centra klientiem un darbiniekiem. Vēl 22 personām tests jānodod atkārtoti.

Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas centra vadītāja Valentīna Ploņa tālruņa numurs ir izslēgts. Pirmdien, 14. decembrī, viņš Daugavpils pilsētas domē iesniedzis darba atlūgumu, nozīmējis vadītāja pienākuma izpildītāju un, pēc neoficiālās informācijas, paņēmis slimības lapu.

Daugavpils pilsētas dome veiks dienesta izmeklēšanu saistībā ar tik strauju Covid-19 izplatību iestādē. Lai gan tā sākusies jau pagājušā nedēļā, pašvaldība par to nav bijusi informēta.

“Tiks veikta dienesta izmeklēšana par to, kāpēc nonācām pie tik strauja uzliesmojuma, vai tur nav bijusi kādu personu nolaidība vai bezdarbība. Notikušas visas iespējamās konsultācijas ar SPKC un citiem speciālistiem. Visu atbalstu, kas ir nepieciešams speciālistiem, saņems,” sacīja Daugavpils pilsētas domes pirmais vicemērs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija).

Pozitīvs Covid-19 tests apstiprinājies 133 klientiem un 35 darbiniekiem.

Centra vadītāja pienākumu izpildītāja Gaļina Lipovska uzsvēra, ka šobrīd tiek veikti visi pasākumi, lai ierobežotu slimības vēl tālāku izplatību. Nodrošinājums ar aizsarglīdzekļiem esot pietiekams.

“Veselie klienti ar negatīvu Covid-19 testu tiek nodalīti no slimajiem. Slimie klienti ir izolēti. Saskaņā ar rīcības plānu ārkārtējās situācijas laikā, lai pēc iespējas ierobežotu slimības izplatību, ēdināšana ir organizēta istabās, nevis kopējās ēdināšanas telpās, kā tas bijis iepriekš,” pastāstīja Ļipovska.

Bažas rada iespējamais darbinieku trūkums iestādē, kā arī, saslimstot praktiski visiem ēdināšanas personāla darbiniekiem, Daugavpils pilsētas dome devusi atļauju izmantot ārpakalpojumu.

Savukārt aprūpētāju darbu, ja būs nepieciešams, uz nenoteiktu laiku varētu uzņemties Sarkanā Krusta brīvprātīgie.

“Sarkanajā Krustā ir brīvprātīgie ar profesionālu aprūpētāju izglītību, kurus mēs varam piedāvāt pansionātam uz laiku paņemt darbā,” pastāstīja Daugavpils domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Helēna Soldatjonoka.

Pašvaldībā apsvērta arī iespēja izsludināt vispārējo karantīnu iestādē, kas nozīmētu, ka neviens darbinieks to nedrīkstēs atstāt. Taču pagaidām šis lēmums ir atlikts. Apspriesta arī iespējamā sadarbība ar Daugavpils reģiona slimnīcu situācijas eskalācijas gadījumā.

KONTEKSTS:

Kopumā līdz decembra vidum Valsts sociālās aprūpes centros (VASC) Covid-19 konstatēts 11% klientu. Līdz nedēļas sākumam LM bija zināms par inficēšanās gadījumiem 13 VSAC filiālēs. Sasirguši ir 425 klienti jeb 11% no kopējā VSAC iemītnieku skaita, no tiem karantīnā VSAC atrodas 414 klienti, deviņas personas ir mirušas, bet pārējās atrodas stacionārajā ārstniecības iestādē. Lai izslēgtu tālāku infekcijas slimības pārneses risku, pašizolācijā atrodas vēl 1067 klienti.

LSM

Pievienot komentāru