Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 15. decembris 2020 | 16:59

Daugavpils dzīvnieku patversmē mitinās vairāk nekā 100 suņi un kaķi

Ziemas aukstajos mēnešos siltums un rūpes ir vajadzīgi ne tikai cilvēkiem, bet arī mūsu četrkājainajiem draugiem. Par tiem, pret kuriem liktenis bija skarbs un atstāja bez pajumtes, rūpējas Daugavpils dzīvnieku patversmes gādīgie darbinieki: šobrīd viņu paspārnē ir apmēram 70 kaķi (vasarā bija ap 150) un gandrīz 30 suņi.

Katram dzīvniekam ir savs liktenis: kādam nekad nebija māju un mīloša saimnieka, citam bija labākais cilvēks pasaulē, bet nu viņš ir devies mūžībā, vēl kādu nodeva, vienaldzīgi izmetot uz ielas. Patversmē par visiem astainajiem labi rūpējas, ārstē, baro, un, ja paveicas – arī atrod jaunus saimniekus. Visvieglāk to izdarīt mazajiem: šobrīd patversmes “bērnu silīte” ir tukša, visi kaķēni un kucēni ir iekārtoti.

Diemžēl, gadās arī tā, ka dzīvnieku pēc “adopcijas” atgriež atpakaļ, vai arī viņam ir ļoti grūti sameklēt jaunas mājas, jo iepriekš piedzīvotais atstājis dziļas rētas raksturā un uzvedībā, un ar to tikt galā var tikai ļoti saprotošs un prasmīgs cilvēks. Vairāki suņi un kaķi te dzīvo gadiem ilgi. Tomēr, nevienam te neatmet ar roku un līdz pēdējam cīnās par labu iznākumu.

Pašvaldība finansē dzīvnieku uzturēšanu, barošanu un ārstēšanu, tomēr šie līdzekļi ir ierobežoti. Palīdzēt patversmei atbalstīt un izglābt pēc iespējas vairāk ķepaiņu var ikviens nevienaldzīgais cilvēks.

Patversmes darbinieki ar prieku norāda, ka tādu mūsu pilsētā tiešām netrūkst. Vienmēr noderēs gan sausā barība un konservi suņiem un kaķiem, gan arī citi produkti, kā arī smiltis kaķu tualetēm un inventārs: spēļmantiņas, nagu asināmie, bļodas u.t.t. Ziemas periodā vienmēr ļoti vajadzīgi materiāli, ko var izmantot voljeru siltināšanai (tiem jabūt dabīgiem: vilnas, kokvilnas, lina segas, pledi, dvieļi, gultas veļa, bet ne kaprona, zīda vai tml.).

Iepazīties ar Daugavpils dzīvnieku patversmes dzīvi un iemītniekiem tuvāk var tās mājas lapā www.labsdraugs.lv. Un atcerieties: lai arī cik labi par dzīvniekiem nerūpētos patversmes darbinieki, labākā dāvana, ko var sagādāt četrkājainajam, ir drošas mājas un mīlošs saimnieks.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru