Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 11. decembris 2020 | 18:52

Izsludināta ārkārtējā situācija medicīnā – kā tas ietekmēs pilsētas medicīnas iestāžu darbu

10. decembrī Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju medicīnā. Tas ir saistīts ar Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. Praksē šis solis ir vērsts uz lielo un mazo medicīnas iestāžu brīvāku darba organizēšanu. Daugavpils gadījumā tas nekādā veidā neietekmēs ārstniecības pakalpojumu sniegšanu.

Ārkārtas situācija ļaus slimnīcu vadītājiem brīvāk organizēt darbu koronavīrusa pacientu pieplūduma gadījumā. Tas attiecas gan uz pacientu pārdali starp slimnīcām, gan uz personāla darba grafiku, kas ir īpaši svarīgi, tuvojoties ziemas brīvdienām.

Pēc statistikas datiem, uz 11. decembri Daugavpils reģionālajā slimnīcā ārstējas 75 cilvēki ar Covid-19 (48 Daugavpils iedzīvotāji), kuru vidējais vecums ir 69 gadi. Slimības vai pašizolācijas dēļ 142 slimnīcas un poliklīnikas darbinieki nevar pildīt darba pienākumus, lai gan šobrīd darbā atgriežas daudzi no tiem, kuri atradās karantīnā. Visiem ienākošajiem pacientiem, kā arī personālam koronavīrusa testi tiek veikti uz vietas pašā DRS, saņemot rezultātus jau nākamajā dienā.

Zobārstniecības poliklīnikā, kur, ņemot vērā ciešo kontaktu ar pacientiem, tika ieviesta īpaši stingra kontrole, pakalpojumi arī tiek sniegti pilnā apmērā. Situācija ir labvēlīgāka, nekā pavasarī, kad tika uzņemti tikai cilvēki ar akūtām sāpēm – tas nozīmē, ka ārstēšana netiek atlikta. Dezinfekcijas līdzekļi ir uzstādīti visos stāvos, pirmajā stāvā ir bezkontakta smidzinātājs. Papildus ultravioletajām lampām kabinetos, ir iegādātas un koplietošanas telpās uzstādītas 5 baktericīdās lampas.

Izsludinātā ĀS medicīnā pagaidām neietekmē Daugavpils Bērnu veselības centra darbu: tas nodrošina pakalpojumus pēc iepriekšēja pieraksta pilnā apmērā. Tiek ievēroti visi drošības pasākumi, bet pieaugušie, kuri šeit izmanto ģimenes ārstu pakalpojumus, joprojām to var darīt īpaši noteiktās stundās.

Visu medicīnas iestāžu vadītāji un speciālisti uzsver, ka iedzīvotājiem gaidāmajās svētku brīvdienās jābūt īpaši apzinīgiem, jo nepārdomāti kontakti Ziemassvētkos un Jaunajā gadā var izraisīt vēl lielāku Covid-19 pacientu skaita pieaugumu.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru