Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 10. decembris 2020 | 15:31

Iedzīvotājus aicina nekāpt uz trauslā ledus

Iestājoties aukstajam laikam, ūdenstilpes pamazām sāk klāt ledus. Taču tas vēl ir parāk plāns un nespēj izturēt cilvēka svaru.

Tomēr, par spīti acīmredzamām briesmām, daži jau sāk izaicināt likteni: 8.decembrī VUGD saņēma šajā sezonā pirmo izsaukumu uz kādu no Latgales ūdenstilpēm, kur ledū bija ielūzis cilvēks. Viņu izdevās izglābt, taču bēdīgā statistika liecina, ka šāds negadījums nebūs vienīgais: ik gadu glābēji izceļ no ūdens vairākus desmitus ledū ielūzušo pārgalvju. Lai pasargātu iedzīvotājus, 9.decembrī Daugavpils Dome izdeva rīkojumu, kas pagaidām aizliedz atrasties uz ledus pilsētas administratīvajā teritorijā esošajās ūdenstilpēs.
Pērnā ziema bija tik silta, ka ledus veidojās pavisam plāns un nebūt ne visās tilpēs. Tas lika zemledus makšķerniekiem pamatīgi noilgoties pēc iemīļotā vaļasprieka. Tomēr viņus aicina nesteigties, kā arī visas sezonas garumā ievērot dažus nosacījumus: uz ledus nedrīkst atrasties vienam, ir jāinformē tuvinieki par savu atrašanās vietu un jābūt telefoniski sasniedzamiem. Jāņem vērā arī vairāki ledus biezumu ietekmējošie faktori: visbīstamākās ir upes, taču arī ezeros gadās vietas, kas var būt bīstamas arī pēc lielo salu iestāšanās.

Aizlieguma izpildi līdz tā atcelšanai kontrolēs Daugavpils pašvaldības policija, bet Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti kontrolēs ledus biezumu. 2018./2019.gadā, kad spēkā bija analoģisks aizliegums, par tā neievērošanu vispirms tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, pēc tam – sastādīti 90 administratīvā pārkapuma protokoli. Par pārkāpumu var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 100 euro.

Pašvaldības policijā norāda, ka patrulēšanas laikā ik gadu tiek konstatēti vairāki gadījumi, kad uz ledus bez jebkādas pieskatīšanas atrodas bērni un pusaudži. Tāpēc vecākus aicina paskaidrot bērniem, ka atrašanās uz ledus šobrīd ir dzīvībai bīstama.

Tiklīdz ledus biezums sasniegs drošu atzīmi, aizliegums tiks atcelts. Bet pagaidām visus ledus prieku cienītājus aicinām neriskēt ar dzīvību un izvēlēties drošākus brīvā laika pavadīšanas veidus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru