Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 9. decembris 2020 | 19:31

Tiek veikta stingra sabiedriskā transporta un tirdzniecības vietu kontrole

Kopš ārkārtējās situācijas pagarināšanas Latvijā Covid-19 dēļ, kas būs spēkā līdz 11. janvārim, likumsargi ar īpašu vērību kontrolē epidemioloģisko normu ievērošanu cilvēku pulcēšanās vietās. Daugavpilī noteikumu ievērošanu uzrauga Pašvaldības policijas un Valsts policijas darbinieki.

Pašlaik aktuālas ir ne tikai prasības par masku lietošanu, bet arī detalizētākas drošības normas. Piemēram, sabiedriskā transporta piepildījums šobrīd nevar pārsniegt 50% no maksimāli pieļaujamā. Reidu laikā to uzrauga pašvaldības policija, kas periodiski veic skaidrojošas pārrunas ne tikai ar pasažieriem, bet arī ar vadītājiem.

Saskaņā ar uzņēmuma “Daugavpils satiksme” informāciju, šobrīd autobusu vadītāju trūkums tuvojas 30% atzīmei – 28 darbinieki veselības stāvokļa dēļ nevar veikt darba pienākumus. Tomēr vairumā gadījumu tās ir sezonālas slimības, nevis koronavīruss (mājas režīms noteikts kā preventīvs līdzeklis). Pagaidām joprojām ir samazināti autobusu Nr. 17, 17A un 10A maršruti.

Uzmanība tiek pievērsta arī tirdzniecības vietām – Valsts policija kontrolē Ministru kabineta noteikumu ievērošanu lielajos tirdzniecības centros un veikalos, savukārt pašvaldības policija uzrauga mazos veikalus, tostarp kioskus un degvielas uzpildes stacijas. Pašvaldības policija reaģē arī uz ziņojumiem par drošības normu pārkāpumiem – dienā vidēji ir no 3 līdz 5 šādiem izsaukumiem.

Kopš 5. decembra īpaša uzmanība tiek pievērsta aizliegumam sestdienās un svētdienās tirgot noteiktas preču kategorijas, piemēram, alkoholu, tabaku un citas. Tas attiecas gan uz veikaliem, gan uz ielu tirdzniecību. Brīvdienās un svētku dienās klātienē ir atļauts tirgot pārtikas produktus, bezalkoholiskos dzērienus, medikamentus, higiēnas preces un barību mājdzīvniekiem. Neskatoties uz svētku tuvošanos, brīvdienās ir aizliegts tirgot suvenīrus, rokdarbus un jaungada eglītes. Šo un citu pirkumu veikšana jāieplāno darba dienās. Ielu tirgošana ar jaungada eglēm sāksies no 15. decembra Slavas skvērā, bet no 20.decembra – Valkas ielas tirgū.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru