Intervijas

6 marts

Vārda dienas:
Centis, Gotfrīds, Vents

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
-2 .. -4 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
-5 .. -7 C
Rīts
-5 .. -7 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 7. decembris 2020 | 21:44

Daugavpilī palielina atbalstu Covid-19 skartajām ģimenēm

Daugavpilī paplašināti atbalsta veidi Covid-19 krīzes situācijā. To varēs saņemt personas, kuras nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības vai zaudējušas ienākumus sakarā ar ārkārtējo situāciju un nesaņem dīkstāves pabalstu, kā arī vecāki, kas atrodas stacionārā un veselības stāvokļa dēļ paši nevar aprūpēt bērnu.

Saslimstība ar Covid-19 Daugavpilī pieaug – saslimušo skaits strauji tuvojas 2000. Situācijas, kādās var nonākt saslimušo un slimnīcā nonākušo piederīgie un tieši vismazāk aizsargātākā kategorija – bērni, ir jāparedz un uz to ir jāreaģē, uzsvēra Daugavpils Sociālā dienesta vadītāja Līvija Drozde.

„Daugavpilī situācija ar Covid-19 infekcijas izplatību ir samērā sarežģīta, tāpēc Daugavpils dome meklē iespējas, kā palīdzēt cilvēkiem gadījumā, ja ģimenē saslimst abi pieaugušie un bērniņi paliek. Un nav nedz radinieku, nedz vecmāmiņu, nedz citu personu, kam uzticēt šo bērnu, kamēr vecāki atrodas slimnīcā,” pastāstīja Drozde.

Daugavpilī tiek meklēta iespēja šādiem bērniem nodrošināt izmitināšanas un aprūpes iespējas.

„Mēs esam izsludinājuši iepirkumu viesnīcām, kas sniegtu šādu pakalpojumu ar bērnu izmitināšanu, un iepirkumu aprūpētājiem, kas nodrošinātu šo bērnu aprūpi,” norādīja dienesta pārstāve.

Pagaidām situācija, kad būtu nepieciešama šāda vajadzība, nav bijusi, taču ārkārtas gadījumā drošības spilvens pašvaldībā ir radīts. Turklāt pilsētā visu regulē īpaši Covid-19 krīzes laikam piemēroti noteikumi, skaidroja domes deputāte no Latgales partijas un domes Sociālo lietu komitejas vadītāja Helēna Soldatjonoka.

„Krīzes pabalsts ir 150 eiro pieaugušai personai un 50 eiro klāt par katru bērnu mēnesī gadījumos, kad cilvēki vēl nav saņēmuši dīkstāves pabalstu vai bijuši spiesti aiziet no darba štatu samazināšanas dēļ, un viņi jau reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā, bet pabalstu vēl nav saņēmuši,” klāstīja deputāte.

Šādi pabalsti Daugavpilī tika izmaksāti arī pavasarī, pirmās ārkārtējās situācijas laikā. Pieprasījums bija.

„Krīzes pabalsts iepriekšējā periodā tika izmaksāts 209 pieaugušajiem un 125 bērniem, tas ir 202 ģimenēm par kopējo summu 55 200 eiro. Grūti pateikt, cik būs pieprasījumu tagad. Taču, cik būs, tik arī maksāsim. Aktivitāti jau jūtam no pirmās dienas, kad saņēmām pirmos astoņus pieteikumus,” pastāstīja Drozde.

Astoņas personas, kuras palikušas bez iztikas līdzekļiem, Daugavpilī pieteicās šādam pabalstam jau pirmajā dienā, kad varēja pieteikties.

Pieprasījums augs, prognozē sociālajā dienestā. Pašvaldībā pieņemti vēl vairāki lēmumi par atbalstu krīzes situācijā sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatību.

„Tiek pagarināti visi maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu statusi līdz 31. janvārim, cilvēkiem nav speciāli jānāk un jākārto dokumenti, lai saņemtu pabalstus. No 1. decembra ir jauns maznodrošinātās ģimenes statusa saņemšanai nepieciešamais ienākuma līmenis, tas ir 400 eiro uz katru personu. Domājam, ka tās Daugavpilī varētu būt aptuvei 600 personas,” stāstīja deputāte Soldatjonoka.

Vēl Sociālais dienests, apzinot krīzes situācijā esošās personas, izdos izziņas par krīzes situācijām, ar kurām var vērsties Sarkanajā Krustā un saņemt Eiropas Komisijas pārtikas un pamatpakas. Tās ar savu transportu piegādā brīvprātīgie. Daugavpilī ik mēnesi tādas saņem ap 2500 iedzīvotāju, Covid-19 krīzes laikā to skaits pieaudzis vēl gandrīz par pussimtu.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2” princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci. 

LSM

Pievienot komentāru